OpenFed (7.x-1.17-rc6) - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Summary
tr: Özet

en: Event
tr: Olay

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Continue
tr: Devam et

en: Email
tr: E-posta

en: term
tr: terim

en: FAQ
tr: S.S.S

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: System
tr: Sistem

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Job
tr: İş

en: Jobs
tr: İşler

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Profile
tr: Profil

en: Function
tr: İşlev

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Source
tr: Kaynak

en: author
tr: yazar

en: Apply
tr: Uygula

en: Menus
tr: Menüler

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Addresses
tr: Adresler

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Promote to front page
tr: Ana sayfaya yükselt

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: The installation has encountered an error.
tr: Kurulum sırasında hata oluştu.

en: Demote from front page
tr: Anasayfadan kaldır

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Completed @current of @total.
tr: @current / @total tamamlandı.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: The language %language has been created and can now be used.
tr: %language dili oluşturuldu ve artık kullanılabilir.
