OpenFed (7.x-1.5) - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »
