OpenFolio (7.x-1.0) - en to ug translation catalogue (354 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Pages
ug: بەت

en: enable
ug: ئېچىش

en: context
ug: كونتېكىست

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: content
ug: مەزمۇن

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Last Post
ug: ئاخىرقى يازما

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: footer
ug: بەت ئاسىتى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Home page
ug: باش بەت

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Comment form
ug: ئىنكاس جەدۋىلى

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to parent page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: header
ug: باش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: status
ug: ھالىتى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Update options
ug: يېڭىلاش شەرتلىرى

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: User picture
ug: ئەزا سۈرىتى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Mode
ug: مودېل

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: URL:
ug: :ئادرىسURL:

en: Updated:
ug: :يېڭىلاندى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Month
ug: ئاي

en: System
ug: سېستىما

en: Code
ug: كود

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Recent posts
ug: يېڭى يازمىلار

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Base
ug: ئاساس

en: Other
ug: باشقا

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: User login
ug: كىرىش

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Redirect
ug: يېڭى مەنزىل

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Recent comments
ug: يېڭى ئىنكاسلار

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Plain
ug: ئاددى

en: text
ug: تېكىست

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: reply
ug: ئىنكاس

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: update
ug: يېڭىلاش

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: published
ug: ئېلان قىلىندى

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Please enter some keywords.
ug: ھالقىلىق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Front page
ug: باش بەت

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Languages
ug: تىل

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Controls
ug: كونترول

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: None.
ug: يوق.

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: any
ug: ھەرقانداق

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: profile
ug: ئارخىپ

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: Red
ug: قىزىل

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: open
ug: ئوچۇق

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: comment
ug: باھا

en: not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: date
ug: چىسلا

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Bold
ug: توم

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Translation status
ug: تەرجىمە قىلىنىغىنى

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Loading
ug: ئىچىلىۋاتىدۇ

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: Or
ug: ياكى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: About
ug: ھەققىدە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Publish content
ug: مەزمۇن ئېلان قىلىش

en: After saving a new comment
ug: يېڭى ئىنكاس ساقلانغاندىن كىيىن

en: Title, as link (default)
ug: ماۋزۇنى ئۇلىنىش قىلىش(سۈكۈت تاللاش)

en: URL, as link
ug: نى ئۇلىنىش قىلىشURL

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش ياكى تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش.

en: of
ug: جەمئىي

en: Row
ug: قۇر

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: Download file
ug: ھۆججەت چۈشۈرۈش

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Comment status
ug: ئىنكاس ئەھۋالى

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: Poll
ug: سايلام

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Adjust administration menu settings.
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Contact form
ug: ئالاقىلىشىش جەدۋىلى

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ug: ئەزالارنىڭ ئېلخەت، بېكەت مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان سۈكۈت

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: URL, as plain text
ug: ،ئاددى تېكىست فورماتىداURL

en: Styles
ug: شەكلى

en: , and
ug: ، يەنە

en: Import page
ug: بەت ئىمپورتلاش

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
ug: Drupal نىڭ variable نى ئۆزگەرتىش ئارقىلىق strongarm ھالىتىدە ئىپادىلەش.

en: Hello <strong>@username</strong>
ug: مەرھابا <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى كۆرسىتىش

en: Add the status messages of the current page as content.
ug: ھازىرقى بەتنىڭ يۈرگۈزىلىش ئەھۋالىنى مەزمۇن سۈپىتىدە يوللاش.

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى

en: Monthly archive
ug: ئارخىپلار

en: Submitted by !username on !datetime
ug: !username يوللىغۇچى !datetime

en: Every @count weeks
ug: ھەرھەپتە@count

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مودۇلى Drupal ساندانىنى زاپاسلاپ، تور بېكەت ئۇچۇرلىرىنى زاپاسلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۇرۇش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. پۇتكۇل سانداننى  ئايرىم ھۆججەت قىلىپ زاپاسلايدۇ ياكى ئىلگىرى زاپاسلانغان ھۆججەت بىلەن تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.زاپاسلاش مەشغۇلاتىنى مەلۇم بىر ۋاقىت بويىچە قەرەللىك ھالدا، ئاپتوماتىك مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولىدىغان قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ. زاپاسلانغان ھۆججەتنى پىرىسلانغان ھۆججەت فورماتىدا ساقلىيالايدۇ.زاپاسلانغان ھۆججەتنى مۇشۇ مودۇل ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
ug: node يېڭى بولۇپ، تېخى سانداندا ساقلانمىدى.

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Sort By
ug: تىزىش

en: view own unpublished content
ug: ئۆزىنىڭ ئېلان قىلىنمىغان مەزمۇنلىرىنى كۆرۈش

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ug: ئەزالار ئاپتوماتىك ئۆزگەرتىلگەن URL نى تەڭشىيەلەيدۇ.

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Book children
ug: تارماق بەت

en: Site logo
ug: بېكەت لوگوسى

en: Title, as plain text
ug: ماۋزۇ،ئاددى تېكىست فورماتىدا

en: %title has been updated.
ug: تېما يېڭىلاندى%

en: %title could not be updated.
ug: تېما يېڭىلانمىدى%

en: Page number
ug: بەت سانى

en: User signature
ug: ئەزا ئىمزاسى

en: Access Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتى

en: Access the Backup and Migrate admin section.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش تەڭشىگىگە كىرىش.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتلىرىنى، مەشغۇلات ۋاقىت جەدۋىلى ۋە مەنزىلنى تەھرىرلەش.

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: Access administration menu
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى زىيارەت قىلىش

en: Rebuild system links
ug: سېستىما ئۇلىنىشىنى قايتا قۇرۇش

en: The picture of the user.
ug: ئەزا باش سۈرىتى

en: Provide title
ug: ماۋزۇ تەمىنلەڭ

en: Show only content that is new or updated.
ug: پەقەت يېڭى يوللانغان ياكى يېڭىلانغان مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ug: Term ID (with depth)  filter قىممىتى بىلەن ئۆزگىرەلەيدۇ.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ug: مەزمۇننىڭ تەرجىمە قىلىنىش ئەھۋالى-تەرجىمە يېڭىلىنىشى كېرەك ياكى كېرەك ئەمەس.

en: There are no @titles to display.
ug: @titles كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Reply to
ug: ئىنكاس يوللاش

en:  new
ug:  يېڭى

en: File byte size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى بويىچە

en: Autocomplete (Tags style)
ug: ئۆزلىكىدىن تاماملىنىش،خەتكۈچ فورماتىدا.

en: Management
ug: باشقۇرۇش

en: Security error.
ug: بىخەتەرلىك خاتالىقى كۆرۈلدى.

en: IO error.
ug: IO خاتالىقى يۈز بەردى.

en: Administer Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈشنى باشقۇرۇش

en: Views plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلارنى كۆرۈش

en: Overview of plugins used in all views.
ug: views دا قوللىنىلغان قىستۇرمىلارنىڭ ئومومىي ئەھۋالى
