OpenFolio (7.x-1.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Link
ar: رابط

en: Help
ar: مساعدة

en: Text
ar: نص

en: Contact
ar: اتصل

en: Footer
ar: التذييل

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Slogan
ar: الشعار

en: About
ar: حول

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ar: يسمح باستعمال الفراغات؛ لا يسمح باستعمال الترقيم ما عدا النقط والشرطات والشرطات السفلية

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
