Open Hotel (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: more
nl: meer

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Image
nl: Afbeelding

en: Total
nl: Totaal

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Price
nl: Prijs

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Photo
nl: Foto

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: About
nl: Over

en: Line items
nl: Factuurregels

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Order total
nl: Totaal bestelling

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
nl: Het <em>Navigatiemenu</em> bevat links voor bezoekers. Sommige modules voegen automatisch links aan het <em>Navigatiemenu</em> toe.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
nl: Het <em>Beheermenu</em> bevat links voor beheertaken.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: Display path
nl: Weergavepad

en: Sidebar Second
nl: Tweede zijbalk

en: Asc
nl: Oplopend

en: Management
nl: Beheer

en: Booking Dates
nl: Reserveringsdatums

en: Footer Menu
nl: Voetmenu

en: Booking Price
nl: Reserveringsprijs
