OpenFed (7.x-2.11-rc1) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Categories
it: Categorie

en: Download
it: Scarica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Image
it: Immagine

en: Summary
it: Sommario

en: Event
it: Evento

en: Updated
it: Aggiornato

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: term
it: termine

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: System
it: Sistema

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Downloads
it: Download

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Profile
it: Profilo

en: Function
it: Funzione

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Gender
it: Sesso

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Source
it: Sorgente

en: author
it: autore

en: Apply
it: Applica

en: Menus
it: Menù

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Offset
it: Scostamento

en: Promote to front page
it: Promuovi in prima pagina

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Videos
it: Video

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: The installation has encountered an error.
it: La procedura d'installazione ha riscontrato un errore.

en: Demote from front page
it: Rimuovi dalla prima pagina

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments

en: Completed @current of @total.
it: Completati @current di @total.

en: Master
it: Principale

en: The language %language has been created and can now be used.
it: La lingua %language è stata creata e ora può essere usata.
