OpenFolio (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Username
sv: Användarnamn

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Block title
sv: Blocktitel

en: Login
sv: Logga in

en: Link
sv: Länk

en: Help
sv: Hjälp

en: Background
sv: Bakgrund

en: Contact
sv: Kontakt

en: Footer
sv: Sidfot

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Navigation
sv: Navigering

en: Tab
sv: Tabb

en: Red
sv: Röd

en: Purple
sv: Lila

en: About
sv: Om

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sv: Mellanslag är tillåtna. Skiljetecken är inte tillåtna förutom punkter, bindestreck och understreck.

en: Yellow
sv: Gul

en: Fieldset
sv: Fältgrupp

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Powered by
sv: Drivs av
