OpenFolio (7.x-1.0-alpha9) - en to sq translation catalogue (1836 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Create a new user account.
sq: Krijo një profil të ri përdoruesi.

en: Request new password via e-mail.
sq: Kërko një fjalëkalim të ri via e-mail.

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: closed
sq: mbyllur

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: RSS feed
sq: Burimi RSS

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Explanation or submission guidelines
sq: Shpjegime ose udhëzime mbi dërgimin

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: not verified
sq: e pa verifikuar

en: Action
sq: Veprimi

en: Last updated
sq: Rifreskimi i fundit

en: new
sq: i ri

en: error
sq: gabim

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: The title of the block as shown to the user.
sq: Titulli i bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Blue Lagoon (Default)
sq: Blue Lagoon (Prezgjedhur)

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: updated
sq: u përditësua

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Release notes
sq: Shënimet e lëshimit

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: No log messages available.
sq: Asnjë log mesazhesh në dispozicion.

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Required
sq: Kërkohet

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sq: Faqet e një niveli të dhënë vendosen fillimisht sipas peshës e pastaj sipas titullit.

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Add container
sq: Shto përmbajtës

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Add category
sq: Shto kategori

en: Name
sq: Emri

en: edit container
sq: ndrysho përmbajtësin

en: edit
sq: ndrysho

en: No categories available.
sq: Asnjë kategori në dispozicion.

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: up
sq: sipër

en: Go to parent page
sq: Shko tek faqja prind

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: Outline
sq: Struktura

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Session opened for %name.
sq: U hap seanca për %name.

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: History
sq: Kronollogjia

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Clear index
sq: Fshi treguesin

en: edit forum
sq: ndrysho forumin

en: Forum name
sq: Emri i forumit

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni forumin %name?

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: The username %name does not exist.
sq: Përdoruesi %name nuk ekziston.

en: actions
sq: aksionet

en: aggregator
sq: agreguesi

en: read more
sq: lexo akoma

en: Update interval
sq: Intervali i rifreskimit

en: The fully-qualified URL of the feed.
sq: Adresa e plotë URL e burimit.

en: Add forum
sq: Shto forum

en: Add term
sq: Shto një term

en: theme
sq: tema

en: no screenshot
sq: asnjë pamje

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Access log settings
sq: Rregullimet e regjistrimeve të hyrjes

en: Enable access log
sq: Aktivo log e hyrjeve

en: Discard access logs older than
sq: Mos llogarit hyrjet më të vjetra se

en: Preview comment
sq: Shiko komentin

en: Unassign
sq: Joatribuar

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Advanced search
sq: Kërkim i detajuar

en: You are not authorized to access this page.
sq: Ju nuk jeni i autorizuar të futeni në këtë faqe.

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: Database type
sq: Lloji i bazës së të dhënave

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Save categories
sq: Ruaj kategoritë

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: Parent item
sq: Zëri prind

en: Question
sq: Pyetja

en: Add child page
sq: Shto një faqe bijë

en: Printer-friendly version
sq: Version i përshtatshëm për printim

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: Remove from outline
sq: Hiq nga struktura

en: Unknown export format.
sq: Format i panjohur eksportimi.

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Last post
sq: Dërgimi i fundit

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Configuration saved.
sq: Konfigurimi u ruajt.

en: Logo
sq: Stema

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Only site administrators can create new user accounts.
sq: Vetëm administratori i sitit mund të krijojë profile të rinj përdoruesish.

en: Url
sq: Adresa Url

en: Available updates
sq: Përditësime në dispozicion

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Check manually
sq: Kontrollo vetë tani

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Update available
sq: Rifresko alias

en: Drupal core update status
sq: Gjëndja e përditësimit të Drupal core

en: Out of date
sq: E pa përditësuar

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
sq: Caktoje këtë në <em>Po</em> nëse dëshironi që kjo kategori të jetë e zgjedhur në menyrë të paracaktuar.

en: You must enter a category.
sq: Duhet të jepni një kategori.

en: Are you sure you want to delete %category?
sq: Je i sigurt që dëshiron të eleminosh %category?

en: Category %category has been deleted.
sq: Kategoria %category u eleminua.

en: Your name
sq: Emri juaj

en: Your e-mail address
sq: Adresa juaj e-mail

en: Send e-mail
sq: Dërgo e-mail

en: You must select a valid category.
sq: Duhet të zgjedhësh një kategori të vlefshme.

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Visibility
sq: Dukshmëria

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Locale
sq: Gjuha

en: Title field label
sq: Etiketa e fushës së titullit

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Explanation
sq: Shpjegimi

en: Selection options
sq: Opcionet e zgjedhjes

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Role name
sq: Emri i rolit

en: E-mail address
sq: E-mail adresa

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Time zone
sq: Zona orare

en: Severity
sq: Rendësia

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Vote
sq: Voto

en: Count
sq: Numri

en: RSS - blogs
sq: RSS - ditarë

en: Search settings
sq: Rregullimet e kërkimit

en: Mode
sq: Mënyrë

en: blocked
sq: bllokuar

en: active
sq: aktiv

en: OPML feed
sq: Burimi OPML

en: configure
sq: konfigurimi

en: Number of news items in block
sq: Numri i titujve me lajme në bllok

en: View this feed's recent news.
sq: Shfaq lajmet e fundit nga ky burim.

en: View this category's recent news.
sq: Shfaq lajmet e fundit nga kjo kategori.

en: Feed overview
sq: Përshkrimi i burimit

en: Items
sq: Elementët

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: Next update
sq: Rifreskimi ardhshëm

en: %time ago
sq: %time më parë

en: %time left
sq: %time akoma

en: remove items
sq: hiq elementët

en: update items
sq: rifresko elementët

en: Category overview
sq: Përshkrimi i kategorisë

en: Categorize
sq: Kategorizo

en: The categories have been saved.
sq: Kategoritë u ruajtën.

en: URL:
sq: Adresa URL:

en: Updated:
sq: Rifreskimi:

en: %age old
sq: %age e vjetër

en: %ago ago
sq: %ago më parë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: The feed %feed has been updated.
sq: Burimi %feed u përditësua.

en: Feed %feed deleted.
sq: Burimi %feed u hoq.

en: The feed %feed has been deleted.
sq: Burimi %feed është eleminuar.

en: Feed %feed added.
sq: U shtua burimi %feed.

en: The feed %feed has been added.
sq: Burimi %feed është shtuar.

en: The news items from %site have been removed.
sq: Lajmet nga %site u eleminuan.

en: Performance
sq: Performanca

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: Details
sq: Hollësi

en: Last reply
sq: Përgjigja e fundit

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Send
sq: Dërgo

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: Add a role to the selected users
sq: Shtoi një rol përdoruesve të zgjedhur

en: Remove a role from the selected users
sq: Hiqi një rol përdoruesve të zgjedhur

en: security
sq: siguria

en: node
sq: nyjë

en: Recent posts
sq: Dërgimet e fundit

en: Table
sq: Tabela

en: Mon
sq: Hën

en: Tue
sq: Mar

en: Wed
sq: Mër

en: Thu
sq: Enj

en: Fri
sq: Pre

en: Sat
sq: Sht

en: Sun
sq: Dje

en: January
sq: Janar

en: February
sq: Shkurt

en: March
sq: Mars

en: April
sq: Prill

en: May
sq: Maj

en: June
sq: Qershor

en: July
sq: Korrik

en: August
sq: Gusht

en: September
sq: Shtator

en: October
sq: Tetor

en: November
sq: Nëntor

en: December
sq: Dhjetor

en: am
sq: pd

en: pm
sq: md

en: Forum
sq: Forumi

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Color
sq: Ngjyra

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Log in
sq: Identifikohu

en: Updated URL for feed %title to %url.
sq: U rifreskua adresa URL për burimin %title tek %url.

en: Blog
sq: Ditari

en: Jump to the first comment of this posting.
sq: Shko tek komenti i parë i këtij shkrimi.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sq: Shko tek komenti i parë i ri i këtij shkrimi.

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: Add a new comment to this page.
sq: Shto një koment të ri tek kjo faqe.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sq: Shprehni mendimet dhe opinionet tuaj në lidhje me këtë shkrim.

en: reset
sq: rivendos

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Choices
sq: Mundësitë e zgjedhjes

en: Minimum cache lifetime
sq: Koha minimum e jetëzgjatjes së cache

en: Referrer
sq: Referues

en: 1 vote | @count votes
sq[0]: 1 votë
sq[1]: @count vota

en: Site off-line message
sq: Mesazh për sitin jashtë-linje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sq: @site për momentin është në riparim. Do të kthehemi përsëri së shpejti. Ju faleminderit për durimin.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sq: Mesazhi që u duhet shfaqur vizituesve kur siti ndodhet në modalitetin jashtë-linje.

en: Default front page
sq: Faqja e prezgjedhur e hyrjes

en: Top pages
sq: Faqet më aktive

en: access denied
sq: ndalohet hyrja

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Uninstall
sq: Çinstalo

en: Install
sq: Instalo

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Recent hits
sq: Aktivitetet e fundit

en: The comment and all its replies have been deleted.
sq: Komenti dhe përgjigjet e tij u eleminuan.

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Votes
sq: Votat

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: Session closed for %name.
sq: U mbyll seanca për %name.

en: Tracker
sq: Gjurmues

en: You have to specify a valid date.
sq: Duhet specifikuar një datë e vlefshme.

en: Server settings
sq: Parametrat e Serverit

en: The field %field is required.
sq: Fusha %field është e detyrueshme.

en: comments
sq: komente

en: 1 new | @count new
sq[0]: 1 e ri
sq[1]: @count të reja

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Table prefix
sq: Prefiksi i tabelave

en: Database username
sq: Përdoruesi i bazës së të dhënave

en: Database password
sq: Fjalëkalimi për databazën

en: Database name
sq: Emri i bazës së të dhënave

en: Add user
sq: Shto përdorues

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Show
sq: Shfaq

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
sq: Aktivizo ose çaktivizo magazinimin e faqeve për përdoruesit e panjohur dhe përcakto opsionet e optimizimit të bandës për CSS dhe JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Enabled languages
sq: Gjuhët e aktivizuara

en: Arabic
sq: Arabe

en: English
sq: Anglisht

en: French
sq: Frengjisht

en: Italian
sq: Italisht

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Korean
sq: Koreane

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sq: Një adresë të vlefshme e-mail. Të gjithë mesazhet nga sistemi do të dërgohen tek kjo adresë. Adresa e-mail nuk do të jetë publike dhe do të përdoret vetëm nëse dëshironi të merrni një fjalëkalim të ri apo dëshironi të merrni disa lajme ose njoftime me anë të e-mail.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sq: Adresa e-mail %email është rregullisht e regjistruar. <a href="@password">Keni harruar fjalëkalimin tuaj?</a>

en: Remove items
sq: Hiq elementët

en: Allowed HTML tags
sq: Tags e lejuar HTML

en: Sources
sq: Burimet

en: !title category latest items
sq: Elementët e fundit nga kategoria !title

en: !title feed latest items
sq: Elementët e fundit nga burimi !title

en: The category %category has been updated.
sq: Kategoria %category u rifreskua.

en: Category %category deleted.
sq: Kategoria %category u eleminua.

en: The category %category has been deleted.
sq: Kategoria %category u eleminua.

en: Category %category added.
sq: Kategoria %category u shtua.

en: The category %category has been added.
sq: Kategoria %category u shtua.

en: aggregator - @title
sq: agreguesi - @title

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: Add menu
sq: Shto menu

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: No items selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë element.

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: Browser
sq: Shfletuesi

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Titles only
sq: Vetëm titujt

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: This cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Upload picture
sq: Ngarko foton

en: Message:
sq: Mesazhi:

en: Language file
sq: Skedar gjuhe

en: published
sq: publikuar

en: Average page generation time
sq: Koha mesatare e gjenerimit të faqes

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Show only users where
sq: Shfaq vetëm përdoruesit ku

en: Refine
sq: Përcakto më me hollësi

en: Undo
sq: Anullo

en: Member for
sq: Anëtar që prej

en: @time ago
sq: @time më parë

en: No users selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë përdorues.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
sq: U zbulua një përpjekje e keq-qëllimshme për të ndryshuar të dhënat e mbrojtura të përdoruesit.

en: Select all rows in this table
sq: Zgjidh të gjithë rreshtat në këtë tabelë

en: Deselect all rows in this table
sq: Çzgjidh të gjithë rreshtat në këtë tabelë

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Please enter some keywords.
sq: Shkruaj ndonjë fjalëkyçe.

en: Request new password
sq: Kërko një fjalëkalim të ri

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Topics
sq: Argumentë

en: Topic
sq: Tema

en: Edit menu
sq: Ndrysho menunë

en: Delete menu
sq: Elemino menunë

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: Locale settings
sq: Rregullimet e gjuhës

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: How many content items to display in "day" list.
sq: Sa elementë duhen shfaqur tek lista "ditore".

en: Feb
sq: Shk

en: Apr
sq: Pri

en: Jun
sq: Qer

en: Jul
sq: Kor

en: Aug
sq: Gsh

en: Sep
sq: Sht

en: Oct
sq: Tet

en: Nov
sq: Nën

en: Dec
sq: Dhj

en: Posts
sq: Dërgime

en: Configure permissions
sq: Konfiguro të drejtat

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Existing system path
sq: Adresa ekzistuese e sistemit

en: Path alias
sq: shto alias

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sq: Specifiko një adresë alternative me anë të së cilës mund të arrihet tek kjo e dhënë. Për shembull, shkruaj "informacione" kur krijoni një faqe me informacione. Përdor një pozicion relativ dhe mos shto "/" në fund, përndryshe alias e URL nuk do të punojë.

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Choice
sq: Zgjedhja

en: Log out
sq: Dalja

en: Number of day's top views to display
sq: Numri i më të shikuarve në ditë për tu shfaqur

en: Number of all time views to display
sq: Numri i vizitave totale për tu shfaqur

en: Number of most recent views to display
sq: Numri i vizitave të fundit për tu shfaqur

en: The settings have not been saved because of the errors.
sq: Rregullimet nuk u ruajtën për shkak të gabimeve.

en: profile
sq: profili

en: Su
sq: Dj

en: Mo
sq: Hë

en: Tu
sq: Ma

en: We
sq: Më

en: Th
sq: En

en: Fr
sq: Pr

en: Sa
sq: Sh

en: First day of week
sq: Dita e parë e javës

en: Autocomplete taxonomy
sq: Plotësimi automatik i taxonomy

en: Send yourself a copy.
sq: Dërgoi një kopje vetvetes.

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: Create new account
sq: Krijo një profil të ri

en: role
sq: roli

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sq: Je i sigurt që dëshiron të eleminosh bllokun %name?

en: The block %name has been removed.
sq: Blloku %name u eleminua.

en: list terms
sq: lista termeve

en: add terms
sq: shto terme

en: Created new term %term.
sq: U krijua termi i ri %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni termin %title?

en: Deleted term %name.
sq: U eleminua termi %name.

en: warning
sq: paralajmërim

en: No statistics available.
sq: Asnjë statistikë në dispozicion.

en: Last run !time ago
sq: Ekzekutimi i fundit !time më parë

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: critical
sq: kritik

en: Results
sq: Rezultatet

en: Older polls
sq: Sondazhe të vjetër

en: View the list of polls on this site.
sq: Shiko listën e sondazheve të sitit.

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: You must fill in at least two choices.
sq: Duhet të plotësoni të paktën dy mundësi zgjedhjeje.

en: open
sq: hapur

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
sq: Kjo tabellë rreshton të gjitha votat e regjistruara për këtë sondazh. Nëse votimi lejohet edhe për përdoruesit anonimë, ata do të identifikohen me anë të adresës IP të kompjuterit të përdorur për të votuar.

en: Visitor
sq: Vizitues

en: Cancel your vote
sq: Anullo votën tënde

en: View the current poll results.
sq: Shiko rezultatet aktuale të sondazhit.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sq: Duke eleminuar një term do të eleminoni të gjithë bijtë nëse ekzistojnë. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: Blogs
sq: Ditarë

en: Books
sq: Libra

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error" në rreshtin %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error" në rreshtin %line.

en: Forums
sq: Forume

en: Revisions for %title
sq: Revizionet e %title

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: The specified passwords do not match.
sq: Fjalëkalimet e specifikuara nuk përputhen.

en: Track
sq: Gjurmët

en: No forums defined
sq: Nuk është përcaktuar asnjë forum

en: This topic has been moved
sq: Kjo temë është lëvizur

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Your vote was recorded.
sq: Votimi juaj u regjistrua.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sq: I jep mundësinë sitit tuaj të marrë votat në tema të ndryshme në formën e pyetjeve me mundësi shumëfishe përgjigje.

en: Link color
sq: Ngjyra e lidhjes

en: Fiji
sq: Fixhi

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: Redirect to URL
sq: Ridrejto tek URL

en: details
sq: hollësi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sq: Përdoruesi %name nuk është aktivuar ose është bllokuar.

en: Login attempt failed for %user.
sq: Përpjekja e identifikimit dështoi për përdoruesin %user.

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: Revision of %title from %date
sq: Revizioni i %title nga %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
sq: Emri i përdoruesit i këtij profili për të cilin jepet atësia.

en: Manage the actions defined for your site.
sq: Menazho veprimet e përcaktuara të sitit.

en: Delete action
sq: Elemino aksionin

en: The action has been successfully saved.
sq: Veprimi u ruajt me sukses.

en: Deleted action %aid (%action)
sq: U eleminua aksioni %aid (%action)

en: Action '%action' added.
sq: Aksioni '%action' u shtua.

en: Remove orphaned actions
sq: Fshij aksionet jetime

en: Themes
sq: Temat

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: comment
sq: komenti

en: Delete comments
sq: Elemino komentet

en: not published
sq: pa publikuar

en: Published comments
sq: Komentet e publikuar

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Protected
sq: I mbrojtur

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Hits
sq: Vizita

en: not sticky
sq: jo fiks në krye

en: sticky
sq: fiksuar në krye

en: not promoted
sq: jo në faqe të parë

en: promoted
sq: në faqe të parë

en: You are here
sq: Gjëndeni këtu

en: Default options
sq: Opsionet e prezgjedhura

en: Contact settings
sq: Rregullimet e kontaktit

en: Reset password
sq: Rivendos fjalëkalimin

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: Finished
sq: Përfundoi

en: disable
sq: çaktivo

en: Temporary directory
sq: Directory e përkohshme

en: date
sq: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: The specified date is invalid.
sq: Të dhënat e specifikuara janë të pavlefshme.

en: Slogan
sq: Sllogan

en: The name used to indicate anonymous users.
sq: Emri i përdorur për të treguar përdoruesit anonimë.

en: Alternate text
sq: Teksti alternativ

en: Assign
sq: Përcakto

en: Not translated
sq: Pa përkthyer

en: Go to first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: Go to last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: Go to page @number
sq: Shko tek faqja @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: Underlined
sq: Nënvizuar

en: Delete role
sq: Elemino rolin

en: List menus
sq: Lista e menuve

en: Customize menu
sq: Personalizo menu

en: English name
sq: Emri në anglisht

en: Native name
sq: Emri vendas

en: Block description
sq: Përshkrimi i bllokut

en: Form name
sq: Emri i formularit

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
sq: Titulli i fushës së re. Titulli do t'i shfaqet përdoruesit. Një shembull titulli është "Ngjyra e preferuar".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
sq: Një shpjegim opsional që do të shoqërojë fushën e re. Shpjegimi do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Save field
sq: Ruaj fushën

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
sq: Konfiguro çfarë përmbajtje blloqesh do të shfaqet në shtyllat anësore dhe sektorë të tjerë.

en: Delete block
sq: Elemino bllokun

en: Save blocks
sq: Ruaj blloqet

en: The block settings have been updated.
sq: Rregullimet e bllokut u ruajtën.

en: '%name' block
sq: Blloku '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
sq: Lejo përdoruesit personalizimin e dukshmërisë së këtij blloku, gjatë rregullimit të profilit personal.

en: Show block for specific roles
sq: Shfaq bllokun për rolet e specifikuar

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sq: Shfaq këtë bllok vetëm për rolin(et) e zgjedhur. Nëse nuk zgjidhni asnjë rol, blloku do të jetë i dukshëm për të gjithë përdoruesit.

en: Show block on specific pages
sq: Shfaq bllokun tek faqet e specifikuara

en: Save block
sq: Ruaj bllokun

en: The block configuration has been saved.
sq: Konfigurimi i bllokut u ruajt.

en: The block has been created.
sq: Blloku u krijua.

en: Block body
sq: Trupi i bllokut

en: The content of the block as shown to the user.
sq: Përmbajtja e bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Menus
sq: Menutë

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sq: Çdo personalizim do të humbasë. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sq: U mundëson administratorëve personalizimin e menusë së lundrimit të sitit.

en: Add vocabulary
sq: Shto fjalor

en: edit vocabulary
sq: ndrysho fjalorin

en: Created new vocabulary %name.
sq: U krijua fjalori i ri %name.

en: Updated vocabulary %name.
sq: Fjalori %name u rifreskua.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni fjalorin %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sq: Duke eleminuar një fjalor do të eleminohen të gjithë termet në të.  Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Deleted vocabulary %name.
sq: U eleminua fjalori %name.

en: Above
sq: Sipër

en: Default time zone
sq: Zona orare e parazgjedhur

en: Add field
sq: Shto fushë

en: Add existing field
sq: Shto fushën ekzistuese

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Theme-engine-specific settings
sq: Parametra specifikë të motorit të temës grafike

en: Permission
sq: Të drejta

en: @module module
sq: Moduli @module

en: Incompatible with this version of PHP
sq: Nuk përputhet me këtë version të PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sq: Ky modul kërkon versionin @php_required të PHP dhe nuk është kompatibël me versionin !php_version të PHP.

en: My blog
sq: Ditari im

en: Anonymous commenting
sq: Komentimet e anonimëve

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sq: Anonimët nuk mund të shkruajnë informacione kontakti

en: Anonymous posters may leave their contact information
sq: Anonimët mund të shkruajnë informacione kontakti

en: Anonymous posters must leave their contact information
sq: Anonimët duhet të shkruajnë informacione kontakti

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sq: Përmbajtja e kësaj fushe ruhet në menyrë private dhe nuk është e dukshme publikisht.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sq: Firma juaj do të jetë e dukshme nga të gjithë në fund të komenteve tuaj.

en: Date - newest first
sq: Data - të rinjtë në fillim

en: Date - oldest first
sq: Data - të vjetrit në fillim

en: 1 comment | @count comments
sq[0]: 1 koment
sq[1]: @count komente

en: 1 new comment | @count new comments
sq[0]: 1 koment i ri
sq[1]: @count komente të rinj

en: Save content type
sq: Ruaj llojin e përmbajtjes

en: Show descriptions
sq: Shfaq përshkrimet

en: Subtitle
sq: Nëntitulli

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: Save role
sq: Ruaj rolin

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: Menu link title
sq: Titulli i lidhjes në menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sq: Sistemi i menuve regjistron vetëm pozicionin në sistem, megjithatë do të përdorë alias të URL për shfaqjen. %link_path u ruajt si %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sq: Pozicioni '@link_path' nuk është i vlefshëm ose ju mungojnë të drejtat e hyrjes në të.

en: There was an error saving the menu link.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së lidhjes së menusë.

en: Menu name
sq: Emri i menusë

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni menunë e personalizuar %title?

en: Number of users to display
sq: Numri i përdoruesve për t'u shfaqur

en: Profiles
sq: Profilet

en: Edit container
sq: Ndrysho përmbajtësin

en: Last visit
sq: Vizita e fundit

en: Hot topic threshold
sq: Kufiri i temës së "nxehtë"

en: Topics per page
sq: Argumentë për faqe

en: Posts - most active first
sq: Mesazhe - më aktivët në fillim

en: Posts - least active first
sq: Mesazhe - më pak aktivët në fillim

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të riktheni në revizionin nga %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminonirevizionin nga %revision-date?

en: New forum topics
sq: Argumente të rinj në forum

en: @type: deleted %title revision %revision.
sq: @type: u eleminua revizioni %revision i %title.

en: Page not found
sq: Faqja nuk u gjet

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: Preview trimmed version
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Preview full version
sq: Pamja e parë e versionit të plotë

en: Expand
sq: Shpalos

en: The name %name is already taken.
sq: Emri %name është përdorur njëherë.

en: info
sq: informacion

en: OpenID redirect
sq: Ridrejtim OpenID

en: OpenID Login
sq: Hyrje me OpenID

en: Delete OpenID
sq: Elemino OpenID

en: Log in using OpenID
sq: Futu duke përdorur OpenID

en: Cancel OpenID login
sq: Anullo identifikimin OpenID

en: What is OpenID?
sq: Çfarë është OpenID?

en: OpenID login failed.
sq: Hyrja me OpenID dështoi.

en: OpenID login cancelled.
sq: Hyrja me OpenID u anullua.

en: Successfully added %identity
sq: %identity u shtua me sukses

en: Add an OpenID
sq: Shto një OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
sq: Kjo OpenID është rregullisht në përdorin në këtë sit.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni OpenID %authname për %user?

en: OpenID deleted.
sq: OpenID u eleminua.

en: edit menu
sq: ndrysho menunë

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: Show only items where
sq: Shfaq vetëm elementët e llojit

en: No comments available.
sq: Asnjë koment në dispozicion.

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: Rebuild permissions
sq: Rikrijo të drejtat

en: @type: updated %title.
sq: @type: %title u rifreskua.

en: @type: added %title.
sq: @type: u shtua %title.

en: Error saving user account.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së profilit të përdoruesit.

en: Add role
sq: Shto rolin

en: You must specify a valid role name.
sq: Duhet të specifikosh një emër të vlefshëm roli.

en: The role has been added.
sq: Roli u shtua.

en: Path to custom logo
sq: Pozicioni i logo-s së personalizuar

en: Updated term %term.
sq: U përditësua termi %term.

en: - Please choose -
sq: - Zgjidhni -

en: Discard items older than
sq: Shpërfill elementët më të vjetër se

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
sq: @site_name - feed të agreguar në kategorinë @title

en: @site_name - aggregated feeds
sq: @site_name - burime të agreguar

en: @site_name aggregator
sq: agreguesi i @site_name

en: !title feed
sq: Feed !title

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: There is new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të "%error".

en: Feed aggregator
sq: Agreguesi i feed

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sq: Agregon përmbajtje të sindakuar (flukse RSS, RDF dhe Atom).

en: Account settings
sq: Rregullimet e profilit

en: The content type %name has been deleted.
sq: Përmbajtja e llojit %name u eleminua.

en: Deleted content type %name.
sq: U eleminua përmbajtja e llojit %name.

en: Enter your keywords
sq: Shkruaj fjalëkyçin tuaj

en: Clean URLs
sq: URL të pastra

en: My account
sq: Profili im

en: Pictures
sq: Fotot

en: Number of topics
sq: Numri i temave

en: Active forum topics
sq: Tema aktive në forum

en: Read the latest forum topics.
sq: Lexo diskutimet e fundit në forum.

en: User activity
sq: Aktiviteti i përdoruesit

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
sq: Kategoria ku do të bëjë pjesë fusha e re. Kategoritë përdoren për të grumbulluar në menyrë llogjike fushat. Një shembull kategorie është "Informacione Personale".

en: The user must enter a value.
sq: Përdoruesi duhet të shkruaj një vlerë.

en: Visible in user registration form.
sq: E dukshme tek formulari i regjistrimit të përdoruesit.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
sq: Elementët e rinj të feed do të shtohen automatikisht tek kategoritë e zgjedhura.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sq: Një përdorues konsiderohet në linjë për këtë kohë mbasi të ketë vizituar një faqe.

en: Maximum number of currently online users to display.
sq: Numri maksimum i përdoruesve aktualisht në linjë për tu shfaqur.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Bulgarian
sq: Bullgarisht

en: Croatian
sq: Kroate

en: Czech
sq: Çekisht

en: Danish
sq: Danisht

en: Dutch
sq: Hollandeze

en: Finnish
sq: Finlandeze

en: German
sq: Gjermanisht

en: Greek
sq: Greqisht

en: Hebrew
sq: Hebraike

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: Indonesian
sq: Indoneziane

en: Polish
sq: Polonisht

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Russian
sq: Rusisht

en: Slovak
sq: Sllovake

en: Swedish
sq: Suedisht

en: Turkish
sq: Turqisht

en: The file could not be created.
sq: Skedari nuk mundi të krijohet.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sq: Instruksionet për ricaktimin e fjalëkalimit u nisën tek %name me anë të %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
sq: Adresa e-mail %mail nuk është e vlefshme.

en: Account
sq: Profili

en: authenticated user
sq: përdorues i identifikuar

en: Check for updates
sq: Formati i prezgjedhur u rifreskua.

en: All newer versions
sq: Të gjithë versionet e rinj

en: Only security updates
sq: Vetëm përditësimet që kanë të bëjnë me sigurinë

en: %email is not a valid e-mail address.
sq: %email është një adresë e-mail e pavlefshme.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
sq: %emails nuk janë adresa të vlefshme e-mail.

en: No update data available
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Not secure!
sq: I pa siguruar

en: Can not determine status
sq: Gjendja e katallogimit

en: (version @version available)
sq: Asnjë term në dispozicion.

en: See the available updates page for more information:
sq: Shiko faqen e përditësimeve në dispozicion për informacione të hollësishme:

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
sq: Shiko faqen e <a href="@available_updates">përditësimeve në dispozicion</a> për informacione të hollësishme.

en: Project not secure
sq: Projekt i pasigurt

en: Project revoked
sq: Projekt jashtë qarkullimit

en: Project not supported
sq: Suporti i fotografive

en: Release revoked
sq: Version jashtë qarkullimit

en: Release not supported
sq: Version i pasuportuar

en: Invalid info
sq: Përmbajtje e pavlefshme.

en: Security update required!
sq: Kërkohet përditësim sigurie!

en: Not supported!
sq: Suporti i fotografive

en: Recommended version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Security update:
sq: Rifreskimi ardhshëm

en: Latest version:
sq: Versioni më të ri:

en: Development version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Also available:
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Field settings
sq: Rregullimet e fushës

en: Edit forum
sq: Ndrysho forumin

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sq: Ky është fjalori i caktuar i forumit. Disa prej ospioneve të zakonshëm të fjalorit janë hequr.

en: Leave shadow copy
sq: Lër një kopje hije

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
sq: Nëse lëvizni këtë temë, mund të lini një lidhje tek forumi vjetër me forumin e ri.

en: Container name
sq: Emri i përmbajtësit

en: forum container
sq: përmbajtësi i  forumit

en: Created new @type %term.
sq: U krijua @type %term i ri.

en: The @type %term has been updated.
sq: @type %term u përditësua.

en: Add new field
sq: Shto një fushë të re

en: Containing any of the words
sq: Përmban një nga fjalët

en: Containing the phrase
sq: Përmban frazën

en: Containing none of the words
sq: Nuk përmban asnjë nga këto fjalë

en: Only of the type(s)
sq: Vetëm i llojit(eve)

en: Content ranking
sq: Pikët e marra

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sq: Numrat në vazhdim kontrollojnë çfarë pronësi duhet të plotësojë kërkimi në përmbajtje për të renditur rezultatet. Numrat më të lartë tregojnë influencë më të madhe, zero do të thotë që pronësia shpërfillet. Ndryshimi i numrave nuk kërkon rikrijimin e indeksit të kërkimit. Ndryshimet hyjnë menjëherë në fuqi.

en: Keyword relevance
sq: Rëndësia sipas fjalë kyçit

en: Recently posted
sq: Dërgimet e fundit

en: Number of comments
sq: Numri i komenteve

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Factor
sq: Faktori

en: Expand layout to include descriptions.
sq: Shpalos layout për të shfaqur përshkrimet.

en: Hide descriptions
sq: Fshih përshkrimet

en: Compress layout by hiding descriptions.
sq: Kompreso layout duke fshehur përshkrimet.

en: Or
sq: ose

en: Color set
sq: E përbashkëta e ngjyrave

en: About
sq: Informacione

en: Database host
sq: Hosti i bazës së të dhënave

en: Maximum link text length
sq: Gjatësia maksimum e tekstit tek lidhjet

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sq: Adresat URL më të gjata se ky numër gërmash do të "priten" për të parandaluar prishjen e paraqitjes së faqes nga tekstet e gjatë. Lidhja do të jetë e arritshme, thjesht do të ndërpritet një pjesë e tekstit të lidhjes.

en: Reports
sq: Raportet

en: Default picture
sq: Foto e prezgjedhur

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sq: Adresa URL e fotos që duhet shfaqur për përdoruesit që nuk kanë zgjedhur një foto të personalizuar. Lëre bosh për asnjë foto.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sq: Nëse sasia e kutive të mësipërme nuk është e mjaftueshme, kliko këtu për të shtuar zgjedhje të tjera.

en: Toggle display
sq: Ndrysho paraqitjen

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar logo-n tuaj.

en: Configuration file
sq: File i konfigurimit

en: Install profile
sq: Instalo profilin

en: %percentage of the site has been indexed.
sq: %percentage e sitit u indeksua.

en: Default theme
sq: Tema e paracaktuar

en: Web server
sq: Serveri web

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
sq[0]: Akoma 1 element për tu indeksuar.
sq[1]: Akoma @count elementë për t'u indeksuar.

en: The content access permissions have been rebuilt.
sq: Të drejtat e hyrjes në materiale u rikrijuan.

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sq: Më vjen keq, emër apo fjalëkalim i pasaktë përdoruesi. <a href="@password">Keni harruar fjalëkalimin tuaj?</a>

en: and
sq: dhe

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
sq: Stack overflow: tepër thirrje tek actions_do(). Operacioni u ndërpre për të parandaluar përsëritje pa fund.

en: Action %action saved.
sq: Aksioni %action u ruajt.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
sq: Duhet të shkosh tek faqja <a href="@url">Triggers</a> për t'jua caktuar këto aksione ndodhive të sistemit.

en: Manage actions
sq: Menazho aksionet

en: Configure an advanced action
sq: Konfiguro një aksion të detajuar

en: Delete an action.
sq: Elemino një aksion.

en: Remove orphans
sq: Hiq orfanët

en: Choose an advanced action
sq: Zgjidh një aksion të avancuar

en: Action type
sq: Lloji i veprimit

en: Are you sure you want to delete the action %action?
sq: Eleminon aksionin %action?

en: Action %action was deleted
sq: Aksioni %action u eleminua

en: Deleted orphaned action (%action).
sq: U fshi aksioni orfan (%action).

en: You can assign it again later if you wish.
sq: Ju mund ta caktoni përsëri më vonë nese deshironi

en: unassign
sq: Joatribuar

en: Choose an action
sq: Zgjidhë një veprim

en: When cron runs
sq: Kur ekzekutohet cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
sq: Mbasi një përmbajtje të jetë shikuar nga një përdorues i identifikuar

en: Display a message to the user
sq: Shfaq një mesazh përdoruesit

en: Unpublish comment
sq: Fshihe komentin

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sq: Hiq nga shfaqja publike komentin që përmban fjalën(ët)

en: Block current user
sq: Blloko përdoruesin aktual

en: Ban IP address of current user
sq: Blloko adresën IP të përdoruesit aktual

en: Set @type %title to published.
sq: Vendos @type %title si publikuar.

en: Set @type %title to unpublished.
sq: Vendos @type %title si çpublikuar.

en: Set @type %title to sticky.
sq: Vendos @type %title si fiksuar në krye.

en: Set @type %title to unsticky.
sq: Hiq @type %title nga pozicioni fiks në krye.

en: Promoted @type %title to front page.
sq: @type %title vendosur në faqen kryesore.

en: Removed @type %title from front page.
sq: @type %title u hoq nga faqja kryesore.

en: Saved @type %title
sq: @type %title u ruajt

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
sq: Pronësia e @type %title ju dha uid %name.

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After saving an updated comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të përditësuar

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
sq: Kur një koment të jetë shikuar nga një përdorues i autentifikuar

en: Unpublished comment %subject.
sq: U hoq nga shfaqja publike komenti %subject.

en: After a user has been deleted
sq: Mbasi të jetë eleminuar një përdorues

en: After a user has logged in
sq: Mbas hyrjes së një përdoruesi

en: After a user has logged out
sq: Mbas daljes së një përdoruesi

en: When a user's profile is being viewed
sq: Kur të jetë vizituar një profil përdoruesi

en: After saving a new term to the database
sq: Mbas ruajtjes në databazë të një termi të ri

en: After saving an updated term to the database
sq: Mbas ruajtjes së një termi të përditësuar në databazë

en: After deleting a term
sq: Mbas fshirjes së një termi

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
sq: Aktivizon reaksionin ndaj ndodhive të caktuara në sistem, si për shembull kur krijohet përmbajtje e re.

en: 1 read | @count reads
sq[0]: 1 lexim
sq[1]: @count lexime

en: Enables the categorization of content.
sq: Mundëson kategorizimin e përmbajtjes.

en: Path prefix
sq: Prefiksi i shtegut

en: Delete contact
sq: Elemino kontaktin

en: Auto-reply
sq: Përgjigje-automatike

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sq: Përgjigje automatike opsionale. Lëre bosh nëse nuk dëshiron t'i dërgosh përdoruesit një mesazh automatik përgjigje.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sq: %recipient është një adresë e-mail e pavlefshme.

en: Lithuanian
sq: Lituaniane

en: Up to date translation
sq: Përkthim i përditësuar

en: Outdated translation
sq: Përkthim i vjetër

en: Some required modules must be enabled
sq: Disa nga modulët e kërkuar duhen aktivuar

en: Translate
sq: Përkthe

en: File to import not found.
sq: Skedari për tu importuar nuk u gjet.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sq: Importimi i përkthimit dështoi, pasi skedari %filename nuk mund të lexohet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid_plural" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim sintakse tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr[]" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: ekziston një varg e paparashikuar tek rreshti %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përfundon në menyrë të paprtitur tek rreshti %line.

en: Save translations
sq: Ruaj përkthimet

en: Export template
sq: Eksporto modelin

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: The custom menu %title has been deleted.
sq: Menu e personalizuar %title u eleminua.

en: @type %title has been deleted.
sq: @type %title u eleminua.

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-disabled">çaktivizuar</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-enabled">aktivizuar</span>)

en: Web services
sq: Shërbimet web

en: Save permissions
sq: Ruaj të drejtat

en: The e-mail address %email is already taken.
sq: Adresa e-mail %email është përdorur njëherë.

en: Original text
sq: Teksti orgjinal

en: Delete content type
sq: Elemino llojin e përmbajtjes

en: Change book (update list of parents)
sq: Ndrysho librin (përditëso listën e prindërve)

en: create a new book
sq: krijo një libër të ri

en: edit permissions
sq: ndrysho të drejtat

en: edit order and titles
sq: ndrysho renditjen dhe titujt

en: Manage your site's book outlines.
sq: Organizo strukturën e librave të sitit tuaj.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sq: Për arsye sigurie, skedari që keni ngarkuar është riemërtuar në %filename.

en: Installed version
sq: Versioni i instaluar

en: Recommended version
sq: Versioni i rekomanduar

en: Cron run successfully.
sq: Cron u ekzekutua me sukses.

en: notice
sq: njoftim

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: File download
sq: Shkarkimi i file

en: Acronym
sq: Akronim

en: The field has been updated.
sq: Fusha u rifreskua.

en: List, edit, or add user roles.
sq: Shfaq, ndrysho, ose shto rolet e përdoruesve.

en: edit role
sq: ndrysho rolin

en: Custom format
sq: Format i personalizuar

en: Direction
sq: Orientimi

en: Book navigation block display
sq: Shfaqja e bllokut të lundrimit në libër

en: Password field is required.
sq: Fusha e fjalëkalimit është e detyrueshme.

en: Confirm password
sq: Konfirmo fjalëkalimin

en: export
sq: eksporto

en: No content available.
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Administration theme
sq: Tema e administrimit

en: Somali
sq: Somalia

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sq: Paralajmërim sigurie: I pamundur shkrimi tek skedari .htaccess. Të lutem krijo një skedar .htaccess tek direktoria %directory që të përmbajë rreshtat në vijim: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, pasi tejkalon %maxsize, madhësinë maksimale të lejuar për ngarkime.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, pasi ngarkimi nuk arriti të përfundoj.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, ka ndodhur një gabim i panjohur.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm skedarët me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: Skedari është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimale prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: Skedari është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
sq: Lejohen vetëm figurat JPEG, PNG dhe GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimale të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e madhe; përmasat maksimale janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e vogël; përmasat minimale janë %dimensions pixel.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sq: Gabim në ngarkim. E pamundur lëvizja e skedarit  të ngarkuar %file në destinimin %destination.

en: Add to book outline
sq: Shto tek struktura e librit

en: outdated
sq: i vjetër

en: add translation
sq: shto përkthimin

en: Translations of %title
sq: Përkthimet e %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
sq: Menazho etiketimin, kategorizimin dhe klasifikimin e përmbajtjes.

en: Database port
sq: Porti i bazës së të dhënave

en: Re-index site
sq: Ri-katallogo sitin

en: Are you sure you want to re-index the site?
sq: Je i sigurt që dëshiron të ri-katallogosh sitin?

en: Save and continue
sq: Ruaj dhe vazhdo

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sq: Këto opsione janë të nevojshme vetëm për disa sajte. Nëse ju nuk jeni i sigurt se çfarë duhet të shkruani këtu, lini parametrat  e parazgjedhur ose kontrolloni me ofruesin tuaj të hostimit.

en: If your database is located on a different server, change this.
sq: Nëse baza juaj e së dhënave gjendet në një server tjetër, ndrysho këtë.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sq: Nëse serveri i bazës suaj të së dhënave është duke dëgjuar një portë jo-standarde, shkruaj numrin e saj.

en: Database port must be a number.
sq: Porti i bazës së të dhënave duhet të jetë një numër.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sq: Hapësirat lejohen; shenjat e pikësimit janë të ndaluara me përjashtim të pikave, vizave ndarëse dhe nënvizave.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sq: Aktivon ose ç'aktivon shfaqjen e një elementi të caktuar të faqes.

en: Add new content
sq: Krijo përmbajtje të re

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sq: U zbulua një zgjedhje ilegale. Ju lutem kontaktoni me administratorin e sajtit.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin !name.

en: Status report
sq: Raporti i gjendjes

en: Not writable
sq: Jo e shkruajtshme

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: This will be the top-level page in this book.
sq: Kjo do të jetë faqja e nivelit të parë në këtë libër.

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Notify user of new account
sq: Njoftim përdoruesit e profilit të ri

en: Path to custom icon
sq: Vendodhja e ikonës së personalizuar

en: You are not authorized to post comments.
sq: Nuk ke të drejtë të dërgosh komente.

en: The comment you are replying to does not exist.
sq: Komenti kujt po i përgjigjeni nuk ekziston më.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sq: Ky diskutim është mbyllur: nuk mund të dërgohen më komente.

en: You are not authorized to view comments.
sq: Nuk ke të drejtë të shikosh komentet.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni komentin %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sq: Çdo përgjigje ndaj këtij komenti do të humbasë. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Publish the selected comments
sq: Publiko komentet e zgjedhur

en: Unpublish the selected comments
sq: Çpubliko komentet e zgjedhur

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni këtë koment dhe të gjithë bijtë e tij?

en: You have to specify a valid author.
sq: Duhet të specifikoni një autor të vlefshëm.

en: The name you used belongs to a registered user.
sq: Emri i përdorur i takon një përdoruesi të regjistruar.

en: The e-mail address you specified is not valid.
sq: Adresa e-mail që keni shkruar nuk është e vlefshme.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
sq: Adresa URL e faqes suaj nuk është e vlefshme. Ki parasysh që duhet të jetë plotësisht e kualifikuar, p.sh. e formës <code>http://shembull.com/directory</code>.

en: (No subject)
sq: (Pa subjekt)

en: Add feed
sq: Shto burim

en: File system
sq: File i sistemit

en: @name's blog
sq: Ditari i @name

en: Toolbar
sq: Shiriti i veglave

en: Enter your @s username.
sq: Shkruani emrin tuaj të përdoruesit @s.

en: Posted in
sq: Dërguar në

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sq: Komenti: është dërguar një koment i paautorizuar ose është komentuar një temë e mbyllur %subject.

en: !name's blog
sq: Ditari i @name

en: All languages
sq: Të gjitha gjuhët

en: @type %title has been created.
sq: @type %title u krijua.

en: @type %title has been updated.
sq: @type %title u përditësua.

en: The post could not be saved.
sq: E pamundur ruajtja e shkrimit.

en: You do not have any administrative items.
sq: Nuk keni asnjë element administrimi.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
sq: Një apo më shumë probleme janë ndeshur gjatë instalimit të Drupal. Kontrollo <a href="@status">raportin e gjendjes</a> për informacione të hollësishme.

en: Help topics
sq: Argumentët e ndihmës

en: Help is available on the following items:
sq: Ndihma afrohet për elementët në vijim:

en: No help is available for module %module.
sq: Asnjë ndihmë në dispozicion për modulin %module.

en: @module administration pages
sq: faqet e administrimit të @module

en: Translate interface
sq: Përkthe interfaqen

en: Localization
sq: Gjuha

en: Add language
sq: Shto gjuhë

en: Edit string
sq: Ndrysho frazën

en: Delete string
sq: Elemino frazën

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të fshini gjuhën %name?

en: The language %locale has been removed.
sq: Gjuha %locale është fshirë.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të fshini vargun "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sq: Fshirja e vargut do të fshijë të gjithë përkthimet e këtij vargu në të gjitha gjuhët. Ky veprim nuk mund kthehet.

en: locale
sq: gjuha lokale

en: AM
sq: PD

en: PM
sq: MD

en: Multilingual support
sq: Suporti shumëgjuhësh

en: Enabled, with translation
sq: Aktivizuar, me përkthim

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Kutia e veglave për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
sq: Kartela %file nuk është e mbrojtur ndaj ndryshimeve dhe paraqet një rrezik sigurie. Duhet të ndryshoni të drejtat e directory që të mos jetë e shkruajtshme.

en: Currently using !item !version
sq: Aktualisht duke përdorur !item !version

en: Clean test environment
sq: Pastro ambientin e testimit

en: Clean environment
sq: Pastro ambientin

en: @pass, @fail, and @exception
sq: @pass, @fail, dhe @exception

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sq: Përdoruesi %name ka përdorur lidhjen njëherë të përdorshme identifikimi më %timestamp.

en: Username or e-mail address
sq: Emri i përdoruesit ose adresa e-mail

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: After saving new content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së re

en: After deleting content
sq: Pas fshirjes së përmbajtjes

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: User autocomplete
sq: Plotësim automatik i përdoruesit

en: Initializing.
sq: Fillimi.

en: An error has occurred.
sq: Ka ndodhur një gabim.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sq: Ju lutem vazhdo tek <a href="@error_url">faqja e gabimit</a>

en: HTTP POST is required.
sq: Kërkohet HTTP POST

en: Your page will be a part of the selected book.
sq: Faqja juaj do të jetë pjesë e librit të zgjedhur.

en: 0 sec
sq: 0 sek

en: form
sq: formë

en: alert
sq: alarm

en: emergency
sq: emergjencë

en: Filter log messages
sq: Filtro mesazhet e log

en: You must select something to filter by.
sq: Duhet të zgjedhësh çfarë duhet filtruar.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sq: Për të ndryshuar fjalëkalimin aktual të përdoruresit, shkruaj fjalëkalimin e ri në të dy fushat.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sq: Jeni përpjekur të përdorni një lidhje njëherë të përdorshme identifikimi që ka skaduar. Kërko një të re duke përdorur formularin e mëposhtëm.

en: This login can be used only once.
sq: Kjo hyrje mund të përdoret vetëm një herë.

en: The translation import of %filename failed.
sq: I pamundur importimi i përkthimit në %filename.

en: More choices
sq: Shto mundësi zgjedhje të tjera

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: Provide a password for the new account in both fields.
sq: Shkruaj një fjalëkalim për profilin të ri në të dy fushat.

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: contact
sq: kontakti

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sq: Kërko njërin prej termeve me gërma të mëdha <strong>OR</strong>. Për shembull, <strong>mace OR qen</strong>.

en: PHP filter
sq: Filtri PHP

en: Language settings
sq: Rregullimet e stemës

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sq: Përpjekje për të ri-ekzekutuar cron ndërkohë që është ende në funksionim.

en: Cron run completed.
sq: Ekzekutimi i cron përfundoi.

en: HTTP request status
sq: Gjëndja e kërkesës HTTP

en: Fails
sq: Dështoi

en: Already added languages
sq: Gjuhët tashmë të shtuara

en: Recent blog posts
sq: Shkrimet e fundit në ditar

en: Who's new
sq: Përdorues të rinj

en: Language name
sq: Emri i gjuhës

en: Edit language
sq: Ndrysho gjuhën

en: Edit category
sq: Ndrysho kategorinë

en: The content type %name has been updated.
sq: Lloji i përmbajtjes %name u përditësua.

en: The content type %name has been added.
sq: Lloji %name i përmbajtjes u shtua.

en: Catalan
sq: Katalane

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Drag to re-order
sq: Tërhiq për të rirenditur

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sq: Ndryshimet e kryera në këtë tabelë nuk do të ruhen derisa të dërgohet formulari.

en: The requested page could not be found.
sq: Faqja e kërkuar nuk mund të gjendet.

en: Requirements problem
sq: Problem kërkesash

en: Database configuration
sq: Konfigurimi i bazës së të dhënave

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
sq: Lloji i bazës së të dhënave ku do të ruhen të dhënat tuaja @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sq: Emri i bazës së të dhënave ku do të ruhen të dhënat tuaja @drupal. Duhet të ekzistojë në serverin tuaj para se @drupal të mund të instalohet.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
sq: Nëse më shumë se një aplikacion e shfrytëzon këtë bazë të dhënash, shkruaj një prefiks tabele si %prefix për sajtin tuaj @drupal këtu.

en: Select an installation profile
sq: Zgjidh një profil instalimi

en: Choose language
sq: Zgjidh gjuhën

en: Learn how to install Drupal in other languages
sq: Mëso si të instalosh Drupal në gjuhë të tjera

en: (built-in)
sq: (integruar)

en: No profiles available
sq: Asnjë profil në dispozicion

en: Drupal already installed
sq: Drupal tashmë është instaluar

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
sq: <ul><li>Për të filluar nga fillimi, duhet të zbrazësh bazën ekzistuese të së dhënave.</li><li>Për të instaluar në një bazë tjetër të dhënash, ndrysho skedarin<em>settings.php</em> në dosjen <em>sites</em>.</li><li>Për të përmirësuar një instalim ekzistues, vazhdo me <a href="@base-url/update.php">skriptën e përmirësimit</a>.</li><li>Shiko<a href="@base-url">sajtin tënd ekzistues</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
sq: Duke instaluar @drupal

en: The installation has encountered an error.
sq: Instalimi ka ndeshur në një gabim.

en: Configure site
sq: Konfiguro sajtin

en: @drupal installation complete
sq: Instalimi i @drupal përfundoi

en: Installed %module module.
sq: U instalua moduli %module.

en: Choose profile
sq: Zgjidh profilin

en: Verify requirements
sq: Verifiko kërkesat

en: Set up database
sq: Parametrizo bazën e të dhënave

en: Set up translations
sq: Parametrizo përkthimet

en: Install site
sq: Instalo sajtin

en: Finish translations
sq: Përfundo përkthimet

en: Site e-mail address
sq: E-mail adresa e sajtit

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sq: Adresa<em> Nga </ em> në dërgim të e-mail të automatizuar gjatë regjistrimit dhe kërkesave për fjalëkalim të ri, dhe njoftimeve tjera. (Përdorni një adresë që përfundon në domenin e faqes tuaj për të ndihmuar në parandalimin e këtij e-mail të shënohet si spam.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sq: Në menyrë të paracaktuar, data në këtë sajt do të shfaqet sipas zonës orare të zgjedhur.

en: Update notifications
sq: Njoftimet e përditësimit

en: Check for updates automatically
sq: Kontrollo automatikisht për përditësime

en: Removed orphaned action '%action' from database.
sq: U fshi aksioni jetim '%action' nga baza e të dhënave.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
sq: Ekzekutimi i cron tejkaloi limitin e caktuar të kohës dhe u ndërpre.

en: 1 byte | @count bytes
sq[0]: 1 byte
sq[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sq: !name nuk mund të jetë më i gjatë se %max gërma, por aktualisht është %length gërma i gjatë.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
sq: Kutia e veglave GD2 për manipulimin e figurave

en: The GD toolkit is installed and working properly.
sq: Kutia e veglave GD është e instaluar dhe funksionon si duhet.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sq: Përcakton kualitetin e figurave për manipulimet JPEG. Rangu nga 0 në 100. Vlerat më të larta do të thotë cilësi më e lartë për figurat por gjithashtu edhe skedarë më të mëdhenj.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
sq: Kutia e veglave GD kërkon që moduli GD për PHP të jetë i instaluar dhe të jetë i konfiguruar si duhet. Për më tepër informacion vizito <a href="@url">dokumentimin e PHP për figurat</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
sq: Kualiteti JPEG duhet të jetë një numër në mes 0 dhe 100.

en: Right to left
sq: Nga e djathta në të majtë

en: Left to right
sq: Nga e majta në të djathtë

en: Predefined language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Custom language
sq: Gjuhë e personalizuar

en: Add custom language
sq: Shto një gjuhë të personalizuar

en: Save language
sq: Ruaj gjuhën

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
sq: Identifikues i gjuhës sipas standartit <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kodet e gjuhës zakonisht përdorin kodin e shtetit dhe, në disa raste, një skriptë apo variantin e emrit rajonal. <em>Shembuj: "sq", "en", "en-US" dhe "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
sq: Emri i gjuhës në anglisht

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
sq: Emri i gjuhës në anglisht. Do të vihet në dispozicion për përkthim në të gjitha gjuhët.

en: Native language name
sq: Emri vendas i gjuhës

en: Name of the language in the language being added.
sq: Emri i gjuhës, shkruar në gjuhën që po shtohet.

en: Language domain
sq: Domaini i gjuhës

en: Direction that text in this language is presented.
sq: Drejtimi në të cilin do të shfaqet teksti në këtë gjuhë.

en: The language %language (%code) already exists.
sq: Gjuha %language (%code) tashmë ekziston.

en: Invalid language code.
sq: Kod i pavlefshëm gjuhe.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
sq: Gjuha %language u krijua dhe tani mund të përdoret. Informacione më të hollësishme gjenden tek <a href="@locale-help">dritarja e dialogut të ndihmës</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
sq: Domaini dhe prefiksi i shtegut nuk duhet të caktohen në të njëjtën kohë.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
sq: Domaini (%domain) është i lidhur tashmë në një gjuhë (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
sq: Vetëm gjuha e paracaktuar mund të ketë vlera boshe tek domaini dhe prefiksi i shtegut.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
sq: Prefiksi (%prefix) është i lidhur tashmë në një gjuhë (%language).

en: The English language cannot be deleted.
sq: Gjuha angleze nuk mund të fshihet.

en: The default language cannot be deleted.
sq: Gjuha e paracaktuar nuk mund të fshihet.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
sq: Fshirja e një gjuhe do të fshijë të gjithë përkthimet përkatëse të interfaqes, dhe postimet e bëra në atë gjuhë do të caktohen si të pavarura nga gjuha (neutrale). Ky veprim nuk mund të kthehet.

en: Language negotiation configuration saved.
sq: Konfigurimi i negocimit të gjuhës u ruajt.

en: English (built-in)
sq: Anglisht (integruar)

en: String contains
sq: Vargu përmban

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sq: Lëre bosh për të shfaqur të gjitha vargjet. Kërkimi ndikohet nga ndryshimi gërma të mëdha/vogla.

en: English (provided by Drupal)
sq: Anglisht (ofruar nga Drupal)

en: Search in
sq: Kërko në

en: Both translated and untranslated strings
sq: Vargjet e përkthyera dhe të papërkthyera

en: Only translated strings
sq: Vetëm vargjet e përkthyera

en: Only untranslated strings
sq: Vetëm vargjet e papërkthyera

en: Limit search to
sq: Kufizo kërkimin në

en: All text groups
sq: Të gjithë grupet e teksteve

en: Languages not yet added
sq: Gjuhët që nuk janë shtuar akoma

en: Import translation
sq: Importo përkthimin

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sq: Një skedar Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
sq: Importo në

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sq: Zgjidhni gjuhën nën të cilën do të shtohen përkthimet. Nëse zgjidhni një gjuhë akoma të pakonfiguruar, ajo gjuhë do të shtohet.

en: Text group
sq: Grup tekstesh

en: Imported translations will be added to this text group.
sq: Përkthimet e importuara do të shtohen tek ky grup tekstesh.

en: The language %language has been created.
sq: Gjuha %language është krijuar.

en: Export translation
sq: Eksporto përkthimin

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
sq: Zgjidh gjuhën që dëshiron të eksportosh në formatin Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
sq: Gjenero një skedar Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) me të gjitha vargjet nga baza lokale e të dhënave të Drupal.

en: String not found.
sq: Vargu nuk u gjet.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sq: Vargu i shtuar përmban HTML të ndaluar: %string

en: The string has been saved.
sq: Vargu u ruajt.

en: The string has been removed.
sq: Vargu u largua.

en: The language selected for import is not supported.
sq: Gjuha e zgjedhur për importim nuk suportohet.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sq: Skedarit të përkthimeve %filename mesa duket i mungon header apo është i keqformuar.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
sq: Përkthimi u importua me sukses. U krijuan %number vargje të reja të përkthyera, %update vargje u përditësuan dhe %delete vargje janë fshirë.

en: Importing interface translations
sq: Duke importuar përkthimet e interfaqes

en: Starting import
sq: Duke filluar importin

en: Error importing interface translations
sq: Gabim gjatë importimit të përkthimeve të interfaqes

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sq: Tentimet e dërgimit të një vargu përkthimi me HTML të ndaluar: %string

en: The %language language (%code) has been created.
sq: Gjuha %language (%code) është krijuar.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sq: U importua %file në %locale: %number vargje të reja u shtuan, %update u përditësuan dhe %delete u hoqën.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sq: U eksportua skedari i përkthimit %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sq: U eksportua skedari i përkthimit: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sq: U përditësua skedari i përkthimeve JavaScript për gjuhën %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sq: U krijua skedarë i përkthimeve JavaScript për gjuhën %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
sq: Skedari i përkthimeve JavaScript për gjuhën %language u hoq, pasi aktualisht nuk ekzistojnë përkthime në atë gjuhë.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sq: U shfaq një gabim gjatë krijimit të skedarit të përkthimeve JavaScript për gjuhën %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
sq[0]: Një varg i përkthyer është shpërfillur pasi që përmban HTML të ndaluar.
sq[1]: @count vargje të përkthyera janë shpërfillur pasi që përmbajnë HTML të ndaluar.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
sq[0]: U importua një file me përkthime për modulët e rinj të instaluar.
sq[1]: U importuan @count file me përkthime për modulët e rinj të instaluar.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
sq[0]: U importua një file me përkthime për modulët e aktivizuar.
sq[1]: U importuan @count file me përkthime për modulët e aktivizuar.

en: Afrikaans
sq: Afrikane

en: Assamese
sq: Asameze

en: Azerbaijani
sq: Azerbaixhani

en: Belarusian
sq: Bjellorusisht

en: Tibetan
sq: Tibetiane

en: Breton
sq: Bretone

en: Bosnian
sq: Bosnjake

en: Old Slavonic
sq: Sllave e vjetër

en: Welsh
sq: Galeze

en: Maldivian
sq: Malidiviane

en: Estonian
sq: Estonisht

en: Basque
sq: Baske

en: Persian
sq: Persiane

en: Frisian
sq: Friziane

en: Irish
sq: Irlandeze

en: Armenian
sq: Armenisht

en: Icelandic
sq: Islandeze

en: Georgian
sq: Gjeorgjisht

en: Greenlandic
sq: Grenlandeze

en: Cambodian
sq: Kamboxhiane

en: Kannada
sq: Kanadeze

en: Kurdish
sq: Kurde

en: Latin
sq: Latinishte

en: Luxembourgish
sq: Luksemburgeze

en: Laothian
sq: Laotiane

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Mongolian
sq: Mongoliane

en: Moldavian
sq: Moldaviane

en: Maltese
sq: Malteze

en: North Ndebele
sq: Ndebele e veriut

en: Norwegian Bokmål
sq: Norvegjeze Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjeze Nynorsk

en: South Ndebele
sq: Ndebele e Jugut

en: Portuguese, Portugal
sq: Portugeze, Portugali

en: Portuguese, Brazil
sq: Portugeze, Brazil

en: Serbo-Croatian
sq: Serbo-Kroate

en: Slovenian
sq: Sllovene

en: Albanian
sq: Shqip

en: Serbian
sq: Sërbisht

en: Sudanese
sq: Sudaneze

en: Turkmen
sq: Turkmenisht

en: Ukrainian
sq: Ukrahinase

en: Uzbek
sq: Uzbeke

en: Vietnamese
sq: Vietnameze

en: Chinese, Simplified
sq: Kineze e thjeshtuar

en: Chinese, Traditional
sq: Kineze Tradicionale

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
sq: Gabim gjatë dërgimit të mesazhit mail (nga %from tek %to).

en: sort ascending
sq: renditje në ngjitje

en: sort descending
sq: rendit në zbritje

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sq: Operacionet mbi frazat Unicode emulohen në bazë të best-effort. Instalo <a href="@url">ekstensionin PHP mbstring</a> për suportin e përmirësuar Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sq: Funksioni i mbingarkimit të multibyte string në PHP është aktive dhe duhet çaktivuar. Kontrollo rregullimet <em>mbstring.func_overload</em> tek php.ini. Vizito <a href="@url">dokumentet e PHP, mbstring</a> për informacione të tjera.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sq: Funksioni i konvertimit të string input në PHP është aktive dhe duhet çaktivuar. Kontrollo rregullimet <em>mbstring.encoding_translation</em> tek php.ini. Vizito <a href="@url">dokumentet e PHP, mbstring</a> për informacione të tjera.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sq: Funksioni i konvertimit të string input në PHP është aktive dhe duhet çaktivuar. Kontrollo rregullimet <em>mbstring.http_input</em> tek php.ini. Vizito <a href="@url">dokumentet e PHP, mbstring</a> për informacione të tjera.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sq: Funksioni i konvertimit të string output në PHP është aktive dhe duhet çaktivuar. Kontrollo rregullimet <em>mbstring.http_output</em> tek php.ini. Vizito <a href="@url">dokumentet e PHP, mbstring</a> për informacione të tjera.

en: Standard PHP
sq: PHP standart

en: PHP Mbstring Extension
sq: Shtojca PHP Mbstring

en: Unicode library
sq: Libraria Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sq: I pamundur konvertimi i kodifikimit XML %s në UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sq: Kodifikim %s i pasuportuar. Instalo iconv, GNU recode ose mbstring për PHP.

en: Parse error. Not well formed
sq: Gabim analizimi. Formuar në menyrë të pavlefshme

en: Parse error. Request not well formed.
sq: Gabim analizimi. Kërkesë e formuar në menyrë të pavlefshme.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sq: Gabim në server. XML-RPC e pavlefshme. Kërkesa duhet të jetë një methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sq: Gabim shërbimi. Metoda e kërkuar @methodname nuk është specifikuar.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sq: Gabim shërbimi. Numër i gabuar parametrash të metodës.

en: Server error. Invalid method parameters.
sq: Gabim shërbimi. Parametra metode të pavlefshëm

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sq: Gabim shërbimi. Funksioni i kërkuar @method nuk ekziston.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sq: Sintaksë e gabuar për system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sq: Thirrjet ripërsëritëse tek system.multicall janë të ndaluara.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sq: Gabim shërbimi. Firma e metodës së kërkuar @methodname nuk specifikohet.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
sq: Emri i burimit (ose emri i sitit web që vë në dispozicion burimin).

en: Categorize news items
sq: Kategorizo elementët e lajmeve

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të hiqni të gjithë elementët nga burimi %feed?

en: checkboxes
sq: kuti zgjedhjeje

en: multiple selector
sq: zgjedhës shumëfish

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
sq: Me mijra site (mbi të gjitha me lajme e ditarë) publikojnë lajmet e fundit apo diskutime nën formën e burimeve, duke përdorur formate të standartizuar bazuar në XML. Formatet e shfrytëzueshëm nga agreguesi përfshijnë <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> dhe <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
sq: Më poshtë janë renditur burimet aktivë dhe <a href="@addfeed">mund të shtohen burime të rinj</a>. Për çdo burim mund të aktivizohet blloku <em>elementët e fundit</em> nga <a href="@block">faqja e administrimit të blloqeve</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
sq: Shto një burim në formatin RSS, RDF ose Atom. Një burim mund të ketë vetëm një konfigurim.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
sq: Kategoritë i japin mundësinë elementëve të burimeve të ndryshëm të grupohen së bashku. Për shembull, disa burime që diskutojnë në lidhje me sportet mund t'i takojnë një kategorie të quajtur <em>Sporte</em>. Elementët e burimit mund të grupohen automatikisht (duke zgjedhur kategorinë kur krijohet apo ndryshohet një burim) ose në menyrë manuale (me anë të faqes <em>Kategorizo</em> që gjendet tek lista e elementëve të burimit). Çdo kategori ka faqen e saj përkatëse dhe një bllok përkatës.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
sq: Konfiguro se çfarë përmbajtje siti juaj agregon nga site të tjerë, sa herë e kontrollon, dhe se si kategorizohet.

en: Update items
sq: Rifresko elementët

en: Edit feed
sq: Ndrysho burimin

en: No blocks in this region
sq: Asnjë bllok në këtë sektor

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
sq: Blloku %info i është caktuar një sektori të pavlefshëm %region prandaj është çaktivizuar.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sq: Ndryshimet tek këto blloqe nuk do të ruhen derisa të mos jetë klikuar pulsanti <em>Ruaj blloqet</em>.

en: Post new blog entry.
sq: Shto një shkrim të ri në ditar.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
sq: Nuk ke të drejtë të shkruash në ditar.

en: You have not created any blog entries.
sq: Nuk ke krijuar asnjë zë në ditar.

en: !author has not created any blog entries.
sq: !author nuk ka krijuar asnjë zë në ditar.

en: No blog entries have been created.
sq: Nuk është krijuar asnjë zë në ditar.

en: Blog entry
sq: Zë ditari

en: View recent blog entries
sq: Shfaq elementët e fundit të shtuar në ditar

en: Read !username's latest blog entries.
sq: Lexo elementët e fundit shtuar në ditarin e !username.

en: !username's blog
sq: ditari i !username

en: Read the latest blog entries.
sq: Lexo shkrimet e fundit në ditar.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
sq: Lloji i përmbajtjes për lidhjen %add-child duhet të jetë një prej të zgjedhurve si lloj i lejuar strukture libri.

en: Save book pages
sq: Ruaj faqet e librit

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
sq: Ky libër është ndryshuar nga një përdorues tjetër, ndryshimet nuk do të ruhen.

en: Title changed from %original to %current.
sq: Titulli është ndryshuar nga %original në %current.

en: Updated book %title.
sq: Libri %title u rifreskua.

en: book: updated %title.
sq: libri: u përditësua %title.

en: Update book outline
sq: Rifresko strukturën e librit

en: Remove from book outline
sq: Hiq nga struktura e librit

en: No changes were made
sq: Nuk është kryer asnjë ndryshim

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
sq: Materiali ju shtua librit të zgjedhur. Tani duhet të përcaktoni pozicionin e tij në lidhje me faqet e tjera.

en: The book outline has been updated.
sq: Struktura e librit u përditësua.

en: There was an error adding the post to the book.
sq: Gabim gjatë shtimit të materialit në libër.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
sq: %title ka faqe bijë përkatëse, që do të riorganizohen automatikisht për të ruajtur lidhjen e tyre me librin. Për të rikrijuar gjerarkinë (sikurse ishte përpara heqjes së kësaj faqeje), %title mund të shtohet përsëri duke përdorur butonin Struktura dhe çdo faqe përkatëse duhet të riorganizohet në menyrë manuale.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
sq: %title mund të rishtohet në gjerarki duke përdorur butonin Struktura.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sq: Je i sigurt që dëshiron të heqësh %title nga gjerarkia e librit?

en: The post has been removed from the book.
sq: Përmbajtja u hoq nga libri.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sq: Shfaq një version të përshtatshëm për printim të kësaj faqeje dhe nën-faqeve të saj.

en: Show block on all pages
sq: Shfaq bllokun të gjitha faqet

en: Show block only on book pages
sq: Shfaq bllokun vetëm tek faqet e librave

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
sq: Nëse është zgjedhur <em>Shfaq bllokun në të gjitha faqet</em>, blloku do të përmbajë menu të auto-krijuara për të gjithë librat e sitit. Nëse është zgjedhur <em>Shfaq bllokun vetëm tek faqet e librave</em>, blloku do të përmbajë vetëm një menu korresponduese me librin e faqes së hapur. Në këtë rast, nëse faqja aktuale nuk është një faqe libri, nuk do të shfaqet asnjë bllok. <em>Rregullimet e dukshmërisë në varësi të faqes</em> ose rregullime të tjera në lidhje me shfaqjen mund të përdoren për të shfaqur në menyrë të seleksionuar këtë bllok.

en: This is the top-level page in this book.
sq: Kjo është faqja e nivelit të parë për këtë libër.

en: No book selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë libër.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sq: Faqja prind në libër. Thellësia maksimum e një libri dhe të gjitha faqeve të tij është !maxdepth. Disa prej faqeve në librin e zgjedhur nuk mund të përdoren si prindër nëse duke i zgjedhur tejkalohet ky kufi.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
sq: %title bën pjesë në strukturën e një libri dhe ka faqe bijë përkatëse. Nëse vazhdoni me fshirjen, faqet bijë do të riorganizohen në menyrë automatike.

en: Re-order book pages and change titles
sq: Ri-rendit faqet e librit dhe ndrysho titujt

en: Book page
sq: Faqe libri

en: Base color
sq: Ngjyra bazë

en: Header top
sq: Kreu sipër

en: Header bottom
sq: Kreu poshtë

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
sq: Nuk ka memorje të mjaftueshme në dispozicion të PHP për të ndryshuar skemën e ngjyrave të kësaj teme. Ju duhet të paktën %size më shumë. Kontrollo për informacione më të hollësishme <a href="@url">dokumentet e PHP</a>

en: Delete the selected comments
sq: Elemino komentet e zgjedhur

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sq: Lejon përdoruesit të komentojnë dhe të diskutojnë materialin e publikuar.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
sq: Shembull: 'përshtypje mbi sitin' ose 'informacione mbi produktin'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
sq: Kur shfaqen kategoritë, ato me peshë më të lehtë (më të vogël) rreshtohen para kategorive me peshë më të rëndë (më të madhe). Kategoritë me peshë të njëjtë shfaqen në renditje sipas alfabetit.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
sq: Formulari i kontakteve nuk është konfiguruar. <a href="@add">Shto një apo më shumë kategori</a> në forular.

en: Personal contact form
sq: Formular kontakti personal

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sq: Krijo një formular kontakti dhe përcakto kategoritë për përdorimin e formularit.

en: Edit contact category
sq: Ndrysho kategorinë e kontaktit

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
sq: Aktivon përdorimin e formularëve të kontaktit, personal dhe për brenda sitit.

en: Database logging
sq: Regjistrimi i veprimtarisë (log) në bazën e të dhënave

en: View events that have recently been logged.
sq: Shfaq ndodhitë e fundit të regjistruara.

en: Top 'page not found' errors
sq: Gabimet më të shpeshtë "faqja nuk u gjet"

en: View 'page not found' errors (404s).
sq: Shfaq gabimet "faqja nuk u gjet" (404).

en: Top 'access denied' errors
sq: Gabimet më të shpeshtë "ndalohet hyrja"

en: View 'access denied' errors (403s).
sq: Shfaq gabimet "ndalohet hyrja" (403).

en: Logs and records system events to the database.
sq: Regjistron veprimtarinë e sistemit në bazën e të dhënave.

en: No roles may use this format
sq: Asnjë rol mund të përdorë këtë format

en: Allowed HTML tags: @tags
sq: Tags e lejuar HTML: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
sq: Spirancat përdoren për të krijuar lidhje me faqe të tjera.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
sq: Në menyrë të prezgjedhur tags e ndërprerjes së rreshtit shtohen automatikisht, prandaj përdore këtë tag për të shtuar ndërprerje shtesë. Përdorimi i këtij tag është i vecantë pasi nuk përdoret me një çift hapje/mbyllje si të tjerët. Përdor simbolin shtesë " /" në brendësi të tag për të ruajtur komatibilitetin XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
sq: Tekst me ndërprerje rreshti <br />

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
sq: Në menyrë të prezgjedhur tags e paragrafit shtohen automatikisht, prandaj përdore këtë tag për të shtuar paragrafë shtesë.

en: Paragraph one.
sq: Paragrafi i parë.

en: Paragraph two.
sq: Paragrafi i dytë.

en: Strong
sq: Vënë në dukje

en: Emphasized
sq: Enfatizuar

en: Cited
sq: Citim

en: Coded text used to show programming source code
sq: Tekst kodi i përdorur për të shfaqur kodin burues të programeve

en: Coded
sq: Kod

en: Bolded
sq: Me të trasha

en: Italicized
sq: Korsiv

en: Superscripted
sq: I shkruar lart

en: <sup>Super</sup>scripted
sq: I shkruar <sup>lart</sup>

en: Subscripted
sq: I shkruar poshtë

en: <sub>Sub</sub>scripted
sq: I shkruar <sub>poshtë</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sq: <abbr title="Abbreviation">Shkur.</abbr>

en: Block quoted
sq: Citim blloku

en: Quoted inline
sq: Layout e citimit

en: Table header
sq: Kreu i tabelës

en: Table cell
sq: Qeli e tabelës

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sq: Listë e organizuar - përdor &lt;li&gt; në fillim të çdo zëri të listës

en: First item
sq: Zëri i parë

en: Second item
sq: Zëri i dytë

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sq: Listë e paorganizuar - përdor &lt;li&gt; në fillim të çdo zëri të listës

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sq: Listat përcaktuese janë të ngjashme me listat e tjera HTML. &lt;dl&gt; fillon listën përcaktuese, &lt;dt&gt; nis termin për tu përcaktuar dhe &lt;dd&gt; fillon përshkrimin e përcaktimit.

en: First term
sq: Termi i parë

en: First definition
sq: Përcaktimi i parë

en: Second term
sq: Termi i dytë

en: Second definition
sq: Përcaktimi i dytë

en: Subtitle three
sq: Nëntitulli tre

en: Subtitle four
sq: Nëntitulli katër

en: Subtitle five
sq: Nëntitulli pesë

en: Subtitle six
sq: Nëntitulli gjashtë

en: Tag Description
sq: Përshkrimi i tag

en: You Type
sq: Çfarë shkruan

en: You Get
sq: Çfarë shikon

en: No help provided for tag %tag.
sq: Asnjë ndihmë në dispozicion për tag %tag.

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: Quotation mark
sq: Thonjëzat

en: Character Description
sq: Përshkrimi i simbolit

en: Lines and paragraphs break automatically.
sq: Rreshtat dhe paragrafët shkojnë automatikisht në krye.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
sq: Rreshtat dhe paragrafët njihen dhe organizohen automatikisht. Taget &lt;br /&gt; në krye, &lt;p&gt; paragraf dhe &lt;/p&gt; mbyllja e paragrafit shtohen automatikisht. Nëse paragrafët nuk njihen, thjesht shto nja dy rreshta bosh.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
sq: Adresat web dhe adresat e-mail konvertohen automatikisht në lidhje.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
sq: Konfiguron filtrimin e përmbajtjes së dërguar nga përdoruesit, përfshirë etiketat e lejuara HTML. Gjithashtu mundëson aktivizimin e filtrave vënë në dipozicion nga modulët.

en: Compose tips
sq: Ndihmë në lidhje me krijimin

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
sq: Emri i forumit përdoret për të identifikuar diskutimet e ngjashme.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
sq: Përshkrimi dhe linjat udhëzuese për diskutimet në brendësi të këtij forumi.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
sq: Forumet shfaqen në ngjitje renditur sipas peshës (forumet me të njëjtën peshë shfaqen sipas alfabetit).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
sq: Emri i përmbajtësit përdoret për të identifikuar forumet e ngjashëm.

en: Description and guidelines for forums within this container.
sq: Përshkrimi dhe linjat udhëzuese për forumet në brendësi të këtij përmbajtësi.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
sq: Përmbajtësit shfaqen në ngjitje renditur sipas peshës (përmbajtësit me të njëjtën peshë shfaqen sipas alfabetit).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
sq: Duke eleminuar një forum apo përmbajtës do të eleminoni të gjithë nën-forumet. Për të eleminuar mesazhet në këtë forum, fillimisht shko tek <a href="@content">administrimi i përmbajtjes</a>. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Default number of forum topics displayed per page.
sq: Numri i prezgjedhur i zërave për tu përfshirë në një burim.

en: Default display order for topics.
sq: Renditja e prezgjedhur e shfaqjes për temat.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
sq: Përmbajtësit zakonisht vendosen në nivelin më të lartë (root) të forumit tuaj por mund të vendosni dhe një përmbajtës në brendësi të një përmbajtësi apo forumi prind.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
sq: Përmbajtësit zakonisht vendosen në nivelin më të lartë (root) të forumit tuaj por mund të vendosni dhe një përmbajtës në brendësi të një përmbajtësi apo forumi prind.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
sq: Për informacione të tjera lexo manualin e konfigurimit dhe personalizimit, <a href="%forum">faqja Forume</a>.

en: Forum topic
sq: Tema e forumit

en: You are not allowed to post new content in the forum.
sq: Nuk ke të drejtë të shkruash në forum.

en: Manages the display of online help.
sq: Organizon shfaqjen e ndihmës në linjë.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
sq: Kjo faqe afron një panoramë të vargjeve të përkthyeshëm në dispozicion. Drupal shfaq vargjet e përkthyeshme në grupe teksti; modulët mund të përcaktojnë grupe shtesë tekstesh me vargje/fraza të përkthyeshme. Meqenëse grupet me tekste afrojnë një metodë për të grupuar frazat e ngjashme, ato përdoren shpesh për të fokalizuar aktivitetin e përkthimit në zona specifike të interfaqes së Drupal.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
sq: Kini parasysh që file <em>.po</em> në brendësi të një paketi përkthimi importohen automatikisht (nëse në dispozicion) kur aktivizohen modulë apo tema të reja, ose kur shtohen gjuhë të reja. Meqenëse kjo faqe jep mundësinë e importimit të vetëm një file <em>.po</em> njëherëshi, mund të jetë më lehtë shkarkimi dhe hapja e një paketi përkthimi në directory e instalimit të Drupal dhe <a href="@language-add">të shtohet gjuha</a> (që automatikisht do të importojë të gjithë file <em>.po</em> të përmbajtur në paket). Paketët e përkthimit mund të shkarkohen nga <a href="@translations">Faqja e përkthimit të Drupal</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
sq: Kjo faqe eksporton frazat e përkthyera të përdorura nga siti. Një file eksportimi duhet të jetë në formatin Gettext Portable Object (<em>.po</em>) që përmban si frazën orgjinale ashtudhe përkthimin (përdorur për të bashkëndarë përkthimet me të tjerë), ose në formatin Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), që përmban vetëm frazat orgjinale (përdorur për të krijuar përkthime të reja me një editor përkthimi Gettext).

en: Built-in interface
sq: Interfaqja e trupëzuar

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et dhe gjuha e paracaktuar për prezantimin e sitit.

en: This account's default language for e-mails.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
sq: Një Alias pozicioni shënuar një gjuhe të caktuar do të përdoret gjithmonë kur shfaqet kjo faqe në atë gjuhë dhe do të ketë prioritet në konfigurimin e alias të pozicionit për <em>të gjitha gjuhët</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sq: Aktivizo suportin shumëgjuhësh për këtë lloj përmbajtje. Nëse aktivizuar, një fushë për zgjedhjen e gjuhës do t'i shtohet formularit të ndryshimeve, duke mundësuar zgjedhjen e një prej <a href="!languages">gjuhëve të aktivizuara</a>. Nëse çaktivizuar, mesazhet e rinj do të ruhen në gjuhën e paracaktuar. Një material ekzistues nuk do të preket nga ndryshimi i këtij opsioni.

en: Configure languages for content and the user interface.
sq: Konfiguro gjuhët e përmbajtjes dhe të interfaqes së përdorimit.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
sq: Përkthe interfaqen e integruar dhe sipas dëshirës tekstet e tjerë.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
sq: Shton funksione menazhimi të gjuhës dhe aktivizon përkthimin e interfaqes së përdoruesit në gjuhë të tjera veç anglishtes.

en: Submission form settings
sq: Rregullimet e formularit të dërgimit

en: This content type does not have a title field.
sq: Ky lloj përmbajtje nuk ka një fushë titulli.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: The human-readable name %name is already taken.
sq: Emri i lexueshëm nga njerzit %name është përdorur njëherë.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni llojin e përmbajtjes %type?

en: Added content type %name.
sq: U shtua lloji %name i përmbajtjes.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
sq[0]: Ndryshuar lloji i përmbajtjes i 1 përmbajtje nga %old-type në %type.
sq[1]: Ndryshuar lloji i përmbajtjes i @count përmbajtje nga %old-type në %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
sq: Je i sigurt që dëshiron të riorganizosh të drejtat për përmbajtjen e sitin?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
sq: Ky veprim rikrijon të gjitha të drejtat në përmbajtjen e sitit, dhe mund të jetë një proçes i gjatë. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: language
sq: gjuha

en: An error occurred and processing did not complete.
sq: U ndesh një gabim dhe proçesi nuk është përfunduar.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sq: Versioni i shkurtër i shkrimit tuaj pasqyron se si paraqitet shkrimi juaj kur vendoset në faqen kryesore apo kur eksportohet për shfrytëzim nga site të tjerë. <span class="no-js"> Mund të përcaktoni pikën e ndërprerjes së shkrimit tuaj duke përdorur kufizuesin "&lt;!--break--&gt;" (pa thonjëza).</span>

en: Copy of the revision from %date.
sq: Kopjo revizionin e %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
sq: @type %title është rikthyer mbrapsht nga revizioni i %revision-date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sq: Revizioni nga %revision-date i @type %title u eleminua.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sq: @type: rikthyer %title revizioni %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
sq: Të drejtat e hyrjes në përmbajtje duhen rikrijuar.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
sq: <strong>Konfiguroni sitin tuaj web</strong> Mbasi të jeni identifikuar, vizitoni <a href="@admin">seksionin e administrimit</a>, nga ku mund të <a href="@config">personalizoni dhe konfiguroni</a> të gjithë aspektet e sitit tuaj.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
sq: <strong>Aktivoni funksione shtesë</strong> Në vazhdim, vizitoni <a href="@modules">listën e modulëve</a> dhe aktivoni funksionet që plotësojnë më mirë kërkesat tuaja specifike. Mund të gjesh modulë të tjerë tek <a href="@download_modules">seksioni i shkarkimit të modulëve për Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
sq: <strong>Personalizoni paraqitjen e sitit tuaj web</strong> Për të ndryshuar "kostumin" e sitit tuaj, vizitoni <a href="@themes">seksionin e temave</a>. Mund të zgjidhni prej temave të përfshira ose të shkarkoni tema të tjera shtesë nga <a href="@download_themes">seksioni i shkarkimit të temave për Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
sq: Rikrijimi i të drejtave të hyrjes në materiale

en: Content permissions have been rebuilt.
sq: Të drejtat e përmbajtjes u rikrijuan.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sq: Të drejtat e hyrjes në materiale nuk u rikrijuan si duhet.

en: Add content type
sq: Krijo lloj përmbajtje

en: Revert to earlier revision
sq: Rikthe tek një revizion më i hershëm

en: Delete earlier revision
sq: Elemino revizionin më të vjetër

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sq: Mundëson shtimin dhe shfaqjen e materialit në faqe.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
sq: Për të përdorur OpenID duhet fillimisht të vërtetohet një identitet në një server OpenID publik ose privat. Nëse nuk keni një OpenID dhe dëshironi një të tillë, mund të vizitoni një prej <a href="@openid-providers"> furnizuesve publikë pa pagesë</a>. Informacione të tjera në lidhje me OpenID mund të merren tek <a href="@openid-net">ky sit</a>.

en: OpenID identities
sq: Identitete OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
sq: Lejon përdoruesit të futen në sit me anë të përdorimit të OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
sq: Alias %alias është rregullisht në përdorim.

en: The alias has been saved.
sq: Alias u ruajt.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni alias e adresës %title?

en: Filter aliases
sq: alias për url

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
sq: Shkruaj adresën për të cilën dëshiron të krijosh alias, ndjekur nga emri i alias së ri.

en: URL aliases
sq: Alias për URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
sq: Ndrysho URL e pozicioneve të sitit tuaj duke përdorur alias.

en: Edit alias
sq: Ndrysho alias

en: Delete alias
sq: Elemino alias

en: Add alias
sq: Shto alias

en: Allows users to rename URLs.
sq: I jep mundësinë përdoruesve të ndryshojnë emrin e adresave URL.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
sq: <a href="@drupal">Drupal.org</a> afron <a href="@php-snippets">disa shëmbuj të shkurtër e të dobishëm kodi PHP</a>, ose mund të krijohen kodet personalë me pak eksperiencë në PHP dhe njohuri mbi Drupal.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
sq: Mund të publikoni kod PHP. Duhet të përfshini tags &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
sq: Përdorimi i kodit të personalizuar PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
sq: Kodi i personalizuar PHP mund të shtohet në disa pjesë të sitit, përfshirë përmbajtjen dhe blloqet. Integrimi i kodit të personalizuar PHP në brendësi të përmbajtjes dhe blloqeve është një funksion tepër i fuqishëm dhe flesibël nëse përdorur nga përdorues ekspertë, duke rikujtuar edhe njëherë që rrezikoni t'i krijoni probleme dhe dëme serioze sigurisë së sitit nëse përdoret në menyrë të gabuar. Edhe një gabim i vogël gjatë publikimit të kodit PHP mund të kompromentojë sitin.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
sq: Nëse nuk keni familjaritet me PHP, SQL e Drupal shmang përdorimin e kodit PHP të personalizuar në brendësi të materialeve. Eksperimentimi me PHP mund të dëmtojë bazën e të dhënave, të bëjë sitin të papërdorshëm ose të kompromentojë në menyrë serioze sigurinë e tij.

en: Notes:
sq: Shënime:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
sq: Kujtohu të kontrollosh dy herë çdo rresht për gabime sintakse apo llogjike <strong>përpara</strong> ruajtjes..

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
sq: Deklarimet duhet të përfundohen sipas rregullave me pikëpresje.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
sq: Të ndryshueshmet globale përdorur në brendësi të kodit tuaj PHP ruajnë vlerat e tyre edhe mbas ekzekutimit të script.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
sq: <code>register_globals</code> është <strong>çaktivizuar</strong>. Nëse dëshirohet përdorimi i form, duhen kuptuar dhe përdorur funksionet e përmbajtura tek <a href="@formapi">Drupal Form API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
sq: Përdor komandën <code>print</code> ose <code>return</code> për të marrë output e përmbajtjes.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
sq: Zhvillo dhe testo kodin tënd PHP duke përdorur një script të veçantë prove dhe një bazë të dhënash për prova përpara se t'i përdorësh në sitin tënd.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
sq: Merr në konsiderim përfshirjen e kodit të personalizuar PHP në brendësi të një moduli të veçantë për sitin ose të file <code>template.php</code> në vend që ta integroni drejtpërdrejt në brendësi të një përmbajtje apo blloku.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
sq: Duhet patur parasysh që aftësia e integrimit direkt e kodit PHP në brendësi të një përmbajtje mundësohet nga moduli 'Filtri PHP'. Nëse ky modul nuk është aktivizuar ose është hequr, kodi PHP i integruar në blloqe dhe përmbajtje, do të shfaqet e nuk do të ekzekutohet.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
sq: Një shembull i thjeshtë: <em>Krijimi i një blloku "Mirëseardhje" që përshëndet vizitorët me një mesazh të shkurtër.</em>

en: PHP evaluator
sq: Vlerësues PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
sq: Ekzekuton pjesë kodi PHP. Përdorimi i këtij filtri u duhet lejuar vetëm administratorëve!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
sq: Lejon interpretimin e kodit PHP.

en: Total votes: @votes
sq: Gjithsej votime: @votes

en: Most recent poll
sq: Sondazhet e fundit

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
sq: Një <em>sondazh</em> është një pyetje me një seri të mundshme përgjigjesh. Një <em>sondazh</em>, pasi të jetë krijuar, afron në menyrë automatike numërimin e votave të marra për çdo përgjigje.

en: Poll status
sq: Gjendja e sondazhit

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
sq: Kur një sondazh është i mbyllur, vizituesit nuk mund të votojnë më për të.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
sq: Mbas kësaj periudhe, sondazhi do të mbyllet automatikisht.

en: Negative values are not allowed.
sq: Nuk lejohen vlerat negative.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
sq: Vota nuk do të regjistrohet mbasi nuk është kryer asnjë zgjedhje.

en: Vote count
sq: Numërimi i votave

en: Polls
sq: Sondazhe

en: Profile fields have been updated.
sq: Fushat e profilit u përditësuan.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
sq: Asnjë fushë në këtë kategori. Nëse kjo kategori do të jetë bosh kur të ruhet, kategoria do të fshihet.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
sq: Emri i fushës. Emri i formularit nuk i shfaqet përdoruesit por përdoret në brendësi në kodin HTML dhe adresat URL.
    Me përjashtim të restit kur dini mirë çfarë jeni duke bërë, ju këshillojmë t'i jepni parashtesën <code>profile_</code> emrit të formularit për të shmangur konfliktet me fushat e tjera. Hapëesirat apo çdo simbol tjetër me përjashtim të dash (-) dhe underscore (_) nuk lejohen. Një shembull emri është "profile_ngjyra_preferuar" ose thjesht "profile_ngjyra".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
sq: Një listë me të gjithë opsionet. Vendos çdo opsion në një rresht të veçantë. Shembuj opsionesh janë "i kuq", "blu", "i gjelbër", etj.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
sq: Fushë e fshehur profili, açesibël vetëm për administratorët, modulët dhe temat.

en: Private field, content only available to privileged users.
sq: Fushë private, përmbajtja në dispozicion vetëm për përdoruesit e privilegjuar.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
sq: Fushë publike, përmbajtja shfaqet tek faqja e profilit por nuk përdoret tek faqet me listën e përdoruesve.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
sq: Fushë publike, përmbajtja shfaqet tek faqja e profilit dhe tek faqet me listën e përdoruesve.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
sq: Peshat përcaktojnë rradhën e shfaqjes së fushave të formularit. Fushat e lehta "ngjiten lart" drejt pozicioneve më të larta të kategorisë.

en: Form will auto-complete while user is typing.
sq: Formulari do të plotësohet automatikisht kur përdoruesi shkruan.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
sq: Për arsye sigurie, auto-plotësimi do të çaktivizohet nëse përdoruesi nuk ka të drejtë hyrje tek profilët e përdoruesve.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
sq: Emri i dhënë i formularit përmban një apo më shumë gërma të pavlefshme. Hapësirat dhe çdo simbol tjetër special me përjashtim të dash (-) dhe underscore (_) nuk lejohen.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
sq: Emri i dhënë i formularit është i rezervuar për përdorim nga Drupal..

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
sq: Emri i dhënë i kategorisë është i rezervuar për përdorim nga Drupal..

en: The specified title is already in use.
sq: Titulli i përcaktuar është rregullisht në përdorim.

en: The specified name is already in use.
sq: Emri i përcaktuar është rregullisht në përdorim.

en: A hidden field cannot be required.
sq: Një fushë e padukshme nuk mund të jetë e detyrueshme.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
sq: Një fushë e paduskshme nuk mund të përcaktohet si e dukshme tek formulari i regjistrimit të përdoruesit.

en: The field has been created.
sq: Fusha u krijua.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni fushën %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet. Nëse përdoruesit kanë plotësuar këtë fushë tek profili i tyre, ato të dhëna gjithashtu do të eleminohen. Nëse dëshironi t'i konservoni të dhënat e futura nga përdoruesi, në vend që t'a eleminoni fushën mund të <a href="@edit-field">shkruani këtë fushë</a> dhe t'a ndryshoni në një fushë të padukshme në menyrë që të mund të kontrollohet vetëm nga administratorët.

en: The field %field has been deleted.
sq: Fusha %field u eleminua.

en: Profile field %field added under category %category.
sq: Fusha %field e profilit u shtua nën kategorinë %category.

en: Profile field %field deleted.
sq: Fusha e profilit %field u eleminua.

en: User list
sq: Lista e përdoruesit

en: single-line textfield
sq: tekst në rresht të vetëm

en: multi-line textfield
sq: tekst në më shumë se një rresht

en: checkbox
sq: kuti kontrolli

en: list selection
sq: listë zgjedhje

en: freeform list
sq: listë në formë të lirë

en: Author information
sq: Informacione mbi autorin

en: Link to full user profile
sq: Lidhja me profilin e plotë të përdoruesit

en: Profile fields to display
sq: Fushat e profilit që duhen shfaqur

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
sq: Zgjidh fushat e profilit që duhen shfaqur tek blloku. Vetëm fushat e caktuara si publike tek <a href="@profile-admin">konfigurimi i fushave të profilit</a> mund të përdoren.

en: View full user profile
sq: Shfaq profilin e plotë të përdoruesit

en: About %name
sq: Informacione mbi %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
sq: Vendos çdo element në një rresht të veçantë ose veçoi me presje. HTML nuk lejohet.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sq: Vlera e dhënë për %field nuk është një adresë e vlefshme URL.

en: Create customizable fields for your users.
sq: Krijo fusha të personalizueshme për përdoruesit tuaj.

en: Profile category autocomplete
sq: Auto-plotësim i kategorisë së profilit

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Delete field
sq: Elemino fushën

en: Profile autocomplete
sq: Auto-plotësim i profilit

en: Supports configurable user profiles.
sq: Suporton profile të konfigurueshme përdoruesi.

en: The index will be rebuilt.
sq: Treguesi do të rikrijohet.

en: Indexing status
sq: Gjendja e katallogimit

en: Indexing throttle
sq: Valvola e indeksimit

en: Number of items to index per cron run
sq: Numri i elementëve për indeksim për çdo ekzekutim të cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
sq: Numri maksimum i zërave të indeksuar për çdo kalim të <a href="@cron">proçesit të mirëmbajtjes së cron</a>. Nëse e nevojshme, ul numrin maksimum të zërave për të shmangur gabimet e time-out dhe të kujtesës gjatë indeksimit.

en: Indexing settings
sq: Rregullimet e indeksimit

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
sq: <p><em>Ndryshimi i rregullimeve të mëposhtme do të ketë si efekt rikrijimin e treguesit të sitit. Treguesi i kërkimit nuk do të pastrohet por do të rifreskohet në menyrë sistematike për të pasqyruar rregullimet e reja. Kërkimi do të vazhdojë të funksionojë por përmbajtja e re nuk do të indeksohet deri sa përmbajtja ekzistuese të mos jetë ri-katalloguar.</em></p><p><em>Rregullimet e prezgjedhura duhet të shkojnë mirë për pjesën më të madhe të siteve.</em></p>

en: Minimum word length to index
sq: Gjatësia minimum e fjalës për indeksim

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
sq: Numri i gërmave që një fjalë duhet të ketë që të indeksohet. Një vlerë e vogël do të thotë rezultate më të hollësishme kërkimi, por gjithashtu një databazë më e ngarkuar. Çdo kërkesë kërkimi duhet të përmbajë të paktën një fjalë me atë gjatësi (ose më të gjatë).

en: Simple CJK handling
sq: Trajtim i thjeshtë CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
sq: Nëse duhet aplikuar një preproçesor për gjuhën Kineze/Japoneze/Koreane i bazuar në sekuenca overlapping. Mos aktivo nëse dëshiron tl përdorësh një preproçesor të jashtëm. Nuk ndikon tek gjuhët e tjera.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
sq: Motorri i kërkimit mban një tregues të fjalëve të gjetura në brendësi të materialeve të sitit. Për të krijuar dhe mirëmbajtur këtë tregues, është i nevojshëm konfigurimi korrekt i <a href="@cron">proçesit të mirëmbajtjes së cron</a>. Menyra e indeksimit mund të përcaktohet duke përdorur rregullimet e mëposhtme.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Top search phrases
sq: Frazat më të kërkuara

en: View most popular search phrases.
sq: Shfaq frazat e kërkuara më shpesh.

en: Enables site-wide keyword searching.
sq: Aktivon kërkimin sipas fjalëkyçeve në mbarë sitin.

en: Total page generation time
sq: Koha totale e gjenerimit të faqes

en: Top pages in the past %interval
sq: Faqet më të vizituara %intervalt e fundit

en: Top visitors in the past %interval
sq: Përdoruesit më aktivë në %intervalt e fundit

en: Top referrers in the past %interval
sq: Referuesit më të shpeshtë në %intervalt e fundit

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
sq: Regjistro çdo hyrje në faqe. Kërkohet për statistikat e referimeve.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sq: Mesazhet e vjetër të hyrjeve (përfshirë statistikat e referuesve) do të pastrohen automatikisht. (Kërkon një konfigurim korrekt të <a href="@cron">proçesit të mirëmbajtjes së cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
sq: Rregullimet e numëruesit të shikimeve të përmbajtjes

en: Count content views
sq: Numëro shikimet e përmbajtjes

en: Increment a counter each time content is viewed.
sq: Rrit numrin sa herë që përmbajtja shikohet.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
sq: Rregullimet në lidhje me informacionet statistikore që Drupal duhet të mbajë mbi këtë sit. Shiko <a href="@statistics">statistikat e sitit</a> për informacionet aktuale.

en: This page displays the site's most recent hits.
sq: <p>Kjo faqe ju shfaq vizitat e fundit.</p>

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
sq: <p>Kjo faqe ju shfaq referuesit e jashtëm. Ato janë lidhje që drejtohen në sitin tuaj nga jashtë sitit tuaj web.</p>

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
sq: <p>Kur dënoni një vizitues, ndaloni adresën e tij IP për hyrje në sit. Sikurse bllokimi i një përdoruesi, dënimi i një vizitori funksionon edhe me përdoruesit anonimë. Përdorimi më i zakonshëm për këtë është bllokimi i merimangave (crawlers) bot/web që janë duke konsumuar tepër rezerva.</p>

en: Popular content
sq: Përmbajtja e vizituar më shpesh

en: How many content items to display in "all time" list.
sq: Sa elementë duhen shfaqur tek lista "gjithsej".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sq: Sa elementë duhen shfaqur tek lista "shikimet e fundit".

en: Today's:
sq: Të sotme:

en: All time:
sq: Gjithsej:

en: Last viewed:
sq: Vizita e fundit:

en: View pages that have recently been visited.
sq: Shfaq faqet e fundit të vizituara.

en: View pages that have been hit frequently.
sq: Shfaq faqet që janë vizituar më shpesh.

en: Top visitors
sq: Përdoruesit më aktivë

en: View visitors that hit many pages.
sq: Shfaq vizitorët që shfletojnë më shumë faqe.

en: Top referrers
sq: Referues më aktivë

en: View top referrers.
sq: Shfaq referuesit më të shpeshtë.

en: View access log.
sq: Shfaq mesazhet e hyrjes.

en: Track page visits
sq: Ndiq vizitat e faqes

en: Logs access statistics for your site.
sq: Mesazhet e statistikave të hyrjes në sitin tuaj.

en: Logs and records system events to syslog.
sq: Regjistron veprimtarinë e sistemit në syslog (log në file).

en: User pictures in posts
sq: Piktura e përdoruesit tek dërgimet

en: User pictures in comments
sq: Piktura e përdoruesit tek komentet

en: Shortcut icon
sq: Ikona e adresës

en: Logo image settings
sq: Rregullimet e stemës

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
sq: Nëse dhënë, stema në vazhdim do të shfaqet.

en: Use the default logo
sq: Përdor logo e prezgjedhur

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë logo-n e saj të prezgjedhur.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
sq: Pozicioni i file që dëshironi të përdorni si logo në vend të logo-s së prezgjedhur.

en: Upload logo image
sq: Ngarko figurën logo

en: Shortcut icon settings
sq: Rregullimet e ikonës së adresës

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sq: Ikona juaj e adresës apo 'favicon' shfaqet tek paneli i adresës dhe të libërshënimeve të pjesës më të madhe të shfletuesve web.

en: Use the default shortcut icon.
sq: Përdor ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
sq: Pozicioni i file së figurës që dëshironi të përdorni si ikonën tuaj të personalizuar të adresës.

en: Upload icon image
sq: Ngarko figurën e ikonës

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar ikonën tuaj të adresës.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
sq: @module (<span class="admin-missing">mungon</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
sq: Modulët në vijim do të çinstalohen krejtësisht nga siti juaj, dhe të<em>gjitha të dhënat prej këtyre modulëve do të humbasin</em>!

en: Confirm uninstall
sq: Konfermo çinstalimin

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
sq: Dëshironi të vazhdoni duke çinstaluar sa më sipër?

en: No modules selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë modul.

en: The selected modules have been uninstalled.
sq: Modulët e zgjedhur u çinstaluan.

en: Default 403 (access denied) page
sq: Faqja e prezgjedhur për 403 (ndalohet hyrja)

en: Default 404 (not found) page
sq: Faqja e prezgjedhur për gabimin 404 (nuk u gjet)

en: Caches cleared.
sq: Të dhënat e magazinuara u pastruan.

en: Select an image processing toolkit
sq: Zgjidh një instrument për proçesimin e figurave

en: Number of items in each feed
sq: Numri i elementëve për çdo feed

en: Default number of items to include in each feed.
sq: Numri i paracaktuar i elementëve për tu përfshirë në çdo burim.

en: Feed content
sq: Përmbajtja e feed

en: Titles plus teaser
sq: Titujt dhe pamja e parë

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sq: Rregullimi i përgjithshëm për shfaqjen e prezgjedhur të objekteve të përmbajtur në çdo feed.

en: Cron ran successfully.
sq: Cron është ekzekutuar me sukses.

en: Cron run failed.
sq: Ekzekutimi i cron dështoi.

en: No modules are available to uninstall.
sq: Asnjë modul në dispozicion për çinstalim.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sq: Kjo temë kërkon versionin @php_required të PHP dhe nuk është kompatibël me versionin !php_version të PHP.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
sq: Kjo faqe ju shfaq të gjitha aktivitetet e administrimit në dispozicion për çdo modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
sq: Këto opsione kontrollojnë rregullimet e prezgjedhura të shfaqjes për të gjithë sitin tuaj, për të gjitha temat. Me përjashtim të rastit kur nuk janë ndryshuar për një temë specifike, do të përdoren këto rregullime.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
sq: Blloku <em>Mbështetet nga Drupal</em> është lidhje opsionale në ballinën e projektit të Drupal. Edhe pse nuk ka absolutisht ndonjë kërkesë që sitet ta mbajnë këtë lidhje, ajo mund të shfrytëzohet për të shpreh mbështetje për Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
sq: Këtu mund të gjesh një panoramë të shkurtër të konfigurimit të sitit dhe të problemeve të ndeshur në këtë instalim. Mund të jetë i dobishëm kopjimi dhe ngjtja e informacioneve të këtushme në kërkesat për ndihmë dërguar tek forumi i suportit i drupal.org dhe të projekteve të ndryshëm për Drupal.

en: Powered by Drupal
sq: Fuqizuar nga Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
sq: I pamundur eleminimi i file të përkohëshëm "%path" gjatë operacionit të pastrimit

en: Compact mode
sq: Modalitet kompakt

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
sq: Thuaji Drupal-it ku të magazinojë files e ngarkuar dhe menyrën e hyrjes në to.

en: Image toolkit
sq: Instrumentët për figurat

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
sq: Zgjidh instrumentët për trajtimin e figurave që duhen përdorur nëse keni instaluar instrumentë shtesë.

en: RSS publishing
sq: Publikimi i RSS

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: Date and time lookup
sq: Data dhe verifikimi i kohës

en: Enable or disable clean URLs for your site.
sq: Aktivo ose çaktivo URLtë e thjeshta për sitin tuaj.

en: Clean URL check
sq: Kontrolli për URL të pastër

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
sq: Shiko një raport mbi gjendjen e sitit dhe çdo lloj problemi të ndeshur.

en: -1 (Unlimited)
sq: -1 (Pa limit)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
sq: Instalimi juaj PHP është tepër i vjetër. Drupal kërkon të paktën PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
sq: <em>register_globals</em> është aktivizuar. Drupal kërkon që kjo direktivë konfigurimi të jetë çaktivizuar. Siti juaj mund të jetë i pasigurt nëse <em>register_globals</em> është aktivizuar. Manuali i PHP vë në dispozicion instruksionet se <a href="http://php.net/configuration.changes">si të ndryshohen rregullimet e konfigurimit</a>.

en: Enabled ('@value')
sq: Aktivizuar ('@value')

en: PHP memory limit
sq: Kufiri i kujtesës në PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të instalimit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të përditësimit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sq: Sipas konfigurimit tuaj, Drupal mund të funksionojë me një kufi kujtese prej %memory_limit. Megjithatë rekomandohet një kufi minimum i kujtesës PHP vendosur në %memory_minimum_limit e sipër sidomos nëse përdoren modulë shtesë të jashtëm apo të personalizuar.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sq: Zmadho kufirin e kujtesës duke ndryshuar parametrin memory_limit tek file i konfigurimit %configuration-file dhe rinis serverin web (ose vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë për të zmadhuar kufirin e kujtesës së PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
sq: Shiko <a href="@url">kërkesat e Drupal</a> për informacione të hollësishme.

en: Not protected
sq: I pa mbrojtur

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
sq: File %file nuk është i mbrojtur ndaj ndryshimeve duke krijuar një problem sigurie. Duhet të ndryshoni të drejtat e file për të qenë jo i shkruajtshëm.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
sq: Për informacione të tjera, shiko zërin e manualit në linjë në lidhje me <a href="@cron-handbook">konfigurimi i cron jobs</a>.

en: Cron has not run recently.
sq: Cron nuk është ekzekutuar prej kohësh.

en: Cron maintenance tasks
sq: Operacione të planifikuara mirëmbajtje

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
sq: Mund të <a href="@cron">ekzekutoni cron manualisht</a>.

en: The directory %directory is not writable.
sq: Directory %directory nuk është e shkruajtshme.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
sq: Mund të të duhet të përcaktosh directory korrekte tek <a href="@admin-file-system">faqja e rregullimit të file system</a> ose të ndryshosh të drejtat e directory aktuale në menyrë që të jetë e shkruajtshme.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sq: E shkruajtshme (metoda e shkarkimit <em>publike</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sq: E shkruajtshme (metoda e shkarkimit <em>private</em>)

en: Database updates
sq: Përditësimet e bazës të së dhënave

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
sq: Disa nga modulët kanë përditësime tek skema e databazës për tu instaluar. Duhet ekzekutuar menjëherë <a href="@update">script-i i përditësimit të databazës</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
sq: Script-i update.php mund të përdoret nga gjithkush edhe duke mos qenë të identifikuar, që sigurisht paraqet një rrezik në sigurinë e sitit tuaj. Duhet të vendosësh vlerën $update_free_access tek file settings.php në FALSE.

en: Access to update.php
sq: Hyrja tek update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
sq: Manaxhon konfigurimin e përgjithshëm të sitit për administratorët.

en: Reset to alphabetical
sq: Rikthe në alfabetor

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të riktheni fjalorin %title në renditje alfabetore?

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
sq: Rikthe në renditje alfabetore fjalorin %name.

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: Flag translations as outdated
sq: Shëno përkthimet si të papërditësuar

en: This translation needs to be updated
sq: Ky përkthim ka nevojë të përditësohet

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Allows content to be translated into different languages.
sq: Mundëson përkthimin e përmbajtjes në gjuhë të ndryshme.

en: Unknown release date
sq: Datë e panjohur lëshimi

en: Last checked: @time ago
sq: Kontrolli i fundit: @time më parë

en: Disabled modules
sq: Jo aktiv

en: Disabled themes
sq: Jo aktiv

en: E-mail notification threshold
sq: Kufiri i temës së "nxehtë"

en: Module and theme update status
sq: Gjëndja e përditësimit të modulëve dhe temave

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
sq: Njihu me raportin mbi përditësimet në dispozicion për modulët dhe temat e instaluara.

en: Notify user when account is activated.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria të jetë aktivizuar.

en: Notify user when account is blocked.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria bllokohet.

en: Picture guidelines
sq: Udhëzuesi për fotot

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sq: Ky tekst shfaqet tek formulari i ngarkimit të fotografisë në plotësim të udhëzuesit të prezgjedhur. Është i nevojshëm për të ndihmuar apo udhëzuar përdoruesit tuaj.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
sq: Emri për këtë rol. Për shembull: "moderator", "redaksia", "arkitekt siti".

en: The role has been renamed.
sq: Roli u riemërtua.

en: The role has been deleted.
sq: Roli u eleminua.

en: E-mail new password
sq: Dërgo një fjalëkalim të ri via e-mail

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sq: Instruksionet e tjera u dërguan tek adresa juaj e-mail.

en: %name has been deleted.
sq: %name është eleminuar.

en: You must enter a username.
sq: Duhet të shkruani një emër përdoruesi.

en: The username cannot begin with a space.
sq: Emri i përdoruesit nuk mund të fillojë me një hapësirë.

en: The username cannot end with a space.
sq: Emri i përdoruesit nuk mund të përfundojë me një hapësirë.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sq: Emri i përdoruesit nuk mund të përmbajë hapsira shumëfishe në një rresht.

en: The username contains an illegal character.
sq: Emri i përdoruesit përmban një simbol të palejuar.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sq: Emri i përdoruesit %name është tepër i gjatë: duhet të jetë %max ose më pak gërma.

en: You must enter an e-mail address.
sq: Duhet të shkruani adresën e-mail.

en: Who's online
sq: Kush është në linjë

en: User list length
sq: Gjatësia e listës së përdoruesve

en: Enter the password that accompanies your username.
sq: Shkruani fjalëkalimin për emrin tuaj të përdoruesit.

en: Delete picture
sq: Elemino foton

en: Check this box to delete your current picture.
sq: Plotëso këtë kuti për të eleminuar foton tuaj aktuale.

en: Unblock the selected users
sq: Çblloko përdoruesit e zgjedhur

en: Block the selected users
sq: Blloko përdoruesit e zgjedhur

en: Deleted user: %name %email.
sq: U eleminua përdoruesi: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sq: Përcakton hyrjen në funksione duke zgjedhur të drejtat për rolet.

en: Edit role
sq: Ndrysho rolin

en: Manages the user registration and login system.
sq: Manaxhon sistemin e regjistrimit dhe identifikimit të përdoruesëve.

en: Run the clean URL test
sq: Kryej provën e URLve të pastra

en: (empty)
sq: (bosh)

en: Add format
sq: Shto format

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -

en: Hello <strong>@username</strong>
sq: Përshëndetje <strong>@username</strong>

en: Check for updates of disabled modules and themes
sq: Kërko për përditësime të moduleve dhe temave të çaktivizuara

en: profiles
sq: profilet

en: system
sq: sistemi

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: %module module enabled.
sq: U aktivizua moduli %module.

en: Create new books
sq: Krijo libra të rinj

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
sq: I jep mundësinë administratorëve të ndryshojnë skemën e ngjyrave për temat e suportuara.

en: Customization
sq: Personalizimi

en: DRAG HERE
sq: ZVARRIT KËTU

en: Clear log messages
sq: Pastro mesazhet e log

en: Allowed file types: !extensions.
sq: Llojet e lejuar të file: !extensions.

en: Display any HTML as plain text
sq: Shfaq çdo HTML si tekst i thjeshtë

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
sq: Në varësi se ku do të përdoret: p.sh. <em>profile-picture</em>

en: Add style
sq: Shto stil

en: Add a new image style.
sq: Krijo një stil të ri për figurat.

en: Detection method
sq: Metoda e zbulimit

en: Detection and selection
sq: Zbulimi dhe zgjedhja

en: Recent content
sq: Përmbajtje e re

en: Welcome to @site-name
sq: Mirësevini tek @site-name

en: Disable !theme theme
sq: Çaktivizo temën !theme

en: Enable !theme theme
sq: Aktivizo temën !theme

en: Enable !theme as default theme
sq: Aktivizo !theme si tema e paracaktuar

en: default theme
sq: tema e paracaktuar

en: Available actions:
sq: Veprimet e mundëshme:

en: Block IP addresses
sq: Blloko adresat IP

en: more information
sq: informacione të hollësishme

en: Creating vocabularies
sq: Duke krijuar fjalorë

en: Assigning vocabularies to content types
sq: Duke i caktuar fjalorët tipeve të përmbajtjeve

en: Classifying content
sq: Duke klasifikuar përmbajtjen

en: Extending Taxonomy module
sq: Zgjerimi i modulit Taxonomy

en: Administer vocabularies and terms
sq: Administro fjalorët dhe termet

en: Edit terms in %vocabulary
sq: Redakto termet në %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
sq: Fshij termet nga %vocabulary

en: Taxonomy term page
sq: Faqja e termit Taksonomi

en: Term reference
sq: Termi referencë

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
sq: Kjo fushë përmban një referencë në termin taksonomi.

en: Autocomplete term widget (tagging)
sq: Autokompleto termin widget (etiketim)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
sq: Fjalor i cili furnizon opsionet për këtë fushë.

en: Displaying administrative links
sq: Shfaq lidhjet administrative

en: Use the administration toolbar
sq: Përdor shiritin e veglave të administrimit

en: Toggle drawer visibility
sq: Ndrysho dukshmërinë e sirtarit

en: Tracking new and updated site content
sq: Duke monitoruar përmbajtjet e reja dhe të përditësuara të sajtit

en: Tracking user-specific content
sq: Duke monitoruar përmbajtjet e përdoruesit

en: All recent content
sq: Të gjitha përmbajtjet e fundit

en: My recent content
sq: Përmbajtjet e mia të fundit

en: Track content
sq: Monitoro përmbajtjet

en: Enables tracking of recent content for users.
sq: Mundëson monitorimin e përmbajtjeve të fundit për përdoruesit.

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing content.
sq: Përdor <em>Gjuhën</em> lëshohu poshtë për të zgjedhur gjuhën e përshtatshme kur krijoni apo redaktoni një përmbajtje.

en: Translating content
sq: Duke përkthyer përmbajtjen

en: Maintaining translations
sq: Duke mirëmbajtur përkthimet

en: Translate content
sq: Përkthe përmbajtjen

en: There is already a translation in this language.
sq: Tashmë është një përkthim në këtë gjuhë.

en: Trigger: !description
sq: Aktivizues: !description

en: No actions available for this trigger. <a href="@link">Add action</a>.
sq: Asnjë veprim në dispozicion për këtë aktivizues. <a href="@link">Shto veprim</a>.

en: Missing/undefined save action (%save_aid) for %aid action.
sq: Mungon/papërcaktuar ruaj veprimin (%save_aid) për veprimin %aid.

en: Configuring triggers and actions
sq: Duke konfiguruar aktivizuesit dhe veprimet

en: After saving updated content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së përditësuar

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
sq: Kur ruhet një koment i ri ose kur përditësohet një koment ekzistues

en: After creating a new user account
sq: Pas krijimit të një llogarie të re të përdoruesit

en: After updating a user account
sq: Pas përditësimit të një llogarie përdoruesi

en: Configure when to execute actions.
sq: Konfiguro kur të ekzekutohen veprimet.

en: Installing updates
sq: Duke instaluar përditësimet

en: Preparing to update your site
sq: Duke u përgatitur për të përditësuar sajtin tuaj

en: Installing %project
sq: Duke isntaluar %project

en: Preparing to install
sq: Duke u përgatitur për të instaluar

en: Error installing / updating
sq: Gabim duke instaluar / përditësuar

en: Installed %project_name successfully
sq: %project_name u instalua me sukses

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sq: Përditësimi përfundoi me sukses. Sajti juaj është larguar nga gjendja e mirëmbajtjes.

en: Update was completed successfully.
sq: Përditësimi përfundoi me sukses.

en: Update failed! See the log below for more information.
sq: Përditësimi dështoi! Për më shumë informata shiqo evidencën më poshtë.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sq: Përditësimi dështoi! Për më shumë informata shiqo evidencën më poshtë. Sajti juaj është ende në gjendjen e mirëmbajtjes.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sq: Instalimi përfundoi me sukses. Sajti juaj është larguar nga gjendja e mirëmbajtjes.

en: Installation was completed successfully.
sq: Instalimi përfundoi me sukses.

en: Installation failed! See the log below for more information.
sq: Instalimi dështoi! Për më shumë informata shiqo evidencën më poshtë.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sq: Instalimi dështoi! Për më shumë informata shiqo evidencën më poshtë. Sajti juaj është ende në gjendjen e mirëmbajtjes.

en: Failed to get available update data.
sq: Dështoi marrja e të dhënave të disponueshme për përditësim.

en: No available update data
sq: Asnjë e dhënë përditësimi në dispozicion.

en: Checking available update data
sq: Duke kontrolluar për të dhëna përditësimi në dispozicion

en: Trying to check available update data ...
sq: Duke tentuar të kontrollojë për të dhëna përditësimi në dispozicion ...

en: Error checking available update data.
sq: Gabim në kontrollimin për të dhëna përditësimi në dispozicion.

en: Checking available update data ...
sq: Duke kontrolluar për të dhëna përditësimi në dispozicion ...

en: (Theme)
sq: (Temë)

en: (Release notes)
sq: (Shënimet e versionit)

en: (Security update)
sq: (Përditësim sigurie)

en: (Unsupported)
sq: (E Pambështetur)

en: All of your projects are up to date.
sq: Të gjitha projektet tuaja janë të përditësuara.

en: Download these updates
sq: Shkarko këto përditësime

en: Manual updates required
sq: Kërkohen përditësime manuale

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
sq: Përditësimet e bërthamës së Drupal nuk mbështeten në këtë kohë.

en: You must select at least one project to update.
sq: Ju duhet të zgjidhni të paktën një projekt për ta përditësuar.

en: Downloading updates
sq: Duke shkarkuar përditësimet

en: Preparing to download selected updates
sq: Duke u përgatitur ti shkarkojë përditësimet e zgjedhura

en: Downloading updates failed:
sq: Shkarkimi i përditësimeve dështoi:

en: Updates downloaded successfully.
sq: Përditësimet u shkarkuan me sukses.

en: Fatal error trying to download.
sq: Gabim fatal në përpjekje për të shkarkuar.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
sq: Bëj një kopje rezervë të bazës të së dhënave dhe sajtit para se të vazhdoni. <a href="@backup_url">Mëso se si</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
sq: Kryej përditësimet me sajtin në gjendje mirëmbajtjeje (rekomanduar fuqishëm)

en: Install from a URL
sq: Instalo nga një URL

en: For example: %url
sq: Për shembullË %url

en: Upload a module or theme archive to install
sq: Ngarko një arkivë moduli apo teme për ta instaluar

en: For example: %filename from your local computer
sq: Për shembull: %filename nga kompjuteri juaj lokal

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
sq: Ju duhet të jipni një URL ose të ngarkoni një skedarë arkivë për ta instaluar.

en: The provided URL is invalid.
sq: URL-ja e dhënë nuk është valide.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
sq: E pamundur rigjetja e projektit të Drupal nga %url.

en: Provided archive contains no files.
sq: Arkiva e ofruar nuk përmbanë asnjë skedar.

en: Unable to determine %project name.
sq: I pamundur përcaktimi i emrit %project.

en: %project is already installed.
sq: %project është tashmë i instaluar.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
sq: I pamundur ekstraktimi i %file, arkivë jo valide.

en: Downloading %project
sq: Duke shkarkuar %project

en: Failed to download %project from %url
sq: Shkarkimi i %project nga %url dështoi

en: Includes:
sq: Përfshinë:

en: Enabled: %includes
sq: Aktivizuar: %includes

en: Disabled: %disabled
sq: Çaktivizuar: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sq: Varet nga: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sq: Kerkuar nga: %subthemes

en: Checking for available updates
sq: Duke kërkuar për përditësime të mundshme

en: Performing updates through the user interface
sq: Duke aplikuar përditësimet përmes interfaqes së përdoruesit

en: Installing new modules and themes through the user interface
sq: Duke instaluar modulet dhe temat përmes interfaqes së përdoruesit

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
sq: Ju mund ti instaloni automatikisht përditësimet tuaja që mungojnë duke përdorur Menagjuesin e përditësimeve:

en: View user profiles
sq: Shfaq profilet e përdoruesve.

en: Add lowercase letters
sq: Shto gërma të vogla

en: Add uppercase letters
sq: Shto gërma të mëdha

en: Add numbers
sq: Shto numra

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
sq: Një temë administrimi e thjeshtë një-kollonëshe, me gjerësi fluide.

en: Current password
sq: Fjalëkalimi aktual

en: %module module installed.
sq: U instalua moduli %module.

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
sq: Një temë e adaptueshme, e ringjyrosëshme me shumë zona.

en: Last run: %cron-last ago.
sq: Ekzekutimi i fundit: %cron-last më parë.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
sq: %type: !message në %function (rreshti %line i %file).

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title

en: Choose a file
sq: Zgjidh një file

en: Add other blocks
sq: Shto blloqe të tjerë

en: %type_name: Create new content
sq: %type_name: Krijon përmbajtje të re

en: %type_name: Edit own content
sq: %type_name: Ndryshon përmbajtjen që ka krijuar

en: %type_name: Edit any content
sq: %type_name: Ndryshon çdo përmbajtje

en: %type_name: Delete own content
sq: %type_name: Fshin përmbajtjen që ka krijuar

en: %type_name: Delete any content
sq: %type_name: Fshin çdo përmbajtje
