OpenFolio (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Link
ro: Legătură

en: Help
ro: Ajutor

en: Background
ro: Fundal

en: Footer
ro: Subsol

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Navigation
ro: Navigator

en: Red
ro: Roșu

en: About
ro: Despre

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ro: Spaţiile sunt permise; punctuaţia nu este permisă cu excepţia punctului, liniuţei şi linie jos (underscore).

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Highlighted
ro: Evidențiat
