OpenFed (7.x-1.7) - en to oc translation catalogue (66 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Summary
oc: Resumit

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: term
oc: tèrme

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: System
oc: Sistèma

en: Address
oc: Adreça

en: Events
oc: Eveniments

en: Banner
oc: Bandièra

en: Profile
oc: Perfil

en: Function
oc: Foncion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Gender
oc: Sèxe

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Source
oc: Font

en: author
oc: autor

en: News
oc: Novèlas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Menus
oc: Menús

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Promote to front page
oc: Plaçar en pagina d'acuèlh

en: Nid
oc: Nis

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: - Choose an operation -
oc: - Causir una operacion -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Demote from front page
oc: Levar de la pagina d'acuèlh

en: Last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn

en: Completed @current of @total.
oc: @current sus @total acabats.

en: Master
oc: Maître
