OpenFolio (7.x-1.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Help
hu: Súgó

en: Background
hu: Háttér

en: Text
hu: Szöveg

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Footer
hu: Lábléc

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Border
hu: Keret

en: Base
hu: Alap

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Tab
hu: Fül

en: Red
hu: Vörös

en: Purple
hu: Bíbor

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: About
hu: Leírás

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hu: Az írásjelek a pont, a kötőjel, az aláhúzás és a szóköz kivételével nem megengedettek.

en: Yellow
hu: Sárga

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Border strong
hu: Vastag keret

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Link underline
hu: Hivatkozás aláhúzása

en: Gray (Default)
hu: Szürke (alapértelmezett)

en: Green 1
hu: Zöld 1

en: Green 2
hu: Zöld 2

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.

en: Header panel
hu: Fejléc panel

en: Powered by
hu: A gépházban:
