Open Hotel (7.x-1.0-unstable1) - en to eu translation catalogue (1600 entries)

en: Home
eu: Hasiera

en: Slideshow
eu: Diapositiben-erakusketa

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Image size
eu: Irudiaren tamaina

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: select
eu: hautatu

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: enable
eu: gaitu

en: context
eu: testuingurua

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Request new password via e-mail.
eu: Eskatu pasahitz berria e-posta bidez.

en: Markup
eu: Marka

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: approve
eu: Onartu

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Transaction ID
eu: Transakzio ID

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Item
eu: Elementua

en: Private
eu: Pribatua

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Last Post
eu: Azken argitalpena

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: more
eu: gehiago

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: Explanation or submission guidelines
eu: Azalpena edo bidalketaren jarraibideak

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: footer
eu: Orri-oina

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: Action
eu: Ekintza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Go
eu: Joan

en: view
eu: ikusi

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: all
eu: denak

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Parents
eu: Gurasoak

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: header
eu: goiburua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Top
eu: Goian

en: Link Target
eu: Esteka helburua

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Archives
eu: Fitxategiak

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Schedule
eu: Zeregin programatua

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Modules
eu: Moduluak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: key
eu: giltza

en: Placeholder tokens
eu: Leku-markaren tokenak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Event
eu: Gertaera

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Theme
eu: Tema

en: style
eu: estiloa

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Component
eu: Osagaia

en: ID
eu: IDa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Picture
eu: Irudia

en: Titles
eu: Izenburuak

en: type
eu: mota

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Email
eu: Eposta

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Optional Title
eu: Aukerako izenburua

en: Required Title
eu: Izenburua behar da

en: No Title
eu: Izenbururik ez

en: Link Title
eu: Esteka izenburua

en: URL Display Cutoff
eu: URL erakutsi mozketa

en: Default (no target attribute)
eu: Lehenetsi (helmugaren atributurik ez)

en: Open link in new window
eu: Esteka irekita lehio berrian

en: Allow the user to choose
eu: Onartu erabiltzaile hautatzea

en: Additional CSS Class
eu: CSS klase gehigarria

en: Not a valid URL.
eu: URL-a ez da balio.

en: Titles are required for all links.
eu: Izenburuak behar dira esteka guztiarentzat

en: Open URL in a New Window
eu: Ireki URL-a Lehio Berrian

en: term
eu: terminoa

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eu: Hautazkoa. Menutan pisu geihen duten elementuak hondoratuko dira eta pisu gutxien dituztenak goialdean kokatuko dira.

en: All
eu: Guztiak

en: Default settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: days
eu: egunak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Submitted
eu: Bidalia

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Page
eu: Orria

en: Left side
eu: Ezker aldea

en: Middle column
eu: Erdiko zutabea

en: Right side
eu: Eskubi aldea

en: Bottom
eu: Behean

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Submission information
eu: Bidalketari buruzko informazioa

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Node types
eu: Nodo motak

en: User settings
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Public registrations
eu: Harpidetza publikoak

en: Only site administrators can create new user accounts.
eu: Sistemaren kudeatzaileek baino ezin dituzte erabiltzaile kontuak sortu

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Up to date
eu: Eguneratua dago.

en: Update available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: Log message
eu: Log mezua

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Poll duration
eu: Inkestaren iraupena

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Time zone
eu: Ordu zona

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Title label
eu: Izenburuaren etiketa

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Original image
eu: Irudi originala

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: configure
eu: konfiguratu

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Up
eu: Gora

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: End Date
eu: Bukaera data

en: System
eu: Sistema

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Current
eu: Unekoa

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Terms
eu: Terminoak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Code
eu: Kodea

en: Owner
eu: Jabea

en: OR
eu: EDO

en: node
eu: nodoa

en: Transliteration
eu: Transliterazioa

en: General
eu: Orokorra

en: Example
eu: Adibide

en: Method
eu: Metodoa

en: Recent posts
eu: Azken argitalpenak

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Now
eu: Orain

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: Update action
eu: Eguneratu ekintza

en: Strings to Remove
eu: Ezabatzeko kateak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: Basic
eu: Basikoa

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Destination
eu: Helbidea

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: <All>
eu: <Guztia>

en: Edit view
eu: Bista editatu

en: Clone
eu: Klonatu

en: Administer views
eu: Bistak kudeatu

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Down
eu: Behera

en: Wildcard
eu: Komodina

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Exposed Filters
eu: Erakusten diren iragazkiak

en: Order
eu: Ordena

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Integer
eu: Osokoa

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: false
eu: gezurra

en: true
eu: egia

en: Profile
eu: Profila

en: text
eu: testua

en: Close
eu: Itxi

en: Visibility settings
eu: Ikuspen ezarpenak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: You have to specify a valid date.
eu: Data baliogarri bat zehaztu behar duzu.

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: comments
eu: iruzkin

en: Full
eu: Osoa

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Rules
eu: Erregelak

en: American Samoa
eu: Samoa Amerikarra

en: Marshall Islands
eu: Marshall Irlak

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Irlak

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Leave blank for %anonymous.
eu: Hutsik utzi %anonymous -rentzat.

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Approved
eu: Onartuta

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: minute
eu: minutua

en: Show
eu: Erakutsi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: Change
eu: Aldatu

en: English
eu: Ingelesa

en: Messages
eu: Mezuak

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Countries
eu: Herrialdeak

en: Clear
eu: Garbitu

en: menu
eu: menua

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: Titles only
eu: Izenburuak soilik

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Display all menu items
eu: Bistaratu menu item guztiak

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Front page
eu: Hasiera orria

en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete kudeatzaileen onespenik gabe.

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Available tokens
eu: Gaituriko aldagaiak (tokens)

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: First
eu: Lehena

en: Middle
eu: Erdian

en: Query
eu: Kontsulta

en: Moderate
eu: Moderatu

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Block name
eu: Blokearen izenburua

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: hour
eu: ordua

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Date field
eu: Data eremua

en: Date API
eu: Data APIa

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: E-mail subject
eu: E-postaren gaia

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: AND
eu: ETA

en: None.
eu: Ezer.

en: Empty
eu: Hutsik

en: created content
eu: sortutako edukia

en: updated content
eu: eguneratutako edukia

en: deleted content
eu: ezabatutako edukiak

en: Publish/unpublish content
eu: Edukia argitaratu/desargitaratu

en: Existing system path
eu: Dagoen sistemaren bide-izena

en: registered user
eu: Erregistratutako erabiltzailea

en: deleted user
eu: ezabatutako erabiltzailea

en: any
eu: edozein

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Log out
eu: Irten

en: Default template
eu: Gai lehentsia

en: First day of week
eu: Asteko lehenengo eguna

en: Autocomplete taxonomy
eu: Taxonomiaren osatze automatikoa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Info
eu: Informazioa

en: warning
eu: abisua

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: or
eu: edo

en: Results
eu: Emaitzak

en: open
eu: irekita

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: Parent terms
eu: Guraso terminoak

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: Forums
eu: Foroak

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Session
eu: Sesioa

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Completed
eu: Osatuta

en: Interval
eu: Bitartea

en: completed
eu: osatuta

en: 200 characters
eu: 200 karaktere

en: 400 characters
eu: 400 karaktere

en: 600 characters
eu: 600 karaktere

en: 800 characters
eu: 800 karaktere

en: 1000 characters
eu: 1000 karaktere

en: 1200 characters
eu: 1200 karaktere

en: 1400 characters
eu: 1400 karaktere

en: 1600 characters
eu: 1600 karaktere

en: 1800 characters
eu: 1800 karaktere

en: 2000 characters
eu: 2000 karaktere

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: %title has been deleted.
eu: %title ezabatu da.

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: Allowed file extensions
eu: Onartutako fitxategien luzapena

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Plural
eu: Plurala

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Base path
eu: Bide basea

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Multilingual
eu: Eleaniztasuna

en: comment
eu: iruzkina

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Ok
eu: Ados

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: disable
eu: ezgaitu

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Complete
eu: Eginda

en: date
eu: data

en: Submissions
eu: Bidalketak

en: Analysis
eu: Analisia

en: Clear Form Submissions
eu: Ezabatu formularioak dituen bidalketak

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
eu: Zihur zaude formulario honen bidalketa guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Submitted values are
eu: Honako hauek dira bidalitako datuak:

en: responses
eu: Erantzunak

en: Global configuration of webform functionality.
eu: Webform orrien erabileraren ezarpen orokorrak.

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: E-mail to address
eu: E-posta jasoko duen helbidea

en: E-mail from name
eu: Bidaltzailearen e-postaren izena

en: E-mail from address
eu: Bidaltzailearen e-postaren helbidea

en: every hour
eu: orduero

en: Field Key
eu: Eremuaren Giltza

en: Submission #@sid
eu: #@sid Bidalketa

en: Previous submission
eu: Aurreko bidalketa

en: Next submission
eu: Hurrengo bidalketa

en: Go back to the form
eu: Formulariora itzuli

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: The default value of the field.
eu: Eremuaren balio lehenetsia.

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Left Blank
eu: Hutsik utzia

en: Questions
eu: Galderak

en: Randomize Options
eu: Zorizko Aukerak

en: Randomize Questions
eu: Zorizko Galderak

en: Non-empty
eu: Ez dago hutsik

en: Basic textfield type.
eu: Testu-eremu arrunt mota.

en: Slogan
eu: Leloa

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: The name used to indicate anonymous users.
eu: Erabiltzaile anonimoak izendatzeko erabiliko den izena.

en: Apply
eu: Ezarri

en: Not translated
eu: Itzuli gabe

en: Select
eu: Aukeratu

en: Examples
eu: Adibideak

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Bold
eu: Lodia

en: Information
eu: Informazioa

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Multilingual system
eu: Eleanitztasun sistema

en: Internationalization
eu: Nazioartekotzea

en: Multilingual options
eu: Eleaniztasun aukerak

en: Multilingual settings
eu: Eleanitzasunerako ezarpenak

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Menus
eu: Menuak

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: Every
eu: Bakoitz

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Text area
eu: Testu eremua

en: Used in
eu: Erabilita

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: Publish
eu: Argitaratu

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: Italic
eu: Etzana

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: Global
eu: Globala

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: Image gallery
eu: Irudi liburutegia

en: Thread
eu: Haria

en: Topics per page
eu: Zenbat gai orri bakoitzeko

en: Posts - most active first
eu: Argitalpenak - aktiboenak lehenengo

en: Posts - least active first
eu: Argitalpenak - geldienak lehenengo

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: Not configured
eu: Konfiguratu gabe

en: Rate
eu: Balorazioa

en: From name
eu: Bidaltzailearen izena

en: From address
eu: Bidaltzailearen helbidea

en: Extension
eu: Luzapena

en: Keys
eu: Giltzak

en: Delete aliases
eu: Ezabatu ezizenak

en: Automatic alias
eu: Ezizen automatikoak

en: Create a new alias. Delete the old alias.
eu: Ezizen berria sortu. Ezabatu ezizen zaharra.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
eu: Ezabatu ezizen guztiak. Ezabatuko diren ezizen kopurua: %count.

en: Delete aliases now!
eu: Ezabatu ezizenak orain!

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: Account blocked
eu: Eragotzitako kontua

en: Usage
eu: Erabilera

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: Export format
eu: Esportaziorako formatua

en: <Any>
eu: <Edozein>

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: Variable editor
eu: Aldakor editorea

en: empty
eu: hutsik

en: All types
eu: Mota guztia

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Values
eu: Balioak

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: contains
eu: dauka

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Account information
eu: Kontuaren informazioa

en: Account
eu: Kontua

en: Data
eu: Datu

en: Check for updates
eu: Eguneraketak bilatu

en: No update data available
eu: Ez dago eguneraketa daturik eskuragarri

en: No name
eu: Izenik ez

en: Node count
eu: Nodo kopurua

en: Finish
eu: Amaitu

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Number of views
eu: Bista kopurua

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: About
eu: (r)i buruz

en: Default picture
eu: Irudi lehentsia

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eu: URL-a erabiltzailearen ez duten irudi pertsonalizatua erakusteko. Hutsik utzi ez baterentzako

en: Domains
eu: Domeinuak

en: Update mode
eu: Eguneraketen modua

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Available as block
eu: Gaitu bloke bezala

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: Publish content
eu: Edukia argitaratu

en: and
eu: eta

en: After saving a new comment
eu: Iruzkin berri bat gorde ondoren

en: After deleting a comment
eu: Iruzkin bat ezabatu ondoren

en: After deleting a term
eu: Termino bat ezabatu ondoren

en: Optional URL
eu: Aukerako URL

en: Rel Attribute
eu: Rel atributua

en: At least one title or URL must be entered.
eu: Gutxienez izenbura edo URL sartu behar da.

en: You cannot enter a title without a link url.
eu: Ezin duzu izenbururik sartu url estekarik gabe

en: Title, as link (default)
eu: Izenbura, esteka bezala (lehenetsia)

en: URL, as link
eu: URLa, esteka bezala

en: Short, as link with title "Link"
eu: Motza, esteka giza "Link" izenburuarekin

en: Label, as link with label as title
eu: Etiketa, esteka giza etiketarekin izenburua bezala

en: Separate title and URL
eu: Banatu izenburua eta URLa

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Add new rule
eu: Gehitu arau berria

en: Auto-reply
eu: Automatikoki erantzun

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Not sticky
eu: Ez itsaskorra

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: Submission deleted.
eu: Bidalketa ezabatuta

en: field
eu: eremua

en: nodes
eu: nodoak

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: Translate
eu: Itzuli

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: Save translations
eu: Gorde itzulpenak

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: The taxonomy vocabulary ID
eu: Taxonomia hiztegiaren IDa

en: Effect
eu: Efektua

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Speed
eu: Abiadura

en: Original text
eu: Jatorrizko testua

en: Node tokens
eu: Nodoaren aldagaiak (tokens)

en: Patterns
eu: Ereduak

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: original
eu: jatorrizkoa

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Mime type
eu: Mime mota

en: Profile ID
eu: Profilaren ID-a

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: In the form of WW (01 - 53).
eu: WW (01 - 53) formatuan.

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Drupal core
eu: Drupal funtsezkoa

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: export
eu: esportatu

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: Webform submissions
eu: Webform bidalketak

en: Run cron
eu: Egikaritu cron

en: Run updates
eu: Egikaritu eguneraketak

en: Enable developer modules
eu: Gaitu garatzaile moduluak

en: Disable developer modules
eu: Desgaitu garatzaile moduluak

en: Current anonymous / authenticated users
eu: Uneko anonimoa / autentikatutako erabiltzaileak

en: Disabled these modules: !module-list.
eu: Modulu hauek desgaitu dira: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
eu: Garatzaile moduluak ez daude gaitutak.

en: No link
eu: Loturarik ez

en: <strong>@language_name</strong> (source)
eu: <strong>@language_name</strong> (iturburua)

en: add translation
eu: gehitu itzulpena

en: Translations of %title
eu: %title-ren itzulpenak

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eu: Gaitu edo ezgaitu orrien elementu batzuk bistaratzea

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Add language icons
eu: Gehitu hizkuntza ikonoak

en: Adds icons to language links.
eu: Gehitu ikonoak hizkuntzen estekei.

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Comma (,)
eu: Kakotxa (,)

en: Tab (\t)
eu: Tabulazioa (\t)

en: Colon (:)
eu: Bi puntu (:)

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Pause
eu: Gelditu

en: interval
eu: bitartea

en: Comma
eu: Koma

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Theming information
eu: Temaren informazioa

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Upload date
eu: Data igo

en: Do not cache
eu: Ez katxeatu

en: Wildcard title
eu: Komodina izenburua

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Google Analytics configuration
eu: Google Analytics konfigurazioa

en: Google Analytics module
eu: Google Analytics modulua

en: No role
eu: Rol gabe

en: View link
eu: Ikusi lotura

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Menu link ID
eu: Menu esteka ID

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Link title
eu: Estekaren izenburua

en: Theme registry
eu: Tema erregistroa

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Save translation
eu: Gorde itzulpena

en: Save string
eu: Gorde katea

en: Localization
eu: Kokapena

en: Edit string
eu: Editatu katea

en: locale
eu: erregionalizazioa

en: Cache once for everything (global)
eu: Katxeatu behin guztientzako (globala)

en: Per page
eu: Orriko

en: Per role
eu: Roleko

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: Multilingual support
eu: Hizkuntz-aniztasun sostengua

en: Enabled, with translation
eu: Gaituta, itzulpenekin

en: Has Avatar
eu: Avatar-a dauka

en: 12-hour (am/pm)
eu: 12-ordu (am/pm)

en: 24-hour
eu: 24-ordu

en: Main menu
eu: Menu nagusia

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: sorted by
eu: Ordenatu

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: Original file name
eu: Fitxategiaren izen originala

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: After deleting content
eu: Edukia ezabatu ondoren

en: rules
eu: erregelak

en: created term
eu: sortutako terminoak

en: updated term
eu: eguneratutako terminoa

en: Rule sets
eu: Erregela multzoak

en: No alias
eu: Alias-ik ez

en: Source language
eu: Jatorrizko hizkuntza

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: form
eu: formularioa

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: New component name
eu: Osagai berriaren izena

en: Showing all results.
eu: Emaitza guztiak erakusten.

en: @total results total.
eu: @total emaitza guztira.

en: Submission Details
eu: Bidalketaren xehetasunak

en: You do not have permission to view this form.
eu: Ez duzu baimenik formulario hau ikusteko.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
eu: <a href="!url">Ikusi zure aurreko bidalketak</a>.

en: Default e-mail values
eu: E-postaren balio lehenetsia

en: Thank you, your submission has been received.
eu: Eskerrik asko, zure bidalketa jaso da.

en: Token values
eu: Algaien (token) balioak

en: Form components
eu: Formularioaren osagaiak

en: Webform submission
eu: Webform bidalketak

en: User timezone
eu: Erabiltzaile ordu-zona

en: Entered !name is not a valid date.
eu: !name ez da data baliagarria.

en: %value is not a valid email address.
eu: "%value" ez da posta elektroniko baliagarria.

en: Examples: $, #, -.
eu: Adibideak: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
eu: Adibideak: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
eu: "%name" ez da ordu baliagarria

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Translation updates
eu: Itzulpenen eguneraketak

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Broken handler @table.@field
eu: Kontroladore apurtuta @table.@field

en: Skipping broken view @view
eu: Bista apurtuta @view sahiestu

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Remember
eu: Gogoratu

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: View tag
eu: Bistaren etiketa

en: Configure @type
eu: Konfiguratu @type

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: Displays rows as an HTML list.
eu: Lerroak bistaratu HTML-ren zerrenda bezala

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment with standard comment view.
eu: Bistaratu iruzkina iruzkin-bista estandarrarekin

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: The ID of the source string.
eu: Jatorrizko esaldiaren IDa.

en: The full original string.
eu: Jatorrizko kate osoa.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: In the form of CCYYMMDD.
eu: CCYYMMDD formatuan.

en: In the form of YYYYMM.
eu: YYYYMM formatuan

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: In the form of YYYY.
eu: YYYY formatuan.

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: In the form of MM (01 - 12).
eu: MM (01 - 12) formatuan.

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: In the form of DD (01 - 31).
eu: DD (01 - 31) formatuan.

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Poll
eu: Inkesta

en: Links from
eu: Estekak nondik

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The ID of the file.
eu: Fitxategiaren IDa.

en: The name of the file.
eu: Fitxategiaren izena.

en: The path of the file.
eu: Fitxategiaren bide-izena.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota.

en: The status of the file.
eu: Fitxategiaren egoera.

en: The date the file was uploaded.
eu: Fitxategia noiz igo zen.

en: Taxonomy term name.
eu: Taxonomia terminoen izena.

en: Node translation
eu: Itzulpen nodoa

en: Source translation
eu: Itzulpenaren jatorria

en: Versions of content in different languages.
eu: Edukien bertsioa hizkuntza ezberdinetan.

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: Language of the user
eu: Erabiltzailearen hizkuntza

en: The date the user was created.
eu: Erabiltzailea noiz sortu zen.

en: The user's signature.
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
eu[0]: Terminoa @terms ezin da aurkitu
eu[1]: Terminoak @terms ezin dira aurkitu

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
eu[0]: Ezin da @users erabiltzailea aurkitu
eu[1]: Ezin dira @users erabiltzaileak aurkitu

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Display output
eu: Pantailaren sarrera

en: Alternative display output
eu: Pantailaren sarrera alternatiboa

en: Style output
eu: Estiloaren sarrera

en: Alternative style
eu: Estilo alternatiboa

en: Row style output
eu: Lerroaren estilo sarrera

en: Alternative row style
eu: Lerroaren estilo alternatiboa

en: Field @field (ID: @id)
eu: @field (ID: @id) gunea

en: Change theme
eu: Tema aldatu

en: Rescan template files
eu: Plantilaren fitxategiak berreskaneatu

en: Theming information (display)
eu: Temaren informazioa (pantaila)

en: Back to !info.
eu: !info-ra itzuli.

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: File found in folder @template-path
eu: @template-path-(e)n karpeta fitxategi aurkituta

en: (File not found, in folder @template-path)
eu: (Aurkitu gabeko fitxategia, @template-path-(e)n karpetan)

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: Menu item entry
eu: Menuaren elementuaren sarrera

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
eu: "$arg" ez da gehiago soportatzen. % erabili ezazu

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: New view
eu: Bista berria

en: Changed view
eu: Bista aldatuta

en: Adjust top margin
eu: Gaineko marjina doitu

en: Keep menu at top of page
eu: Mantendu menua orriaren gainekaldean

en: Move local tasks into menu
eu: Uneko betebeharrak menura mugitu

en: Administration menu settings
eu: Administrazio menuaren ezarpenak

en: Parent link ID
eu: Guraso esteka ID

en: Display additional data for each menu item
eu: Bistaratu datu gehigarriak menu elementu bakoitzeko

en: Display the selected items next to each menu item link.
eu: Bistaratu hautatutako elementua menu elementu ezteka bakoitzaren ondoan.

en: Enabled these modules: !module-list.
eu: Modulu hauek gaitu dira: !module-list.

en: Administration menu
eu: Kudeaketa menua

en: Adjust administration menu settings.
eu: Kudeaketarako menuaren ezarpenak egokitu.

en: @count-anon / @count-auth
eu: @count-anon / @count-egiaz

en: Must users preview posts before submitting?
eu: Erabiltzaileek deus argitaratu baino lehen argitalpenak aurrebistaratzeko behartu?

en: - All -
eu: - Dena -

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Enable and disable features.
eu: Gaitu eta desgaitu eginideak.

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Select translations for %title
eu: Aukeratu itzulpena %title-(e)rako

en: Update translations
eu: Eguneratu itzulpenak

en: The value of the variable.
eu: Aldagaiaren balioa.

en: Select text groups
eu: Aukeratu testu taldeak

en: Refresh strings
eu: Freskatu kateak

en: Already added languages
eu: Dagoeneko gehitu diren hizkuntzak

en: String translation
eu: Itzulpen katea

en: Translation mode
eu: Itzultzeko era

en: Add translation
eu: Itzulpena erantsi

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eu: <em>Nork bidalia</em> helbidea posta-e automatikoetan bidalia erregistratze eta pasahitz berri eskaeren prozesuetan, eta beste hainbat jakinarazpenetan. (Erabili ezazu zure gunearen domeinuan amaitutako posta-e helbide bat spam moduan markatua izan dadin ekiditeko.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eu: !name izenak ezin du %max karaktere baino luzeagoa izan, baina %length luzera dauka.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eu: %choice aukera ilegala %name elementuan.

en: Languages not yet added
eu: Oraindik gehitu ez diren hizkuntzak

en: String not found.
eu: Katea ez da aurkitu.

en: The string has been saved.
eu: Katea gorde da.

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Allowed HTML tags: @tags
eu: Baimendutako HTML markak: @tags

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eu: E-posta eta gune mezuen kontu honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: Number of posts on main page
eu: Orri nagusiko gehienezko argitalpen kopurua

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: The name of this website.
eu: Web gune honen izena.

en: Default 403 (access denied) page
eu: 403 orri lehenetsia (sarbide ukatua)

en: Default 404 (not found) page
eu: 403 orri lehenetsia  (ez da aurkitu)

en: Titles plus teaser
eu: Titulua gehi aurrerapena

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Content translation
eu: Edukiaren itzulpena

en: Disabled modules
eu: Ezgaitutako moduluak

en: Disabled themes
eu: Ezgaitutako gaiak

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete baina haien onespena behar da.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eu: Eskatu e-mail egiaztapena bisitari batek kontu bat sortzerakoan.

en: User registration guidelines
eu: Erabiltzaileen harpidetzarako arauak

en: Welcome, new user created by administrator
eu: Ongi etorri, administratzaileak sortutako erabiltzaile berria

en: Welcome, no approval required
eu: Ongi etorri, ez duzu onespenik behar

en: Welcome, awaiting administrator approval
eu: Ongi etorri, administratzailearen onespenaren zain

en: Password recovery email
eu: Pasahitza berreskuratzeko e-posta

en: Notify user when account is activated.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua aktibatzen bada.

en: Account blocked email
eu: Kontu ezgaitze e-posta

en: Notify user when account is blocked.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua blokeatzen bada.

en: Notify user when account is deleted.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua ezabatzen bada.

en: Signature support
eu: Sinadura euskarria

en: Picture support
eu: Irudi euskarria

en: Picture maximum dimensions
eu: Irudiaren gehienezko neurriak

en: Picture maximum file size
eu: Irudiaren gehienezko fitxategi tamaina

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eu: Gehienezko irudi fitxategiaren tamaina, kBetan.

en: Picture guidelines
eu: Irudien arauak

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: URL, as plain text
eu: URLa, testu laua bezala

en: Styles
eu: Estiloak

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: Form settings
eu: Formularioaren ezarpenak

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: @project issue queue
eu: @project jaulkipen ilara

en: Flush all caches
eu: Husten katxe guztiak

en: Developer modules to keep enabled
eu: Garatzailearen modulu gaituta mantentzeko

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: Regional settings
eu: Herrialde ezarpenak

en: Hello <strong>@username</strong>
eu: Kaixo <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

en: Administration menu Toolbar style
eu: Kudeaketa menua tresna-barra estiloa

en: A better Toolbar.
eu: Tresna-barra hobea

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: Show End Date
eu: Amaiera data erakutsi

en: Gallery page
eu: Orri galeria

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: Create feature
eu: Sortu ezaugarria

en: Create a new feature.
eu: Sortu ezaugarri berria.

en: Check for updates of disabled modules and themes
eu: Egiaztatu ezgaitutako modulu eta gaien eguneraketak

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: styles
eu: estiloak

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Site email address
eu: Webgunearen e-posta helbidea

en: Secondary menu
eu: Bigarren mailako menua

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Manage features.
eu: Features kudeatu.

en: Convert existing file names to US-ASCII.
eu: Existitzen diren fitxategi izenak US-ASCII-ra bihurtu.

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: schedule
eu: zeregin programatua

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: The URL of the comment.
eu: Iruzkinaren URL-a

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: The URL of the comment's edit page.
eu: Iruzkinak editatzeko orrialdearen URL-a.

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: New comment count
eu: Iruzkin berrien zenbaketa

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The author of the node.
eu: Nodo-aren sortzailea.

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The URL of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren URL-a.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: All pages except those listed
eu: Orri guztietan zerrendan agertzen direnetan izan ezik

en: Only the listed pages
eu: Bakarrik zerrendatutako orrialdeetan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Zehaztu orrialdeen bideak (paths) erabiliz. Lerro bakoitzean bide (path) bat idatzi. '*' komodina (wildcard) da. Adbz.: blogaren orrialdearen bidea %blog da eta blog pertsonalen bidea %blog-wildcard da. %front hasiera orria (front page) da.

en: Pages or PHP code
eu: Orrialdeak edo PHP kodea

en: Not customizable
eu: Ezin du egokitu

en: Restricted to certain pages
eu: Orri konkretuetan murriztua

en: Text formats
eu: Testu formatuak

en: Add new @node_type
eu: @node_type berria gehitu

en: Image styles
eu: Irudiaren tankera

en: Date type
eu: Data mota

en: Source for the Main links
eu: Lehen mailako estekeentzako iturburua

en: Source for the Secondary links
eu: Bigarren mailako estekeentzako iturburua

en: manage display
eu: aurkezpena kudeatu

en: Preview before submitting
eu: Aurreikusi bidali baino lehen

en: Display author and date information.
eu: Bistaratu edukiaren sortzailea eta data.

en: Author username and publish date will be displayed.
eu: Sortzailearen izena eta publikazio data erakutsiko dira.

en: <em>Edit @type</em> @title
eu: <em>Editatu @type</em> @title

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Unpublish content
eu: Edukia desargitaratu

en: Put site into maintenance mode
eu: Gunea mantenimendu moduan ezarri

en: Maintenance mode message
eu: Mantentze moduaren mezua

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
eu: Bisitariei erakutsiko zaien mezua gunea bisitatzerakoan mantentze modua ezartzerakoan.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
eu: %directory direktoria ez da existitzen edo ezin da bertan idatzi.

en: Picture directory
eu: Argazki direktoria

en: E-mails
eu: E-postak

en: Welcome (new user created by administrator)
eu: Ongi etorri (erabiltzaile berria kudeatzaileak sortua)

en: Welcome (awaiting approval)
eu: Ongi etorri (onarpenaren zain)

en: Welcome (no approval required)
eu: Ongi etorri (ez da onarpenik behar)

en: Password recovery
eu: Pasahitza berreskuratu

en: Account activation
eu: Kontuaren aktibazioa

en: Account cancellation confirmation
eu: Kontua ezabatzeko egiaztapena

en: Account canceled
eu: Ezabatutako kontua

en: Contact forms
eu: Kontaktu formularioak

en: Validate URL
eu: Balidatu URL

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Display all items
eu: Elementu guztiak erakutsi

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: Before link
eu: Aurretik esteka

en: After link
eu: Ondoren esteka

en: Value of !component
eu: !component balioa

en: Value of "!component"
eu: "!component" balioa

en: Webform settings
eu: Webform ezarpenak

en: Edit e-mail settings
eu: Ediatatu e-postaren ezarpenak

en: Delete e-mail settings
eu: E-postaren ezarpenak ezabatu

en: Component value
eu: Osagaiaren balioa

en: Save e-mail settings
eu: E-Postaren ezarpenak gorde

en: Email settings added.
eu: E-postaren ezarpenak gehituak izan dira.

en: Delete e-mail settings?
eu: E-postaren ezarpenak ezabatu?

en: E-mail settings deleted.
eu: E-postaren ezarpenak ezabatuak izan dira.

en: Your submissions
eu: Zure bidalketak

en: Submitted on %date
eu: Bidalketaren data: %date

en: Remote address
eu: Urrutiko elbidea

en: Provide a simple link to view the submission.
eu: Lotura arrunta ematen du eskarea ikusteko.

en: Provide a simple link to edit the submission.
eu: Lotura arrunta ematen du eskaera editatu

en: draft
eu: zirriborroa

en: @name form
eu: @name formularia

en: Choose aliases to delete
eu: Aukeratu ezabatzeko ezizenak

en: All aliases
eu: Ezizen guztiak

en: Administer pathauto
eu: Pathauto kudeatu

en: User blogs
eu: Erabiltzaileen blog-ak

en: [empty string]
eu: [kate hutsa]

en: Update preview
eu: Aurreikuspena eguneratu

en: Edit all webform submissions
eu: Editatu webform bidalketa guztiak

en: Delete all webform submissions
eu: Webform-aren bidalketa guztiak ezabatu

en: Default: %value
eu: Lehentsitakoa: %value

en: Webform client form.
eu: Webformaren bezero formularioa.

en: US states
eu: EEBB-etako estatuak

en: Adjust Colorbox settings.
eu: Colorbox-en ezarpenak egokitu.

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Translate link
eu: Itzulpen esteka

en: The Authmap ID.
eu: Authmap ID-a.

en: Authentication name
eu: Autentifikazio izena

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Choose text
eu: Testua edukia

en: Pause On Click
eu: Klikatzean gelditu

en: Enable popup calendar
eu: Popup egutegia gaitu

en: Open popup calendar
eu: Popup egutegia ireki

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: Translation update status
eu: Itzulpenen eguneraketaren egoera

en: There are available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri daude

en: All your translations are up to date
eu: Zure itzulpen guztiak eguneratuta daude

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: Title, as plain text
eu: Izenburua, testu laua bezala

en: Fill up single line
eu: Lerro bakoitza bete

en: Transliterated file name
eu: Fitxategi izen transliteratua

en: Edit components
eu: Editatu osagaiak

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: The current date and time.
eu: Oraingo eguna eta ordua.

en: Page number
eu: Orrialde zenbakia

en: language neutral
eu: Hizkuntza neutrala

en: User paths
eu: Erabiltzailearen bide-izenak

en: Blog paths
eu: Bloraren bide-izenak

en: Update URL alias
eu: Eguneratu URL ezizenak

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:

en: Year range
eu: Urte tartea

en: - Use default -
eu: - Lehenetsia erabili -

en: Class registry
eu: Klase erregistroa

en: No projects or languages to update.
eu: Ez dago hizkuntza edo proiekturik eguneratzeko.

en: Refresh information
eu: Informazioa eguneratu

en: Cannot find any translation updates.
eu: Ez da eguneraketa itzulpenik aurkitu.

en: Fetched information about available updates from the server
eu: Zerbitzarian eskuragarri dauden eguneraketen gaineko informazioa eskuratua izan da

en: Update source
eu: Eguneraketen jatorria

en: Never (manually)
eu: Inoiz (eskuz)

en: Store downloaded files
eu: Deskargatutako fitxategiak gorde

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
eu: Eguneraketek existitzen diren itzulpenak ordezkatuko dituzte. Berriak gehituko dira

en: Local files only.
eu: Bertako fitxategia soilik.

en: Updating translation.
eu: Itzulpenak eguneratzen.

en: Downloading and importing files.
eu: Fitxategiak deskargatzen eta inportatzen.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
eu: Zerrenda honetan inportatutako azken itzulpenak eta gaituta dauden proiektu eta hizkuntza ezbedinentzat eskuragarrri dauden eguneraketak agertzen dira.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
eu: Eguneraketak eskuragarri daudenean Eguneratu itzulpenak botoian klik egin dezakegu itzulpenak deskargatu eta inportatzeko. Eguneraketak automatikoki egin daitezen <a href="@update-settings">Itzulpenen eguneraketak</a> orriaren ezarpenak egoki konfiguratu beharko dituzu.

en: Automatic update configuration
eu: Eguneraketa automatikoaren konfigurazioa

en: Error opening socket @socket
eu: Errorea @socket socketa irekitzean.

en: Recent log messages
eu: Berriki gertatutako erregistro mezuak

en: Linked to content
eu: Edukira estekatua

en: Linked to file
eu: fitxategira estekatua

en: Web Property ID
eu: Webaren jabearen ID-a

en: Change general settings for this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: User signature
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: The signature of a user.
eu: Erabiltzaile baten sinadura

en: Send e-mail as HTML
eu: Mezua HTML modura bidali

en: Select keys
eu: Giltzak aukeratu

en: edit webform
eu: webform-a editatu

en: Nothing
eu: Ezer

en: Slides
eu: Diapositibak

en: Peso
eu: Pisua

en: (No information available)
eu: (Ez dago informazio erabilgarririk)

en: Static Title
eu: Izenburu Estatikoa

en: Static title
eu: Izenburu estatikoa

en: Administer Module Filter
eu: Module Filter kudeatu.

en: Asc
eu: Goraka

en: Add new view
eu: Bista berria sortu

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena.

en: Table summary
eu: Laburpenaren taula

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
eu: Tolestu modulu anitza <a href="!modules-url">%modules</a> orrian

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
eu: Tolestu modulu anitza <a href="@permissions-url">$permissions</a> orrian

en: Access administration menu
eu: Sarbidea kudeaketaren menua

en: Flush caches
eu: Katxea garbitzen

en: Display Drupal links
eu: Bistaratu Drupal estekak

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
eu: Drupal.org estekak eman kudeaketaren menuan

en: Administration tools.
eu: Kudeaketa tresnak

en: Rebuild system links
eu: Berregin sistemaren estekak

en: Administration Development tools
eu: Kudeaketa garatzailearen tresnak

en: Field translation
eu: Eremuaren itzulpena

en: The URL of the @entity.
eu: @entity-ren URL-a.

en: The content type of the node.
eu: Nodoaren eduki mota.

en: The picture of the user.
eu: Erabiltzailearen argazkia.

en: Status of this form
eu: Formulario honen egoera

en: Content paths
eu: Edukiaren bideak (paths)

[ctx: datetime]
en: All day
eu: Egun osoa
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
eu: Urtea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Month
eu: Hilabetea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Week
eu: Astea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Day
eu: Eguna
    testuinguruan: datetime

en: Multiple values:
eu: Balio anitzak:

en: earliest
eu: zaharrena

en: latest
eu: azkena

[ctx: datetime]
en: Hour
eu: Ordua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Minute
eu: Minutua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Second
eu: Segundua
    testuinguruan: datetime

en: The year is invalid.
eu: Urtea gaizki dago.

en: The month is invalid.
eu: Hilabetea gaizki dago.

en: The day is invalid.
eu: Eguna gaizki dago.

en: The hour is invalid.
eu: Ordua gaizki dago.

en: The minute is invalid.
eu: Minutuak gaizki daude.

en: The second is invalid.
eu: Segunduak gaizki daude.

[ctx: date_order]
en: First
eu: Lehenengoa
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
eu: Bigarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
eu: Hirugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
eu: Laugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
eu: Bostgarren
    kontestuan: date_order

en: Configure the Date Popup settings.
eu: Konfiguratu data popup-aren ezarpenak.

[ctx: date_order]
en: Every
eu: Bakoitz
    kontestuan: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
eu: Igandea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
eu: Astelehena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
eu: Asteartea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
eu: Asteazkena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
eu: Osteguna
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
eu: Ostirala
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
eu: Larunbata
    kontestuan: day_name

en: Every page except the listed pages
eu: Orrialde guztiak zerrendatuak izan ezik

en: The listed pages only
eu: Zerrendatutako orrialdeak bakarrik

en: Administer Google Analytics
eu: Google Analytics Kudeatu

en: 5 minute
eu: 5 minutu

en: 15 minute
eu: 15 minutu

en: A single domain (default)
eu: Domeinu bakarra (lehenetsia)

en: Domain: @domain
eu: Domeninua: @domain

en: Examples: @domains
eu: Adibideak: @domains

en: A single domain
eu: Domeinu bakarra

en: Add path translation
eu: Path itzulpena gehitu

en: Number of enabled modules
eu: Gaitutako moduluen kopurua

en: !enabled of !total
eu: !total-tik !enabled

en: Slideshow Type
eu: Diapositiba mota

en: !module options
eu: !module aukerak

en: Controls Type
eu: Control mota

en: All Day
eu: Egun Osoa

en: Add view from template
eu: Fitxa eredutik bista gehitu

en: Show "Page not found"
eu: "Orrialde ez da antzeman" ikusi

en: analyze view
eu: bista aztertu

en: clone view
eu: bista bikoiztu

en: export view
eu: bista esportatu

en: delete view
eu: bista ezabatu

en: The node ID.
eu: Nodoaren IDa.

en: The content title.
eu: Edukiaren izenburua.

en: The date the content was posted.
eu: Edukia noiz argitaratu zen.

en: The date the content was last updated.
eu: Edukia azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: The aliased path to this content.
eu: Eduki honen ezizenaren bidea

en: All storage
eu: biltegiratze guztiak

en: All status
eu: Estatu guztia

en: No privacy
eu: Pribatutasunik gabe

en: Date field values
eu: Data balio eremua

en: The date value.
eu: Data balioa.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
eu: Itzulpenentzako deskarga automatikoak eta eguneraketak ahalbidetzen ditu.

en: Basic tokens
eu: Aldagai (tokens) basikoak

en: The IP address of the user.
eu: Erabiltzailearen IP helbidea.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
eu: Webgunearen izena (adbz.: %site_name)

en: The node title.
eu: Nodoaren izenburua.

en: Special tokens
eu: Aldagai (tokens) bereziak

en: E-mail tokens
eu: E-postaren aldagaiak (tokens)

en: Submission tokens
eu: Bidalketaren aldagaiak (tokens)

en: Label display
eu: Etiketa ikusi

en: Hide label
eu: Etiqueta ezkutatu

en: menu items
eu: menu elementuak

en: - Select a language -
eu: - Hizkuntza aukeratu -

en: (Machine name: @type)
eu: (Makina izena: @type)

en: There are no @titles to display.
eu: Ez dago @titles erakusteko.

en: Contact category
eu: Kontaktu kategoria

en: Field instance
eu: Eremuaren instantzia

en: Showing
eu: Bistaretzen

en: view @display
eu: @display ikusi

en:  new
eu:  berria

en: Today's popular content
eu: Gaurko eduki ikusiena

en: Element type
eu: Elementuaren mota

en: File byte size
eu: Fitxategiaren byte tamaina

en: Pop-up calendar
eu: Pop-up egutegia

en: The End date value.
eu: Amaiera dataren balioa.

en: Both Start and End dates
eu: Biak hasiera eta amaiera datak

en: Start date only
eu: Hasiera data bakarrik

en: End date only
eu: Amaiera data bakarrik

en: Display both Start and End dates
eu: Biak erakutsi hasiera eta amaiera datak

en: Display Start date only
eu: Bakarrik hasiera data erakutsi

en: Display End date only
eu: Bakarrik amaiera data erakutsi

en: Default date
eu: Data lehenetsia

en: No default value
eu: Ez dago lehenetsitako datik

en: Default end date
eu: Amaiera data lehenetsia

en: 10 minute
eu: 10 minutu

en: 30 minute
eu: 30 minutu

en: @field_name Start date
eu: @field_name-en hasiera data

en: @field_name End date
eu: @field_name-en amaiera data

en: The Start date is invalid.
eu: Hasiera data oker dago.

en: The End date is invalid.
eu: Amaiera data oker dago.

en: More settings and values
eu: Ezarpen eta balio gehio

en: Starting and ending year
eu: Hasiera eta amaierako urtea

en: !start-date to !end-date
eu: !start-date -tik !end-date -ra

en: Starting year
eu: Hasiera urtea

en: Ending year
eu: Amaiera urtea

en: System date settings
eu: Sistemaren data ezarpenak

[ctx: datetime]
en: Date
eu: Data
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
eu: Denbora
    testuinguruan: datetime

en: Date Migration
eu: Data migrazioa

en: E.g., @date
eu: Adbz., @date

en: @label -  start date (!name)
eu: @label -  hasiera data (!name)

en: @label -  start date
eu: @label -  hasiera data

en: @label - end date (!name:!column)
eu: @label - amaiera data (!name:!column)

en: @label - end date:!column
eu: @label - amaiera data:!column

en: No tokens available
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta

en: Token registry caches cleared.
eu: Aldagaien (Token) erregistroaren cache-ak ezabatuta.

en: The unaliased URL.
eu: Ezizen gabeko URL-a.

en: Token registry
eu: Aldagai (Token) erregistroa

en: Problems detected
eu: Arazoak antzeman dira

en: All submissions
eu: Bidalketa guztiak

en: Only the latest
eu: Azkenekoak bakarrik

en: Is empty
eu: Hutsik dago

en: Max length of title field
eu: Izenburuaren eremua gehienezko luzera

en: The title of the link.
eu: Estekaren Izenburua

en: The URL of the link.
eu: Estekaren Url-a

en: Generate automatic URL alias
eu: URL ezizenak automatikoki sortu

en: Uncheck this to create a custom alias below.
eu: Desmarkatu URL ezizenak neurrira sortzeko.

en: Configure URL alias patterns.
eu: Konfiguratu URL ezizenen ereduak.

en: Is not Empty
eu: Ez dago hutsik

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
eu: Nodoaren azken komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: monday wednesday friday
eu: astelehena asteaskena ostirala

en: tuesday thursday
eu: asteartea osteguna

en: Cache dates
eu: Cache datak

en: @language: <em>No installed translation</em>
eu: @language: <em>Instalatu gabeko itzulpena</em>

en: Recommended version: @version (!date)
eu: Gomendatutako bertsioa: @version (!date)

en: No available translations found
eu: Ez dago eguneraketa eskuragarririk aurkitu

en: to:
eu: noiz arte:

en: Hidden type
eu: Ezkutuko mota

en: Web images
eu: Web irudiak

en: This field supports tokens.
eu: Eremu honek aldagaiak (tokens) onartzen ditu.

en: All variables
eu: Aldagai guztiak

en: The language code of the current user interface language.
eu: Oraingo erabiltzaileak hautautako interfazerako hizkuntza.

en: !title cache cleared.
eu: !title katxea garbituta

en: CSS and JavaScript
eu: CSS eta JavaScript

en: Update data
eu: Data eguneratu

en: Open/Closed
eu: Ireki/Itxi

en: Update node alias
eu: Eguneratu nodoen ezizenak

en: Update taxonomy term alias
eu: Eguneratu taxonomia terminoen ezizenak

en: Update user alias
eu: Eguneratu erabiltzaileen ezizenak

en: This is a @name variable.
eu: Hau @name aldagaia da.

en: Convert all characters to US-ASCII
eu: Karaktere guztiak US-ASCII-ra bihurtu

en: multilingual
eu: eleanitz

en: Used in views
eu: Bistetan erabilia

en: - No value -
eu: - Bat ere ez -

en: Browse available tokens.
eu: Nabigatzailean gaitutako aldagaiak (tokens).
