OpenFed (7.x-2.30) - en to uk translation catalogue (99 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Pages
uk: Сторінки

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Categories
uk: Категорії

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Summary
uk: Резюме

en: Event
uk: Подія

en: Updated
uk: Оновлено

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: term
uk: термін

en: FAQ
uk: ЧаПи

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: System
uk: Система

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Job
uk: Завдання

en: Jobs
uk: Завдання

en: Events
uk: Події

en: Downloads
uk: Завантаження

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Banner
uk: Банер

en: Profile
uk: Профіль

en: Function
uk: Функція

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Gender
uk: Стать

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Source
uk: Джерело

en: author
uk: автор

en: Video
uk: Відео

en: Slider
uk: Повзунок

en: News
uk: Новини

en: Apply
uk: Застосувати

en: Menus
uk: Меню

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Addresses
uk: Адреси

en: Categories.
uk: Категорії.

en: Offset
uk: Зміщення

en: Promote to front page
uk: Розмістити на головній

en: Banners
uk: Банери

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Slideshows
uk: Слайд-шоу

en: Videos
uk: Відео

en: Latest videos
uk: Останне відео

en: Publication date
uk: Дата публікації

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Organizer
uk: Тижневик

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: The installation has encountered an error.
uk: При встановленні виникла помилка.

en: Demote from front page
uk: Вилучити з головної

en: Language(s)
uk: Мова

en: Last updated date
uk: Дата останнього оновлення

en: Stick
uk: Паличка

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: Completed @current of @total.
uk: Завершено @current з @total.

en: Thumb
uk: Палець

en: Meeting
uk: Зустріч

en: Enable content types
uk: Увімкнути типи матеріалів

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Address line 1
uk: Адресний рядок 1

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Unstick
uk: Відклеїти

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Development settings
uk: Налаштування для розробки

en: The language %language has been created and can now be used.
uk: Мову %language було успішно створено і її вже можна використовувати.

en: Press
uk: Натиснути

en: Manage pages.
uk: Керувати сторінками.

en: Address line 3
uk: Адресний рядок 3
