OpenFed (7.x-2.18) - en to nl translation catalogue (83 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Categories
nl: Categorieën

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Image
nl: Afbeelding

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Event
nl: Evenement

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: FAQ
nl: Veelgestelde vragen

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: System
nl: Systeem

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Job
nl: Vacature

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: Events
nl: Evenementen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Profile
nl: Profiel

en: Function
nl: Functie

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Gender
nl: Geslacht

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Source
nl: Bron

en: author
nl: auteur

en: News
nl: Nieuws

en: Apply
nl: Toepassen

en: Menus
nl: Menu's

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Addresses
nl: Adressen

en: Categories.
nl: Categorieën.

en: Promote to front page
nl: Aanraden voor de voorpagina

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Publication date
nl: Publicatiedatum

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: The installation has encountered an error.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de installatie.

en: Demote from front page
nl: Aanraden ongedaan maken

en: Last updated date
nl: Laatste wijzigingsdatum

en: Sliders
nl: Schuiven

en: Stick
nl: Vastplakken

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments

en: Completed @current of @total.
nl: @current van @total gereed.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Manage jobs
nl: Vacatures beheren

en: Unstick
nl: Loslaten

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Latest jobs
nl: Nieuwste vacatures

en: Development settings
nl: Ontwikkel-instellingen

en: The language %language has been created and can now be used.
nl: De taal %language is aangemaakt en kan worden gebruikt.

en: Manage pages.
nl: Pagina's beheren.

en: Change value
nl: Waarde(n) veranderen

en: Change author
nl: Auteur wijzigen
