OpenFolio (7.x-1.0-alpha6) - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Link
fi: Linkki

en: Help
fi: Ohje

en: Background
fi: Tausta

en: Text
fi: Teksti

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Border
fi: Raja

en: Base
fi: Ydin

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Tab
fi: Välilehti

en: Red
fi: Punainen

en: Purple
fi: Violetti

en: Slogan
fi: Iskulause

en: About
fi: Tietoja

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
fi: Välilyöntejä voi käyttää. Sallitut välimerkit ovat piste, väliviiva ja alaviiva.

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.
