OpenFed (7.x-2.33) - en to ru translation catalogue (87 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Categories
ru: Категории

en: Download
ru: Скачать

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Summary
ru: Сводка

en: Event
ru: Событие

en: Updated
ru: Обновлено

en: Continue
ru: Продолжить

en: term
ru: термин

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Page
ru: Страница

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: System
ru: Система

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Events
ru: Мероприятия

en: Downloads
ru: Загрузки

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Banner
ru: Баннер

en: Profile
ru: Профиль

en: Function
ru: Функция

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Source
ru: Источник

en: author
ru: автор

en: Video
ru: Видео

en: News
ru: Новости

en: Apply
ru: Применить

en: Menus
ru: Меню

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Addresses
ru: Адреса

en: Categories.
ru: Категории.

en: Offset
ru: Пропустить

en: Promote to front page
ru: Поместить на главную

en: Banners
ru: Баннеры

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Slideshows
ru: Слайдшоу

en: Videos
ru: Видео

en: Latest videos
ru: Последнее видео

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: The installation has encountered an error.
ru: В ходе установки произошла ошибка.

en: Demote from front page
ru: Убрать с главной

en: Last updated date
ru: Последнее обновление даты

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ru: Произошла ошибка во время обработки %error_operation с аргументами: @arguments

en: Completed @current of @total.
ru: Выполнено @current из @total.

en: Enable content types
ru: Включить типы материалов

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Address line 1
ru: Адрес

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Development settings
ru: Настройки разработки

en: The language %language has been created and can now be used.
ru: Был создан язык %language и теперь его можно использовать.

en: Link(s)
ru: Ссылки

en: Manage pages.
ru: Управлять страницами.

en: Image(s)
ru: Изображения

en: Block settings updated.
ru: Настройки блока обновлены.
