OpenFed (7.x-1.17-rc2) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Categories
is: Flokkar

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Summary
is: Samantekt

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email
is: Netfang

en: term
is: flokkunarhugtak

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: System
is: Kerfi

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Events
is: Viðburðir

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: author
is: höfundur

en: News
is: Fréttir

en: Apply
is: Virkja

en: Menus
is: Valmyndir

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Addresses
is: Heimilisföng

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: Completed @current of @total.
is: Lauk við @current af @total.
