Open Hotel (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Menu
he: תפריט

en: Total
he: סך הכל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: Price
he: מחיר

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Navigation
he: ניווט

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Features
he: פיצ'רים

en: Product
he: מוצר

en: Photo
he: תמונה

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
he: יצירת טופס או שאלון חדש שיהיו נגישים למשתמשים. התוצאות שנשלחות וסטטיסטיקה נשמרות ונגישות למשתמשים מורשים.

en: Apply
he: החל

en: Billing information
he: פרטי חשבון

en: About
he: אודות

en: Order total
he: סה"כ הזמנה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Menu items for any enabled features.
he: פריטי תפריט לתכונות מופעלות.

en: User menu
he: תפריט משתמש

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Unit price
he: מחיר ליחידה

en: Branding
he: מיתוג

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Management
he: ניהול
