OpenFed (7.x-1.6-beta1) - en to pt translation catalogue (79 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Categories
pt: Categorias

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Summary
pt: Resumo

en: Event
pt: Evento

en: Updated
pt: Atualizado

en: Continue
pt: Continuar

en: term
pt: termo

en: Question
pt: Questão

en: Answer
pt: Resposta

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: System
pt: Sistema

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Job
pt: Oportunidades

en: Jobs
pt: Empregos

en: Events
pt: Eventos

en: Downloads
pt: Descargas

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Banner
pt: Faixa

en: Profile
pt: Perfil

en: Function
pt: Função

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Gender
pt: Sexo

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Source
pt: Fonte

en: author
pt: autor

en: Video
pt: Vídeo

en: News
pt: Notícias

en: Apply
pt: Aplicar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Addresses
pt: Endereços

en: Categories.
pt: Categorias.

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Promote to front page
pt: Promover à página principal

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Videos
pt: Vídeos

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: The installation has encountered an error.
pt: A instalação encontrou um erro.

en: Demote from front page
pt: Despromover da página principal

en: Last updated date
pt: Data da última atualização

en: Completed @current of @total.
pt: Concluído @current de @total.

en: Master
pt: Principal

en: Job reference
pt: Referência de emprego

en: Manage jobs
pt: Gerir os empregos

en: Entity Reference
pt: Referência de Entidade

en: The language %language has been created and can now be used.
pt: O idioma %language foi criado e já pode ser usado.

en: Manage pages.
pt: Gerir páginas.
