OpenFed (7.x-1.4-rc1) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Summary
fa: خلاصه

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Question
fa: سوال

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Desc
fa: نزولی

en: Downloads
fa: دانلودها

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Gender
fa: جنسیت

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Source
fa: منبع

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: Apply
fa: تایید

en: Menus
fa: قائمها

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The installation has encountered an error.
fa: نصب با خطا مواجه شد.

en: Completed @current of @total.
fa: @current از @total تکمیل شده است.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
