OpenFolio (7.x-1.0-alpha5) - en to el translation catalogue (27 entries)

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Article
el: Άρθρο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Login
el: Είσοδος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Text
el: Κείμενο

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: About
el: Περί

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
el: Τα κενά επιτρέπονται· τα σημεία στίξης δεν επιτρέπονται, εκτός από τις τελείες, τις παύλες και τις κάτω παύλες.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.
