OpenFed (7.x-1.18) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Categories
ro: Categorii

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Summary
ro: Sumar

en: Updated
ro: Actualizat

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: term
ro: termen

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: System
ro: Sistem

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Profile
ro: Profil

en: Function
ro: Funcţie

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: author
ro: autor

en: Apply
ro: Aplică

en: Menus
ro: Meniuri

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Addresses
ro: Adrese

en: Offset
ro: Decalaj

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The installation has encountered an error.
ro: O eroare a apărut în timpul instalării.

en: Demote from front page
ro: Scos de pe prima pagină

en: Completed @current of @total.
ro: Finalizate @current din @total.

en: Meeting
ro: Întâlnire

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: The language %language has been created and can now be used.
ro: Limba %language a fost creată și acum poate fi folosită.
