OpenFolio (7.x-1.0-alpha11) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Login
nl: Inloggen

en: Background
nl: Achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Footer
nl: Voet

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Border
nl: Rand

en: Base
nl: Basis

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Red
nl: Rood

en: Purple
nl: Paars

en: About
nl: Over

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
nl: Gebruik: letters, cijfers, spatie, punt, koppelteken of onderstrepingsteken.

en: Yellow
nl: Geel

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Main content
nl: Hoofdinhoud

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Menu Bar
nl: Menubalk

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.
