OpenFed (7.x-1.3-rc7) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Categories
da: Kategorier

en: Download
da: Hent

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Summary
da: Resumé

en: Event
da: Begivenhed

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Profile
da: Profil

en: Function
da: Funktion

en: Location name
da: Navn på lokalitet

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Gender
da: Køn

en: Zip code
da: Postnummer

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Source
da: Kilde

en: author
da: forfatter

en: News
da: Nyheder

en: Apply
da: Udfør

en: Menus
da: Menuer

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Addresses
da: Adresser

en: Categories.
da: Kategorier.

en: Offset
da: Forskydning

en: Videos
da: Videoer

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The installation has encountered an error.
da: Der opstod en fejl under installationen.

en: Language(s)
da: Sprog

en: Last updated date
da: Seneste opdateringsdato

en: Completed @current of @total.
da: @current af @total fuldført.

en: Asc
da: Stigende

en: The language %language has been created and can now be used.
da: Sproget %language er blevet oprettet og kan nu tages i brug.
