Open Hotel (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: more
uk: ще

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Menu
uk: Меню

en: Total
uk: Всього

en: Contact
uk: Контакт

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Price
uk: Ціна

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Features
uk: Властивості

en: Product
uk: Товар

en: Photo
uk: Фото

en: Webform
uk: Вебформа

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
uk: Створіть нову форму або опитувача. Результати заповнення й статистика будуть записані й передані для перегляду користувачам з відповідними правами доступу.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Billing information
uk: Інформація про оплату

en: About
uk: Про модуль

en: Line items
uk: Позиції обліку

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Order total
uk: Сума замовлення

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Menu items for any enabled features.
uk: Пункти меню для будь-яких увімкнених властивостей.

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: User menu
uk: Меню користувача

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
uk: Меню <em>Навігація</em> містить посилання, призначені для відвідувачів сайту. Посилання до меню <em>Навігація</em> додаються деякими модулями автоматично.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
uk: Меню <em>Користувача</em> містить посилання, повязані з обліковим записом користувача, в тому числі і посилання на "Вихід з сайту".

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
uk: Меню <em>Керування</em> містить посилання на адміністративні завдання.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Unit price
uk: Ціна одиниці товару

en: Branding
uk: Брендування

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Display path
uk: Показати шлях

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header First
uk: Перший верхній колонтитул

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: Preface Second
uk: Другий пролог

en: Preface Third
uk: Третій пролог

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: User Bar First
uk: Перша користувацька панель

en: User Bar Second
uk: Друга користувацька панель

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Management
uk: Керування

en: Facilities
uk: Будівлі
