OpenFolio (7.x-1.0-alpha1) - en to or translation catalogue (75 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Previous
or: ପୂର୍ବ

en: Next
or: ପର

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: Save configuration
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Request new password via e-mail.
or: ଇ-ମେଲ୍ ଦ୍ଵାରା ନୁତନ ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Block title
or: ବ୍ଲକ ଶୀର୍ଷକ

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Password
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Help
or: ସହାୟକ

en: username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Keywords
or: ସୂଚକ ଶବ୍ଦ

en: action
or: କାର୍ଯ୍ଯ

en: status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Menu item
or: ମେନୁ ସାମଗ୍ରୀ

en: Update options
or: ଅଦ୍ୟତନ ଚୟନ

en: Active
or: ସକ୍ରିୟ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: 1 hour | @count hours
or[0]: 1 ଘଣ୍ଟା
or[1]: @count ଘଣ୍ଟା

en: 1 day | @count days
or[0]: 1 ଦିନ
or[1]: @count ଦିନ

en: Site name
or: ସାଇଟ ନାମ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Promoted to front page
or: ମୂଳ ପୃଷ୍ଠା କୁ ଉତ୍ତରୋନ୍ନତି

en: Sticky at top of lists
or: ତାଲିକା ଆରମ୍ଭରେ ଦର୍ଶାଅ

en: Last access
or: ଶେଷ ପ୍ରବେଶ

en: Mode
or: ଧାରା

en: Code
or: ସଂକେତ

en: node
or: ନୋଡ୍

en: Navigation
or: ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Filters
or: ଛାଣକ ଗୁଡିକ

en: Save settings
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Front page
or: ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠା

en: Request new password
or: ନୁତନ ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ

en: Configure block
or: ବ୍ଲକ ବିନ୍ୟାସ

en: None.
or: କିଛି ନୁହଁ।

en: Revert
or: ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ

en: Create new account
or: ନୂଆ ଖାତା ଖୋଲନ୍ତୁ

en: Site information
or: ସାଇଟ ସୂଚନା

en: Blocked
or: ନିଷିଦ୍ଧ

en: !date by !username
or: !date ଦ୍ବାରା !username

en: revert
or: ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ

en: Permissions
or: ଅନୁମତି

en: Not published
or: ଅପ୍ରକାଶିତ

en: Menu settings
or: ମେନୁ ବିନ୍ୟାସ

en: not published
or: ଅପ୍ରକାଶିତ

en: !name field is required.
or: !name କ୍ଷେତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ।

en: Book navigation
or: ପୁସ୍ତିକା ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ

en: 1 year | @count years
or[0]: 1 ବର୍ଷ
or[1]: @count ବର୍ଷ

en: 1 week | @count weeks
or[0]: ୧ ସପ୍ତାହ
or[1]: @count ସପ୍ତାହ

en: 1 min | @count min
or[0]: 1 ମିନଟ
or[1]: @count ମିନଟ

en: 1 sec | @count sec
or[0]: 1 ସେକଣ୍ଡ
or[1]: @count ସେକଣ୍ଡ

en: User account
or: ଚାଳକ ଖାତା
