OpenFed (7.x-2.26) - en to hi translation catalogue (56 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Categories
hi: वर्ग

en: Download
hi: डाउनलोड

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Summary
hi: सारांश

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Email
hi: ईमेल

en: term
hi: परिभाषा

en: Question
hi: सवाल

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: System
hi: प्रणाली

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Source
hi: स्रोत

en: author
hi: लेखक

en: Video
hi: वीडियो

en: Apply
hi: लागू करें

en: Menus
hi: मेनू

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Promote to front page
hi: मुखपृष्ठ पर ले जाएँ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: The installation has encountered an error.
hi: स्थापना में कोई त्रुटी हुई

en: Demote from front page
hi: मुखपृष्ठ से हटाएँ

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: Completed @current of @total.
hi: @total  में से @current को पूरा कर लिया गया
