OpenFolio (7.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Article
da: Artikel

en: Block title
da: Titel

en: Help
da: Hjælp

en: Background
da: Baggrund

en: Text
da: Tekst

en: Contact
da: Kontakt

en: Footer
da: Sidefod

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Border
da: Ramme

en: Tab
da: Fane

en: Red
da: Rød

en: Purple
da: Lilla

en: About
da: Om

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
da: Mellemrum er tilladt. Eneste tilladte specialtegn er punktummer, bindestreger og understregninger.

en: Yellow
da: Gul

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Powered by
da: Drevet af
