OpenFolio (7.x-1.0-alpha12) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Username
he: שם משתמש

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Block title
he: כותרת הבלוק

en: Login
he: כניסה

en: Link
he: קישור

en: Help
he: עזרה

en: Text
he: טקסט

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Navigation
he: ניווט

en: Tab
he: לשונית

en: Slogan
he: סלוגן

en: About
he: אודות

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
he: אפשר להשתמש ברווחים; סימני פיסוק אסורים מלבד נקודה, מקף וקו תחתי.

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Powered by
he: מונע באמצעות
