OpenFed (7.x-2.43) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: File
th: ไฟล์

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Link
th: ลิงค์

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: term
th: ข้อมูล

en: Question
th: คำถาม

en: Answer
th: คำตอบ

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: System
th: ระบบ

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: author
th: ผู้เขียน

en: Video
th: วีดีโอ

en: Menus
th: เมนู

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Promote to front page
th: แสดงในหน้าแรก

en: The installation has encountered an error.
th: พบปัญหาระหว่างการติดตั้ง

en: Demote from front page
th: ซ่อนจากหน้าแรก

en: Completed @current of @total.
th: เสร็จสิ้น @current จาก @total

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี
