OpenFed (7.x-1.8-beta1) - en to el translation catalogue (66 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Summary
el: Περίληψη

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Continue
el: Συνέχεια

en: term
el: όρος

en: Question
el: Ερώτηση

en: Page
el: Σελίδα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: System
el: Σύστημα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Events
el: Γεγονότα

en: Downloads
el: Λήψεις

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Profile
el: Προφίλ

en: Function
el: Λειτουργία

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Gender
el: Γένος

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Source
el: Πηγή

en: author
el: συγγραφέας

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Menus
el: Μενού

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Promote to front page
el: Προβιβασμός σε αρχική σελίδα

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: Demote from front page
el: Αφαίρεση από αρχική σελίδα

en: Completed @current of @total.
el: Ολοκληρώθηκαν @current από @total.

en: Asc
el: Αύξ
