Open Hotel (7.x-1.0-unstable9) - en to el translation catalogue (2145 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: select
el: επιλογή

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Create a new user account.
el: Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό χρήστη.

en: Request new password via e-mail.
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου μέσω e-mail.

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Value
el: Αξία

en: Totals
el: Σύνολα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Explanation or submission guidelines
el: Εξήγηση ή οδηγίες υποβολής

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Currency
el: Νόμισμα

en: More
el: Περισσότερα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Action
el: Ενέργεια

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archives
el: Αρχεία

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Edit custom link
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: key
el: κλειδί

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: The username %name does not exist.
el: Το όνομα λογαριασμού %name δεν υπάρχει.

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Theme
el: Θέμα

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Components
el: Συστατικά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: n/a
el: δ/υ

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Forward
el: Επόμενο

en: Optional Title
el: Προαιρετικός τίτλος

en: Required Title
el: Απαιτούμενος τίτλος

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Default (no target attribute)
el: Προεπιλογή (χωρίς προορισμό)

en: Open link in window root
el: Άνοιγμα του συνδέσμου στο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Allow the user to choose
el: Να επιτραπεί στον χρήστη να επιλέξει

en: Not a valid URL.
el: Μη έγκυρο URL.

en: Titles are required for all links.
el: Οι τίτλοι απαιτούνται για όλους τους συνδέσμους.

en: Open URL in a New Window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: term
el: όρος

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Public registrations
el: Δημόσιες εγγραφές

en: Only site administrators can create new user accounts.
el: Μόνο οι διαχειριστές του ιστοτόπου μπορούν να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Available updates
el: Διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Feed description
el: Περιγραφή ροής

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: configure
el: ρύθμιση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Price
el: Tιμή

en: Customers
el: Πελάτες

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: System
el: Σύστημα

en: Customer
el: Πελάτης

en: Product ID
el: Α/Α προϊόντος

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment settings
el: Ρυθμίσεις πληρωμής

en: OR
el: Ή

en: Store
el: Κατάστημα

en: Company
el: Εταιρία

en: node
el: κόμβος

en: Transliteration
el: Μεταγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: am
el: πμ

en: pm
el: μμ

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Display title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: Basic
el: Βασική

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: SKU
el: Κωδικός

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Destination
el: Προορισμός

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Default front page
el: Προεπιλεγμένη αρχική σελίδα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: <All>
el: <Όλα>

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Profile
el: Προφίλ

en: text
el: κείμενο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Expiration
el: Λήξη

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: You have to specify a valid date.
el: Πρέπει να δώσετε έγκυρη ημερομηνία.

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: minute
el: λεπτό

en: minutes
el: λεπτά

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: menu
el: μενού

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Titles only
el: Μόνο τίτλοι

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς και δε χρειάζεται καμία έγκριση από διαχειριστή.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: hour
el: ώρα

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Negate
el: Αναίρεση

en: Empty
el: Κενό

en: Existing system path
el: Υπάρχουσα διαδρομή συστήματος

en: Create or delete a content's URL alias
el: Δημιουργία ή διαγραφή του ψευδώνυμου URL της ύλης

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Page redirect
el: Ανακατεύθυνση σελίδας

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα αν υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες αυτών των ρόλων στον ιστοτόπο σας, καθώς ο διακομιστής ενδέχεται να μην μπορέσει να χειριστεί όλες τις αιτήσεις e-mail με τη μία.

en: registered user
el: εγγεγραμμένος χρήστης

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Add user role
el: Προσθήκη ρόλου χρήστη

en: Remove user role
el: Αφαίρεση ρόλου χρήστη

en: Execute custom PHP code
el: Εκτέλεση προσαρμοσμένου κώδικα PHP

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: First day of week
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Slide
el: Κύλιση

en: Units
el: Μονάδες

en: price
el: τιμή

en: Taxes
el: Φόροι

en: Tax rate
el: Συντελεστής φόρου

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Visitor
el: Επισκέπτης

en: Promote
el: Προώθησε

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: Session
el: Σύνοδος

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart
el: Καλάθι

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Product
el: Προϊόν

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Payment Status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Interval
el: Περίοδος

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Length of trimmed posts
el: Μήκος περικομμένων καταχωρίσεων

en: 200 characters
el: 200 χαρακτήρες

en: 400 characters
el: 400 χαρακτήρες

en: 600 characters
el: 600 χαρακτήρες

en: 800 characters
el: 800 χαρακτήρες

en: 1000 characters
el: 1000 χαρακτήρες

en: 1200 characters
el: 1200 χαρακτήρες

en: 1400 characters
el: 1400 χαρακτήρες

en: 1600 characters
el: 1600 χαρακτήρες

en: 1800 characters
el: 1800 χαρακτήρες

en: 2000 characters
el: 2000 χαρακτήρες

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
el: Ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που χρησιμοποιούνται στην περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης. Το Drupal θα χρησιμοποιεί αυτή τη ρύθμιση για να προσδιορίζει σε ποιο σημείο πρέπει να κόβονται οι μεγάλες καταχωρίσεις. Η περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης χρησιμοποιείται συνήθως ως περίληψη όταν εμφανίζεται η καταχώρηση στην κεντρική σελίδα, σε ροή XML, κλπ. Για να απενεργοποιήσετε τις περιλήψεις επιλέξτε 'Απεριόριστο'. Πρέπει να σημειωθεί ότι η ρύθμιση αυτή θα έχει επίδραση μόνο στη νέα ή την ενημερωμένη ύλη και όχι στις υπάρχουσες περιλήψεις.

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Documents
el: Έγγραφα

en: %title has been deleted.
el: Το %title διαγράφηκε.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Last changed
el: Τελευταία τροποποίηση:

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Content Type
el: Τύπος ύλης

en: Default options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: date
el: ημερομηνία

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Clear Form Submissions
el: Διαγραφή όλων των υποβολών της φόρμας

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις υποβολές για αυτή τη φόρμα;

en: Webform %title entries cleared.
el: Οι εγγραφές του webform %title διαγράφηκαν.

en: Are you sure you want to delete this submission?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την υποβολή για αυτή τη φόρμα;

en: Submitted values are
el: Οι υποβληθέντες τιμές είναι

en: responses
el: αποκρίσεις

en: Webforms
el: Webform

en: View and edit all the available webforms on your site.
el: Εμφάνιση και τροποποίηση όλων των διαθέσιμων webform στον ιστοτόπο σας.

en: Global configuration of webform functionality.
el: Καθολική ρύθμιση της λειτουργικότητας των webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
el: Δημιουργία μιας νέας φόρμας ή ερωτηματολογίου προσπελάσιμη από τους χρήστες. Τα αποτελέσματα των υποβολών και τα στατιστικά καταγράφονται και είναι προσπελάσιμα από τους προνομιούχους χρήστες.

en: Go to form
el: Μετάβαση στη φόρμα

en: View this form.
el: Εμφάνιση αυτής της φόρμας.

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: E-mail to address
el: Διεύθυνση του παραλήπτη του e-mail

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: No Components, add a component below.
el: Δεν υπάρχουν συστατικά, προσθέστε ένα παρακάτω.

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
el: Μια μικρή περιγραφή του πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί ως βοήθεια για το χρήστη όταν χρησιμοποιήσει τη φόρμα.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Parent Fieldset
el: Γονικό σύνολο πεδίων

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
el: Το συστατικό webform του τύπου @type δεν έχει ορισμένη μέθοδο τροποποίησης.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key χρησιμοποιείται ήδη από το πεδίο με ετικέτα %existing_field. Χρησιμοποιήστε ένα μοναδικό κλειδί.

en: Submission #@sid
el: Υποβολή #@sid

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Submitted by !name
el: Υποβλήθηκε από τον !name

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: The webform component @type is not able to be displayed
el: Το συστατικό webform @type δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Illegal information. Data not submitted.
el: Μη έγκυρες πληροφορίες. Τα δεδομένα δεν υποβλήθηκαν.

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Presents month, day, and year fields.
el: Παρουσιάζει τα πεδία του μήνα, της ημέρας και του έτους.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
el: Αν αυτό το σύνολο πεδίων είναι συμπτυσσώμενο· ο χρήστης μπορεί να το ανοίξει ή να το κλείσει.

en: Collapsed by Default
el: Συμπτυγμένο εξ' ορισμού

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
el: Τα συμπτυσσώμενα σύνολα πεδίων είναι "ανοικτά" εξ' ορισμού. Επιλέξτε την επιλογή αυτή ώστε το σύνολο πεδίων να είναι "κλειστό".

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
el: Εισάγετε μια λίστα πρόσθετων επεκτάσεων αρχείων για το πεδίο αυτό υποβολής αρχείων, χωρισμένες με κόμμα.<br /> Οι επεκτάσεις που θα εισάγετε θα προστεθούν στα παραπάνω επιλεγμένα στοιχεία.

en: User uploaded file
el: Υποβληθέν από το χρήστη αρχείο

en: Average uploaded file size
el: Μέσος όρος μεγέθους υποβληθέντων αρχείων

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Randomize Options
el: Εμφάνιση των επιλογών με τυχαίο τρόπο

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην κορυφή με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Randomize Questions
el: Εμφάνιση των ερωτήσεων με τυχαίο τρόποΕ

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην πλευρά με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πλέγματος ερωτήσεων, με χρησιμοποίηση ραδιοπλήκτρων.

en: Non-empty
el: Μη-κενό

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
el: Οι σημάνσεις επιτρέπουν την εισαγωγή προσαρμοσμένου κώδικα HTML ή PHP στη φόρμα σας.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Listbox
el: Πλαίσιο λίστας

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
el: Μια μεγάλη περιοχή κειμένου που επιτρέπει πολλαπλές γραμμές εισόδου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
el: Παρουσιάζει στο χρήστη πεδία για την ώρα και τα λεπτά. Προαιρετικά πεδίο για πμ/μμ.

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: The name used to indicate anonymous users.
el: Το όνομα που χρησιμοποιείται για να υποδηλώνει τους ανώνυμους χρήστες.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
el: Η αρχική σελίδα εμφανίζει ύλη από αυτή τη σχετική διεύθυνση URL. Αν έχετε αμφιβολία, εισάγετε "node".

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Not translated
el: Χωρίς μετάφραση

en: Select
el: Επιλογή

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
el: Μέγεθος εικόνας για τα εικονίδια γλωσσών, στη μορφή "πλάτος x ύψος".

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: years
el: έτη

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Enable for login links
el: Ενεργοποίηση για συνδέσμους εισόδου

en: Italic
el: Πλάγια

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: Global
el: Καθολικό

en: Add to Cart form
el: Φόρμα προσθήκης στο καλάθι αγορών

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
el: Το σύστημα των μενού αποθηκεύει μόνο τις διαδρομές του συστήματος, αλλά χρησιμοποιεί το URL ψευδώνυμο για παρουσίαση. Το %link_path έχει αποθηκευτεί ως %normal_path

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Thread
el: Νήμα

en: Hot topic threshold
el: Όριο χαρακτηρισμού ενός θέματος σαν "καυτό"

en: Topics per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Posts - most active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα περισσότερο ενεργά θέματα

en: Posts - least active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα λιγότερο ενεργά θέματα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Rate
el: Συντελεστής

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Database not supported.
el: Η βάση δεδομένων δεν υποστηρίζεται.

en: Account blocked
el: Ο λογαριασμός αποκλείστηκε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: product
el: προϊόν

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skin
el: Θέμα

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Euro
el: Ευρώ

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: From @title
el: Από @title

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: Postal address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Account information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: No update data available
el: Δεν υπάρχουν στοιχεία ενημέρωσης

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Custom caption
el: Προσαρμοσμένη λεζάντα

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Canadian Dollar
el: Δολλάριο Καναδά

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: ZIP Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Billing information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Default picture
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
el: URL εικόνας που θα εμφανίζεται για τους χρήστες που δεν έχουν επιλέξει οι ίδιοι εικόνα. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται εικόνα.

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: Publish content
el: Δημοσίευση ύλης

en: and
el: και

en: After saving a new comment
el: Μετά την προσθήκη νέου σχολίου

en: After deleting a comment
el: Μετά τη διαγραφή ενός σχολίου

en: After deleting a term
el: Μετά τη διαγραφή ενός όρου

en: Optional URL
el: Προαιρετικό URL

en: Title, as link (default)
el: Τίτλος, σαν σύνδεσμος (προεπιλογή)

en: URL, as link
el: URL, σαν σύνδεσμος

en: Separate title and URL
el: Διαχωρισμός τίτλου και URL

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Payment method title
el: Τίτλος μεθόδου πληρωμής

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Auto-reply
el: Αυτόματη απάντηση

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
el: Το νέο webform με τίτλο %title δημιουργήθηκε. Προσθέστε νέα πεδία στο webform χρησιμοποιώντας τη φόρμα παρακάτω.

en: Submission deleted.
el: Η υποβολή διαγράφηκε.

en: Australian Dollar
el: Δολλάριο Αυστραλίας

en: Hong Kong Dollar
el: Δολλάριο Χονγκ Κονγκ

en: New Zealand Dollar
el: Δολλάριο Νέας Ζηλανδίας

en: Swedish Krona
el: Σουηδική Κορώνα

en: Singapore Dollar
el: Δολλάριο Σιγκαπούρης

en: field
el: πεδίο

en: Depends on: !dependencies
el: Εξαρτάται από: !dependencies

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Translate
el: Μετάφραση

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
el: Η εισαγωγή του αρχείου μετάφρασης απέτυχε, γιατί δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid_plural" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename περιέχει συντακτικό λάθος στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr[]" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: απροσδόκητη ακολουθία χαρακτήρων στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename τελείωσε απροσδόκητα στη γραμμή %line.

en: Save translations
el: Αποθήκευση μεταφράσεων

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: View cart
el: Δείτε το καλάθι

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Original text
el: Πρωτότυπο κείμενο

en: Save profile
el: Αποθήκευση προφίλ

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Resizable
el: Να μπορεί να αλλάζει το μέγεθος

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: Are you sure you want to delete this profile?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το προφίλ;

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη νέου

en: original
el: πρωτότυπο

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Base price
el: Τιμή βάσης

en: Tax
el: Φόρος

en: Profile ID
el: Α/Α προφίλ

en: Per page gallery
el: Ανά σελίδα συλλογή

en: Per post gallery
el: Ανά δημοσίευμα συλλογή

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: You have entered an invalid credit card number.
el: Έχετε εισάγει έναν μη έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card owner
el: Ιδιοκτήτης κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Issuing bank
el: Τράπεζα έκδοσης

en: Review order
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Update cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Line items
el: Στοιχεία γραμμής

en: Select a product
el: Επιλέξτε ένα προϊόν

en: Line Item
el: Στοιχείο γραμμής

en: Lira
el: Λίρα

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: outdated
el: ετεροχρονισμένο

en: <strong>@language_name</strong> (source)
el: <strong>@language_name</strong> (πηγή)

en: add translation
el: προσθέστε μετάφραση

en: Translations of %title
el: Μεταφράσεις του %title

en: Save and continue
el: Αποθηκεύστε και συνεχίστε

en: Row
el: Γραμμή

en: Currency settings
el: Ρυθμίσεις νομισμάτων

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Enable or disable the display of certain page elements.
el: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί την εμφάνιση ορισμένων στοιχείων της σελίδας.

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Active rules
el: Ενεργοί κανόνες

en: Inactive rules
el: Ανενεργοί κανόνες

en: URL alias exists
el: Υπάρχει ψευδώνυμο URL

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: Add language icons
el: Προσθήκη των εικονιδίων γλωσσών

en: Link types to add language icons.
el: Τύποι συνδέσμων για την προσθήκη των εικονιδίων γλωσσών.

en: Language switcher block
el: Μπλοκ αλλαγής γλώσσας

en: Icon placement
el: Τοποθέτηση εικονιδίων

en: Where to display the icon, relative to the link title.
el: Που θα εμφανίζεται το εικονίδιο, σε σχέση με τον τίτλο του συνδέσμου.

en: Icons file path
el: Διαδρομή αρχείων εικονιδίων

en: This module manages language icons for multilingual sites:
el: Η μονάδα διαχειρίζεται τα εικονίδια γλωσσών για πολυγλωσσικούς ιστοτόπους:

en: Adds icons to language links.
el: Προσθήκη των εικονιδίων στους συνδέσμους γλωσσών.

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
el: Ένα απλό αρχείο κειμένου οριοθετημένο με κόμματα, στηλοθέτες ή άλλους χαρακτήρες.

en: A file readable by Microsoft Excel.
el: Ένα αρχείο αναγνώσιμο από το Microsoft Excel.

en: Delimited text format
el: Μορφοποίηση οριοθετημένου κειμένου

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Track internal search
el: Παρακολούθηση της εσωτερικής αναζήτησης

en: Track AdSense ads
el: Παρακολούθηση των διαφημίσεων AdSense

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι διαφημίσεις AdSense θα παρακολουθούνται στο λογαριασμό σας του Google Analytics.

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: JavaScript scope
el: Εμβέλεια JavaScript

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
el: Μην συμπεριλαμβάνετε τον κώδικα παρακολούθησης που δίνει το Google στα τμήματα κώδικα JavaScript! Η μονάδα ήδη δημιουργεί τον κώδικα παρακολούθησης βάσει του αριθμού λογαριασμού του Google Analytics και των ρυθμίσεων.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
el: Να μην συμπεριλαμβάνονται οι σημάνσεις &lt;script&gt; στον κώδικα javascript.

en: Google Analytics configuration
el: Ρυθμίσεις Google Analytics

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: Google Analytics module
el: Μονάδα Google Analytics

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
el: Η μονάδα Google Analytics δεν έχει διευθετηθεί ακόμη. Διευθετήστε τις ρυθμίσεις της στη <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων του Google Analytics</a>.

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Save string
el: Αποθήκευση φράσης

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Edit string
el: Επεξεργασία φράσης

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Enabled, with translation
el: Ενεργό, με μετάφραση

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
el: Δεν υπήρξαν υποβολές για αυτή τη φόρμα. <a href="!url">Δείτε τη φόρμα</a>.

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: Product SKU
el: Κωδικός προϊόντος

en: The label of the line item.
el: Η ετικέτα του στοιχείου γραμμής.

en: Add a tax rate
el: Προσθήκη συντελεστή φόρου

en: Original file name
el: Αρχικό όνομα αρχείου

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: PHP Evaluation
el: Επαλήθευση PHP

en: After saving new content
el: Μετά την αποθήκευση νέας ύλης

en: After deleting content
el: Μετά τη διαγραφή ύλης

en: Block a user
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Checkout form
el: Φόρμα ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: form
el: φόρμα

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: The results of this submission may be viewed at:
el: Τα αποτελέσματα αυτής της υποβολής μπορούν να εμφανιστούν στη:

en: New component name
el: Όνομα νέου συστατικού

en: When adding a new component, the name field is required.
el: Κατά την προσθήκη νέου συστατικού, το όνομα του πεδίου είναι απαραίτητο.

en: Your webform has been published.
el: Το webform έχει δημοσιευθεί.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
el: Οι θέσεις των συστατικών και οι υποχρεωτικές τιμές αποθηκεύτηκαν.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
el: Προαιρετικό. Μπορείτε να οργανώσετε τη φόρμα σας τοποθετώντας το συστατικό αυτό μέσα σε ένα άλλο σύνολο πεδίων.

en: Component %name cloned.
el: Το συστατικό %name αντιγράφηκε.

en: Component %name updated.
el: Το συστατικό %name ενημερώθηκε.

en: New component %name added.
el: Το νέο συστατικό %name προστέθηκε.

en: Delete the %name fieldset?
el: Διαγραφή της ομάδας πεδίων %name;

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή της ομάδας πεδίων %name και όλων των θυγατρικών στοιχείων μέσα στο %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή του συστατικού %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Submissions for %user
el: Υποβολές του χρήστη %user

en: Show !count results per page.
el: Εμφάνιση !count αποτελεσμάτων ανά σελίδα.

en: Showing all results.
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων.

en: @total results total.
el: Σύνολο @total αποτελέσματα.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
el: Αυτός είναι ο διαχωριστής που χρησιμοποιείται στα αρχεία CSV/TSV όταν κατεβάζετε τα αποτελέσματα του Webform. Η χρησιμοποίηση των καρτελών στην εξαγωγή είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος για τη διατήρηση των μη λατινικών χαρακτήρων. Μπορείτε να αλλάξετε το διαχωριστή σε άλλο χαρακτήρα ανάλογα με την εφαρμογή που αναμένεται να εισάγετε τα αποτελέσματα.

en: Submission Details
el: Λεπτομέρειες υποβολής

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλα τα συστατικά που έχουν διευθετηθεί για αυτό τον κόμβο webform. Μπορείτε να προσθέσετε ένα οποιονδήποτε αριθμό από συστατικά στη φόρμα, ακόμη και πολλά του ίδιου τύπου. Για να προσθέσετε ένα νέο συστατικό, εισάγετε το όνομα και επιλέξτε τον τύπο από τα πεδία στο κάτω μέρος του πίνακα. Υποβάλλετε τη φόρμα για να δημιουργήσετε το νέο συστατικό ή να ενημερώσετε οποιεσδήποτε αλλαγές στις τιμές της φόρμας.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε όνομα υπάρχοντος συστατικού για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
el: Οι παρακάτω άδειες επηρεάζουν το ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform. Δεν αποτρέπουν την πρόσβαση στη σελίδα του webform. Αν η αποτροπή πρόσβασης στη σελίδα του webform είναι απαραίτητη, χρησιμοποιήστε μια μονάδα πρόσβασης περιεχομένου, όπως το <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> ή το <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
el: Ρόλοι που θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform

en: Show complete form in teaser
el: Εμφάνιση ολόκληρης φόρμας στη σύνοψη

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
el: Εμφάνιση ολόκληρης της φόρμας κατά την εμφάνιση της σύνοψης του κόμβου.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
el: Εξ' ορισμού, το πλήκτρο υποβολής της φόρμας θα έχει ετικέτα <em>Submit</em>. Εισάγετε εδώ ένα νέο τίτλο για να παρακάμψετε τον προεπιλεγμένο.

en: The entered email address %address is not a valid address.
el: Η διεύθυνση e-mail %address που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη διεύθυνση.

en: Submissions for this form are closed.
el: Οι υποβολές για αυτή τη φόρμα είναι κλειστές.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
el: Πρέπει να <a href="!login">συνδεθείτε</a> ή να <a href="!register">εγγραφείτε</a> για να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have permission to view this form.
el: Δεν έχετε την άδεια να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα το μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των @count φορών.

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: You may not submit another entry at this time.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε άλλη εγγραφή αυτή τη στιγμή.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
el: <a href="!url">Δείτε τις προηγούμενες υποβολές σας</a>.

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
el: Παρακάτω είναι μια λίστα διαθέσιμων τύπων πεδίων για την εγκατάσταση του webform. Είναι δυνατή η απενεργοποίηση οποιουδήποτε από τα συστατικά αυτά με καθαρισμό του αντίστοιχου πεδίου επιλογής. Μόνο επιλεγμένα πεδία θα είναι διαθέσιμα σε υπάρχοντα ή νέα webform.

en: Default e-mail values
el: Προεπιλεγμένες τιμές e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
el: Η προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα για τα αποτελέσματα του webform μέσω e-mail· συχνά η διεύθυνση e-mail του υπεύθυνου που συντηρεί τις φόρμες.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Default subject
el: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Form submission from: %title
el: Υποβολή φόρμας από: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
el: Η προεπιλεγμένη γραμμή θέματος για τα αποτελέσματα μέσω e-mail.

en: Allow cookies for tracking submissions
el: Να επιτρέπονται τα cookies για την παρακολούθηση των υποβολών

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
el: Τα <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να βοηθούν στο να αποτρέπουν τον ίδιο χρήστη να υποβάλλει συνέχεια το webform. Το χαρακτηριστικό αυτό δεν είναι απαραίτητο για τον περιορισμό των υποβολών ανά χρήστη, παρόλο που μπορεί να αυξήσει την ακρίβεια σε ορισμένες περιπτώσεις. Εκτός από τα cookies, τα webform χρησιμοποιούν και τις διευθύνσεις IP και τα ονόματα χρηστών του ιστοτόπου για την αποτροπή επαναλαμβανόμενων υποβολών.

en: Default export format
el: Εξ' ορισμού μορφοποίηση εξαγωγής

en: Default export delimiter
el: Εξ' ορισμού οριοθέτης εξαγωγής

en: Submission access control
el: Έλεγχος πρόσβασης υποβολής

en: Select the user roles that may submit each individual webform
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών που μπορούν να υποβάλλουν τα webform

en: Disable Webform submission access control
el: Απενεργοποίηση ελέγχου πρόσβασης υποβολής Webform

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
el: Εξ' ορισμού, η φόρμα παραμετροποίησης για κάθε webform επιτρέπει το διαχειριστή να επιλέξει ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα. Μπορείτε να επιτρέπετε όλους τους χρήστες να μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα αν χρησιμοποιείτε μία ξεχωριστή μονάδα ελέγχου πρόσβασης κόμβων για να ελέγχετε ξεχωριστά την πρόσβαση στους κόμβους webform.

en: Form: !form
el: Φόρμα: !form

en: Submission updated.
el: Η υποβολή ενημερώθηκε.

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ειδικά σύμβολα σε αυτό το πεδίο που θα αντικατασταθούν με δυναμικές τιμές.

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Webform confirmation
el: Επιβεβαίωση Webform

en: Form components
el: Συστατικά φόρμας

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Website timezone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Use a textfield for year
el: Χρησιμοποίηση πεδίου κειμένου για το έτος

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
el: Αν είναι επιλεγμένο, το πεδίο που θα δημιουργηθεί για την ημερομηνία θα χρησιμοποιεί πεδίο κειμένου για το έτος. Διαφορετικά θα χρησιμοποιεί μια αναδυόμενη λίστα.

en: Entered !name is not a valid date.
el: Το !name δεν είναι έγκυρη ημερομηνία.

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: %value is not a valid email address.
el: Το '%value' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
el: Οι ομάδες πεδίων επιτρέπουν την οργάνωση πολλαπλών πεδίων σε ομάδες.

en: %field field is required.
el: Το πεδίο %field είναι απαραίτητο.

en: Filesize (KB)
el: Μέγεθος αρχείου (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
el: Ένα πεδίο που δεν είναι ορατό στο χρήστη, αλλά καταγράφεται κατά την υποβολή.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
el: Εμφάνιση του κειμένου ως HTML στη φόρμα· δεν αποδίδει κάποιο πεδίο.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
el: Οι επιλογές σε μια αναδυόμενη λίστα πρέπει να είναι μοναδικές. Τα παρακάτω κλειδιά έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές:

en: Make this field resizable by the user.
el: Να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει το μέγεθος του πεδίου αυτού.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
el: Το %name δεν είναι έγκυρη ώρα.

en: Punctuation
el: Στίξη

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Must users preview posts before submitting?
el: Πρέπει οι χρήστες να κάνουν δοκιμή εμφάνισης στις καταχωρίσεις πριν τις υποβάλουν;

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@i18n">μονάδα Internationalization</a>.

en: Already added languages
el: Γλώσσες που έχουν ήδη προστεθεί

en: Array
el: Πίνακας

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
el: Η διεύθυνση <em>Αποστολέα</em> σε αυτόματα e-mail που στέλνονται κατά τη διάρκεια εγγραφής, αίτησης νέου κωδικού και άλλων ειδοποιήσεων. (Χρησιμοποιήστε μια διεύθυνση που καταλήγει στο domain του ιστότοπού σας προς αποφυγή σήμανσης του e-mail ως spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το πεδίο !name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αυτή τη στιγμή έχει μήκος %length χαρακτήρες.

en: Illegal choice %choice in %name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο στοιχείο %name.

en: Languages not yet added
el: Γλώσσες που δεν προστέθηκαν ακόμη

en: String not found.
el: Δεν βρέθηκαν φράσεις.

en: The string has been saved.
el: Η φράση αποθηκεύτηκε.

en: The language selected for import is not supported.
el: Η γλώσσα που επιλέξατε για εισαγωγή δεν υποστηρίζεται.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename φαίνεται να έχει μια κεφαλίδα που λείπει ή είναι λανθασμένη.

en: Error importing interface translations
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των μεταφράσεων διεπαφής

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
el: Εισήχθη το %file στην %locale: %number νέες φράσεις προστέθηκαν, %update ενημερώθηκαν και %delete αφαιρέθηκαν.

en: Allowed HTML tags: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Ampersand
el: Εμπορικό και

en: Default number of forum topics displayed per page.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός των στοιχείων που θα περιλαμβάνονται σε μια σελίδα.

en: Default display order for topics.
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης των θεμάτων.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποίηση της πολυγλωσσικής υποστήριξης για αυτό τον τύπο περιεχομένου. Αν είναι ενεργοποιημένο, ένα πεδίο επιλογής γλώσσας θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας, επιτρέποντας την επιλογή μίας από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Αν είναι απενεργοποιημένο, οι νέες καταχωρήσεις αποθηκεύονται στην εξ' ορισμού γλώσσα. Το υπάρχον περιεχόμενο δε θα επηρεαστεί από την αλλαγή της επιλογής αυτής.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
el: Οι χρήστες με την άδεια <em>διαχείριση των κόμβων</em> θα μπορούν να παρακάμψουν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Number of posts on main page
el: Αριθμός καταχωρίσεων στην κύρια σελίδα

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: The name of this website.
el: Το όνομα αυτού του ιστοτόπου.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
el: Το σύνθημα, χαρακτηριστική φράση ή φράση που «τραβάει» του ιστοτόπου σας (συχνά εμφανιζόμενη δίπλα στον τίτλο του ιστοτόπου).

en: Default 403 (access denied) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 403 (δεν επιτρέπεται η πρόσβαση)

en: Default 404 (not found) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 404 (δε βρέθηκε)

en: Number of items in each feed
el: Αριθμός αντικειμένων σε κάθε ροή

en: Default number of items to include in each feed.
el: Εξ' ορισμού αριθμός των αντικειμένων που θα περιλαμβάνονται σε κάθε ροή.

en: Feed content
el: Περιεχόμενο ροής

en: Titles plus teaser
el: Τίτλοι και περίληψη

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
el: Καθολική ρύθμιση για την εξ' ορισμού εμφάνιση των αντικειμένων περιεχομένου σε κάθε ροή.

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποιήστε την υποστήριξη για πολυγλωσσικότητα για αυτόν τον τύπο ύλης. Μόλις η πολυγλωσσικότητα ενεργοποιηθεί, μια νέα επιλογή για τη γλώσσα θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας δημοσιεύσεων, που θα σας επιτρέπει να επιλέξετε μια από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε τα εργαλεία μετάφρασης για αυτόν τον τύπο ύλης, που θα σας επιτρέψει να μεταφράσετε το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων στις ενεργοποιημένες γλώσσες. Αν η επιλογή είναι ανενεργή, οι νέες δημοσιεύσεις θα αποθηκευθούν στην προεπιλεγμένη γλώσσα. Το υπάρχον δημοσιευμένο υλικό δεν επηρεάζεται από αυτήν την επιλογή.

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Disabled modules
el: Απενεργοποιημένες μονάδες

en: Disabled themes
el: Απενεργοποιημένες θεματικές παραλλαγές

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς, αλλά χρειάζεται έγκριση από διαχειριστή.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
el: Απαιτείται επιβεβαίωση e-mail όταν επισκέπτης δημιουργεί λογαριασμό

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
el: Αν το πλαίσιο αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα απαιτείται να επαληθεύσουν τη διεύθυνση e-mail τους προτού συνδεθούν στον ιστοτόπο και θα τους οριστεί ένα συνθηματικό που θα δημιουργηθεί από το σύστημα. Αν δεν είναι επιλεγμένο, οι χρήστες θα συνδεθούν αμέσως μετά την εγγραφή και θα μπορούν να επιλέξουν το συνθηματικό τους κατά τη δημιουργία του λογαριασμού.

en: User registration guidelines
el: Οδηγίες εγγραφής χρηστών

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
el: Αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της φόρμας εγγραφής χρήστη και είναι χρήσιμο για να βοηθά ή να καθοδηγεί τους χρήστες σας.

en: Welcome, new user created by administrator
el: Καλωσήρθατε, ένας νέος χρήστης δημιουργήθηκε από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών που δημιουργεί ένας διαχειριστής.

en: Welcome, no approval required
el: Καλωσήρθατε, δεν είναι απαραίτητη η έγκριση

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν δεν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Welcome, awaiting administrator approval
el: Καλωσήρθατε, αναμένεται έγκριση από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Password recovery email
el: E-mail ανάκτησης συνθηματικού

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων που αποστέλλονται στα μέλη που επιθυμούν νέο συνθηματικό.

en: Account activation email
el: E-mail ενεργοποίησης λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού (όταν ένας διαχειριστής ενεργοποιεί ένα λογαριασμό για ένα χρήστη που έχει κάνει ήδη εγγραφή, σε ένα ιστοτόπου που απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή).

en: Notify user when account is activated.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του ενεργοποιηθεί.

en: Account blocked email
el: E-mail για τον αποκλεισμό λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους αποκλείονται.

en: Notify user when account is blocked.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του αποκλειστεί.

en: Account deleted email
el: E-mail για τη διαγραφή λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους διαγράφονται.

en: Notify user when account is deleted.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του διαγραφεί.

en: Signature support
el: Υποστήριξη για υπογραφές

en: Picture support
el: Υποστήριξη για εικόνες

en: Picture maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις εικόνας

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
el: Οι μέγιστες διαστάσεις για τις εικόνες, σε pixel.

en: Picture maximum file size
el: Ανώτατο μέγεθος αρχείου εικόνας

en: Maximum file size for pictures, in kB.
el: Το ανώτατο μέγεθος αρχείου για τις εικόνες, σε kB.

en: Picture guidelines
el: Οδηγίες για τις εικόνες

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
el: Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στη φόρμα αποστολής αρχείων εικόνων, πέρα από τις υπάρχουσες οδηγίες. Χρησιμεύει στην καθοδήγηση των χρηστών σας.

en: Slot
el: Σχισμή

en: Transliterate
el: Μετέγραψε

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: URL, as plain text
el: URL, σαν απλό κείμενο

en: Currency name
el: Όνομα νομίσματος

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: Days of the week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Line item
el: Στοιχείο γραμμής

en: Date updated
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Regional settings
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Check for updates of disabled modules and themes
el: Έλεγχος για ενημερώσεις απενεργοποιημένων μονάδων και θεματικών παραλλαγών.

en: The user who created the transaction.
el: Ο χρήστης που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
el: Δέχεται οποιαδήποτε ημερομηνία στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως today, +2 months και Dec 9 2004 είναι όλα έγκυρα.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
el: Δέχεται ώρα στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως now, +2 hours και 10:30pm είναι όλα έγκυρα.

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Site email address
el: Διεύθυνση email ιστοτόπου

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
el: Θέλετε σίγουρα να μεταγράψετε τα υπάρχοντα ονόματα αρχείων;

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
el: Δεν μπόρεσαν να μετατραπούν όλα τα ονόματα αρχείων. Για τα παρακάτω αρχεία δεν υπήρξε πρόσβαση και αγνοήθηκαν:

en: @filenames have been successfully transliterated.
el: @filenames μεταγράφηκαν με επιτυχία.

en: 1 file name | @count file names
el[0]: 1 όνομα αρχείου
el[1]: @count ονόματα αρχείων

en: Lowercase transliterated file names.
el: Ονόματα αρχείων μετεγραμένα σε πεζά.

en: Convert existing file names to US-ASCII.
el: Μετατροπή υπαρχόντων ονομάτων αρχείων σε US-ASCII.

en: Transliteration has been installed. <a href="@transliteration-url">Fix existing file names</a>.
el: Το Transliteration εγκαταστάθηκε. <a href="@transliteration-url">Επιδιόρθωση υπαρχόντων ονομάτων αρχείων</a>.

en: Converts non-latin text to US-ASCII and sanitizes file names.
el: Μετατρέπει μη λατινικό κείμενο σε US-ASCII και αποστειρώνει τα ονόματα αρχείων.

en: Dollar
el: Δολλάριο

en: Entities
el: Οντότητες

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
el: Ο γονικός όρος ενός όρου ταξινόμησης, αν υπάρχει τέτοιος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
el: @count μη επιτρεπόμενες συμβολοσειρές HTML στο %file

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: Save and add fields
el: Αποθήκευση και προσθήκη πεδίων

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των απαντήσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Add new @node_type
el: Πρόσθεσε νέο @node_type

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
el: Η διαδρομή στην οποία παραπέμπει αυτό το στοιχείο μενού. Αυτή μπορεί να είναι μια εσωτερική διαδρομή του Drupal, όπως η %add-node, ή μια εξωτερική διεύθυνση URL, όπως η %drupal. Εισάγετε %front για παραπομπή στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Ο μέγιστος αριθμός θυγατρικών στοιχείων του μενού είναι ορισμένος σε !maxdepth. Μερικές παραπομπές των γονικών μενού μπορεί να μην εμφανίζονται αν η επιλογή του ξεπερνάει αυτό το όριο.

en: No Main links
el: Χωρίς Κύριους συνδέσμους

en: Source for the Main links
el: Πηγή για τους Κύριους συνδέσμους

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
el: Επιλέξτε τι θα πρέπει να εμφανίζεται ως πρωτεύοντες σύνδεσμοι. (συνήθως στο πάνω μέρος της σελίδας).

en: No Secondary links
el: Χωρίς δευτερεύοντες συνδέσμους

en: Source for the Secondary links
el: Πηγή για τους Δευτερεύοντες συνδέσμους

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Machine name: @name
el: Όνομα μηχανής: @name

en: Preview before submitting
el: Προεπισκόπηση πριν από την υποβολή

en: Display author and date information.
el: Εμφάνιση συντάκτη και ημερομηνίας.

en: Author username and publish date will be displayed.
el: Εμφάνιση του ονόματος χρήστη του συντάκτη και της ημερομηνίας δημοσίευσης.

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε την ύλη υπόμνημα

en: Make content unsticky
el: Κάνετε την ύλη όχι υπόμνημα

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός ύλης στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
el: Ο μέγιστος αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται σε σελίδες επισκόπησης όπως η αρχική σελίδα.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν δεν επιτρέπεται η πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη στο έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν κανένα άλλο περιεχόμενο δεν ταιριάζει με το έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "η σελίδα δεν βρέθηκε".

en: Description of your site, included in each feed.
el: Περιγραφή του ιστοτόπου, περιλαμβάνεται σε κάθε ροή.

en: Users may set their own time zone.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
el: Υπενθύμιση των χρηστών κατά τη σύνδεσή τους ότι η δική τους ζώνη ώρας δεν έχει τεθεί.

en: Only applied if users may set their own time zone.
el: Εφαρμόζεται μόνο όταν οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Time zone for new users
el: Ζώνη ώρας για τους νέους χρήστες

en: Default time zone.
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας.

en: Empty time zone.
el: Κενή ζώνη ώρας.

en: Users may set their own time zone at registration.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας κατά την εγγραφή τους.

en: Put site into maintenance mode
el: Θέσατε τον ιστοτόπο σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης

en: Maintenance mode message
el: Μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος.

en: Picture directory
el: Κατάλογος εικόνων

en: E-mails
el: Μηνύματα e-mail

en: Welcome (new user created by administrator)
el: Καλωσορίσατε (νέος χρήστης δημιουργήθηκε από διαχειριστή)

en: Welcome (awaiting approval)
el: Καλωσορίσατε (αναμονή έγκρισης)

en: Welcome (no approval required)
el: Καλωσορίσατε (δεν είναι απαραίτητη η έγκριση)

en: Password recovery
el: Ανάκτηση συνθηματικού

en: Account activation
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
el: Επεξεργαστείτε τα μηνύματα e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες όταν  επιχειρούν να ακυρώσουν τους λογαριασμούς τους.

en: Account canceled
el: Ο λογαριασμός ακυρώθηκε

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: To add one, create a !types piece of content.
el: Για να προσθέσετε ένα, δημιουργήστε ένα τύπο περιεχομένου !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
el: Το Webform δεν είναι αυτή τη στιγμή ενεργό για οποιονδήποτε τύπο περιεχομένου.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
el: Για να χρησιμοποιήσετε το Webform, ενεργοποιήστε το για τουλάχιστον ένα τύπο περιεχομένου σε αυτή τη σελίδα.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλο το περιεχόμενο του ιστοτόπου που μπορεί να περιέχει ένα webform.

en: Webform-enabled piece of content
el: Περιεχόμενο με ενεργό webform

en: @name form
el: φόρμα @name

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Access all webform results
el: Πρόσβαση σε όλα τα αποτελέσματα του webform

en: Access own webform results
el: Πρόσβαση στα δικά του αποτελέσματα webform

en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Production (Minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (Uncompressed Code)
el: Ανάπτυξης (μη συμπιεσμένος κώδικας)

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: View payments
el: Προβολή πληρωμών

en: Delete payments
el: Διαγραφή πληρωμών

en: Admin URL
el: URL διαχείρισης

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Retroactive transliteration is not supported for the database system of this Drupal installation. If you think this should be fixed please <a href="@issues-url">file an issue</a> in the project issue queue.
el: Η αναδρομική μεταγραφή δεν υποστηρίζεται για τη βάση δεδομένων της συγκεκριμένης εγκατάστασης του Drupal. Αν πιστεύετε ότι αυτό πρέπει να διορθωθεί παρακαλώ <a href="@issues-url">καταχωρήστε ένα θέμα</a> στην ουρά θεμάτων (issue queue) του project.

en: Transliteration is not required.
el: Δεν απαιτείται μεταγραφή.

en: There are currently no files names containing non-ASCII characters.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν αρχεία που να περιέχουν μη-ASCII χαρακτήρες.

en: Transliterated file name
el: Μεταγραμμένο όνομα αρχείου

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
el: Η βάση δεδομένων αυτή τη στιγμή καταγράφει  @x_filenames που περιέχουν μη-ASCII χαρακτήρες.

en: This count might be inaccurate, though, since some files may not need to be renamed. For example, off-site files will never be changed.
el: Ωστόσο αυτή η μέτρηση μπορεί να μην είναι ακριβής εφόσον κάποια αρχεία ίσως να μην χρειάζεται να μετονομαστούν. Για παράδειγμα αρχεία που βρίσκονται εκτός αυτού του site δεν θα αλλάξουν ποτέ.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
el: Σημείωση: ο πίνακας δείχνει μόνο τις πρώτες 10 εγγραφές.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
el: <strong>ΠΡΟΣΟΧΗ:</strong> αν έχετε εισάγει διαδρομές αρχείων ή εικόνων με το χέρι σε πεδία κειμένου (πχ WYSIWYG επεξεργαστές) η μετονομασία των αρχείων θα σπάσει αυτές τις αναφορές. Εφόσον δεν υπάρχει επί του παρόντος αυτοματοποιημένος τρόπος διόρθωσης των αναφορών προς αρχεία σε πεδία κειμένου είναι μια πολύ καλή ιδέα να φυλάξετε (backup) την βάση δεδομένων και τον φάκελο %files εκ των προτέρων. Τα modules με πρόσβαση στα αρχεία μέσω εσωτερικών ID του συστήματος δεν επηρεάζονται.

en: Transliterate file names during upload.
el: Μεταγραφή των ονομάτων των αρχείων κατά τη μεταφόρτωση.

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility.
el: Ενεργοποιήστε για να μετατρέπονται τα ονόματα των αρχείων σε US-ASCII σετ χαρακτήρων για cross-platform συμβατότητα.

en: This is a recommended setting to prevent issues with case-insensitive file systems. It has no effect if transliteration has been disabled.
el: Αυτή είναι μια συνιστώμενη ρύθμιση για την αποφυγή προβλημάτων με συστήματα που δεν κάνουν διαχωρισμό κεφαλαίων-μικρών (case-insensitive). Δεν έχει κανένα αποτέλεσμα αν η μεταγραφή είναι απενεργοποιημένη.

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Configure store settings
el: Καθορισμός ρυθμίσεων καταστήματος

en: Allows users to update store currency and contact settings.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να ενημερώνουν το νόμισμα του καταστήματος και τις ρυθμίσεις επικοινωνίας.

en: Cent
el: Λεπτά

en: Administer your store.
el: Διαχειριστείτε το κατάστημά σας.

en: Configure settings and business rules for your store.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις και τους επιχειρηματικούς κανόνες για το κατάστημά σας.

en: Configure the default currency and display settings.
el: Ρυθμίστε το εξ' ορισμού νόμισμα και τις ρυθμίσεις εμφάνισης.

en: Default store currency
el: Εξ' ορισμού νόμισμα καταστήματος

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
el: Το εξ' ορισμού νόμισμα του καταστήματος θα  χρησιμοποιηθεί ως το εξ' ορισμού για όλα τα πεδία τιμών.

en: Enabled currencies
el: Ενεργοποιημένα νομίσματα

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
el: Μόνο τα ενεργοποιημένα νομίσματα θα είναι ορατά στους χρήστες όταν εισάγουν τιμές. Το εξ' ορισμού νόμισμα θα είναι πάντα ορατό.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο δεν έχουν ολοκληρωθεί σκόμη από τον πελάτη.

en: Shopping cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού αγορών

en: Your shopping cart is empty.
el: Το καλάθι αγορών σας είναι άδειο.

en: Created as a shopping cart order.
el: Δημιουργήθηκε ως παραγγελία του καλαθιού αγορών.

en: Product not available
el: Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια έγκυρη ποσότητα  για να προστεθεί στο καλάθι αγορών.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
el: Το %title προστέθηκε στο <a href="!cart-url">καλάθι αγορών σας</a>.

en: Display an Add to Cart form for the referenced product.
el: Προβολή μιας φόρμας προσθήκης στο καλάθι παραγγελίας για το αναφερόμενο προϊόν.

en: Cart contents View
el: Προβολή περιεχομένων καλαθιού αγορών

en: Add some items to your cart and then try checking out.
el: Προσθέστε μερικά προϊόντα στο καλάθι σας και στη συνέχεια δοκιμάστε να ολοκληρώσετε τις αγορές σας.

en: Your shopping cart has been updated.
el: Το καλάθι αγορών σας ενημερώθηκε.

en: Administer checkout
el: Διαχείριση ολοκλήρωσης αγορών

en: Access checkout
el: Πρόσβαση στην ολοκλήρωση αγορών

en: Orders in this state have begun but not completed the checkout process.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ξεκινήσει, αλλά δεν έχουν ολοκληρωθεί.

en: Checkout: @page
el: Ολοκλήρωση παραγγελίας: @page

en: Review your order before continuing.
el: Κάντε επισκόπηση της παραγγελίας σας πριν να συνεχίσετε.

en: Checkout complete
el: Η παραγγελία ολοκληρώθηκε

en: Completion message
el: Μήνυμα ολοκλήρωσης

en: Build your checkout pages using module defined checkout form elements.
el: Κατασκευάστε τις σελίδες σας ολοκλήρωσης αγορών, χρησιμοποιώντας στοιχεία της φόρμας ολοκλήρωσης αγορών που έχουν οριστεί από τις μονάδες.

en: Configure the settings for a checkout pane.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις για ένα παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Enable checkout as a multi-step form with customizable checkout pages.
el: Ενεργοποιήστε την ολοκλήρωση αγορών ως μία φόρμα πολλαπλών βημάτων με ρυθμιζόμενες σελίδες.

en: Changes to the checkout panes will not be saved until the <em>Save configuration</em> button is clicked.
el: Οι αλλαγές στα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών δε θα αποθηκευτούν μέχρις ότου πατηθεί το κουμπί <em>Αποθήκευση ρυθμίσεων</em>.

en: Checkout pane positions saved.
el: Οι θέσεις των παραθύρων ολοκλήρωσης παραγγελίας αποθηκεύτηκαν.

en: Checkout pane positions reset.
el: Έγινε επαναφορά της θέσης των παραθύρων ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane
el: Παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών

en: No panes on this page.
el: Δεν υπάρχουν παράθυρα σε αυτή τη σελίδα.

en: No disabled panes.
el: Δεν υπάρχουν ανενεργά παράθυρα.

en: These settings are common to all checkout panes and affect their appearance on the checkout form.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι κοινές σε όλα τα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών και επηρεάζουν την εμφάνισή τους στη σχετική φόρμα.

en: Display this pane in a collapsed fieldset.
el: Να προβληθεί αυτό το παράθυρο σε μία συμπτυγμένη ομάδα πεδίων.

en: Include this pane on the Review checkout pane.
el: Να συμπεριληφθεί αυτό το παράθυρο στο παράθυρο επισκόπησης της ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane configuration
el: Ρύθμιση παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: These settings are specific to this checkout pane.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι συγκεκριμένες για αυτό το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane saved.
el: Το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών αποθηκεύτηκε.

en: Checkout pane reset.
el: Επαναφορά του παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
el: Η ολοκλήρωση της τρέχουσας παραγγελίας σας ακυρώθηκε και μπορεί να συνεχιστεί όταν είστε έτοιμος.

en: Customer profile
el: Προφίλ πελάτη

en: Administer customer profile types
el: Διαχείριση τύπων προφίλ πελατών

en: Allows users to add customer profile types and configure their fields.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να προσθέτουν τύπους προφίλ και να ρυθμίζουν τα πεδία τους.

en: The profile used to collect billing information on the checkout and order forms.
el: Το προφίλ που χρησιμοποιείται για να συλλέγει πληροφορίες χρέωσης στις φόρμες ολοκλήρωσης και παραγγελίας.

en: Customer profile @profile_id
el: Προφίλ πελάτη @profile_id

en: Individual customer profile types can have different fields assigned to them.
el: Οι διαφορετικοί τύποι προφίλ πελατών μπορούν να έχουν διαφορετικά πεδία ορισμένα σε αυτούς.

en: Customer profiles
el: Προφίλ πελατών

en: Profile types
el: Τύποι προφίλ

en: Add a customer profile
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Add a new customer profile.
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Delete a customer profile
el: Διαγραφή ενός προφίλ πελάτη

en: Manage customer profile types for your store.
el: Διαχειριστείτε τα προφίλ πελατών για το κατάστημά σας.

en: Profile saved.
el: Το προφίλ αποθηκεύτηκε.

en: Deleting this profile cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προφίλ είναι μη αναστρέψιμη.

en: The unique internal identifier of the profile.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του προφίλ.

en: The human-readable name of the type of the customer profile.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του προφίλ πελάτη.

en: Relate a profile to the user it belongs to.
el: Συσχετίστε ένα προφίλ με το χρήστη στον οποίο ανήκει.

en: Profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ

en: Whether or not the profile is active.
el: Εάν το προφίλ είναι ενεργό ή όχι.

en: The date the profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ.

en: The date the profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ.

en: Provide a simple link to the administrator view of the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο στη διαχειριστική όψη του προφίλ.

en: Provide a simple link to edit the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για την επεξεργασία του προφίλ.

en: Provide a simple link to delete the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για τη διαγραφή του προφίλ.

en: Line item ID
el: Α/Α στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the line item.
el: Ο εσωτερικός Α/Α του αντικειμένου γραμμής.

en: The human readable name of the line item type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου στοιχείου γραμμής.

en: The label displayed with the line item.
el: Η ετικέτα που προβάλλεται μαζί με το αντικείμενο γραμμής.

en: The quantity of the line item.
el: Η ποσότητα του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Quantity associated with this line item
el: Ποσότητα σχετιζόμενη με αυτό το στοιχείο γραμμής

en: Administer line item types
el: Διαχείριση τύπων στοιχείων γραμμής

en: Display the line items via a default View.
el: Να προβληθούν τα στοιχεία γραμμής με μία εξ'ορισμού Προβολή.

en: Line item manager
el: Διαχειριστής στοιχείων γραμμής

en: No line items found.
el: Δε βρέθηκαν στοιχεία γραμμής.

en: Manage line item types for your store.
el: Διαχειριστείτε τους τύπους στοιχείων γραμμής για το κατάστημά σας.

en: The unique internal identifier of the line item.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του στοιχείου γραμμής.

en: The human-readable name of the type of the line item.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του στοιχείου γραμμής.

en: Line item summary
el: Σύνοψη στοιχείου γραμμής

en: Summarize the line items in a View with an optional link to checkout.
el: Συνοψίζει τα στοιχεία γραμμής σε μία Προβολή, με έναν προαιρετικό σύνδεσμο για την ολοκλήρωση των αγορών.

en: Select the links you want to appear beneath the summary.
el: Επιλέξτε τους συνδέσμους που επιθυμείτε να εμφανίζονται κάτω από τη σύνοψη.

en: Line item type
el: Τύπος στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the order.
el: Ο εσωτερικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: The order number displayed to the customer.
el: Ο αριθμός παραγγελίας που εμφανίζεται στον πελάτη.

en: View URL
el: Προβολή URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
el: Η διεύθυνση URL που μπορεί να επισκεφθεί ένας πελάτης για να δει την παραγγελία.

en: The URL of the order's administrative view page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας διαχείρισης της παραγγελίας.

en: The URL of the order's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας της παραγγελίας.

en: The date the order was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας της παραγγελίας.

en: Creator ID
el: Ο Α/Α του δημιουργού

en: The unique numeric ID of the order.
el: Ο μοναδικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Orders in this state have been canceled through some user action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ακυρωθεί μέσω κάποιας ενέργειας του χρήστη.

en: Orders in this state have been created and are awaiting further action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν δημιουργηθεί και είναι σε αναμονή για περαιτέρω ενέργειες.

en: Order @number
el: Παραγγελία  @number

en: Order saved.
el: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε.

en: Create an order
el: Δημιουργία μιας παραγγελίας

en: Are you sure you want to delete order @number?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την παραγγελία @number;

en: Order @number has been deleted.
el: Η παραγγελία @number διαγράφηκε.

en: Order @number could not be deleted.
el: Η παραγγελία @number δεν μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Deleted order @number.
el: Διεγραμμένη παραγγελία @number.

en: Order creation help text
el: Βοηθητικό κείμενο δημιουργίας παραγγελίας.

en: Order placed in the store.
el: Η παραγγελία τοποθετήθηκε στο κατάστημα.

en: The unique internal identifier of the order.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωστικό της παραγγελίας.

en: The receipt of a payment transaction.
el: Η απόδειξη μιας συναλλαγής πληρωμής.

en: The unique internal identifier of the transaction.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό της συναλλαγής.

en: The amount of the transaction.
el: Η αξία της συναλλαγής

en: The currency of the transaction.
el: Το νόμισμα της συναλλαγής.

en: The human readable product SKU.
el: Ο ανθρωπίνως αναγνώσιμος κωδικός προϊόντος.

en: The human readable name of the product type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου προϊόντος.

en: Add a product
el: Προσθήκη προϊόντος

en: Add a new product for sale.
el: Προσθήκη ενός προϊόντος για πώληση.

en: Product saved.
el: Το προϊόν αποθηκεύτηκε.

en: SKU (link)
el: Κωδικός (σύνδεσμος)

en: SKU (no link)
el: Κωδικός (χωρίς σύνδεσμο)

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Site search
el: Αναζήτηση ιστοτόπου

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: Error opening socket @socket
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της υποδοχής @socket

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφότυπος: %time. Ο μορφότυπος ημερομηνίας είναι YYYY-MM-DD και %timezone είναι η απόκλιση ώρας από τη ζώνη UTC. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την ώρα υποβολής της φόρμας.

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, μόνο οι χρήστες με την <a href="@permissions-url">άδεια</a> "πρόσβαση στον ιστοτόπο όταν είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης" θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιστοτόπο για να εκτελέσουν εργασίες συντήρησης. Όλοι οι άλλοι επισκέπτες θα βλέπουν το μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης που ορίζεται παρακάτω. Οι χρήστες που έχουν το δικαίωμα μπορούν να εισέλθουν κατευθείαν μέσω της σελίδας <a href="@user-login">εισόδου χρήστη</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
el: Υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο αποστολής αρχείων που θα αποθηκεύονται οι εικόνες.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Web Property ID
el: Αναγνωριστικός ιδιότητας ιστού

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
el: Το αναγνωριστικό αυτό είναι μοναδικό για κάθε ιστοτόπο που θέλετε να παρακολουθείτε ξεχωριστά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy. Για να πάρετε ένα αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού <a href="@analytics">κάνετε εγγραφή του ιστοτόπου σας στο Google Analytics</a> ή εναλλακτικά αν έχετε ήδη κάνει εγγραφή, πηγαίνετε στη σελίδα Ρυθμίσεις του Google Analytics για να δείτε το αναγνωριστικό δίπλα από κάθε προφίλ ιστοτόπου. <a href="@webpropertyid">Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην τεκμηρίωση</a>.

en: Anonymize visitors IP address
el: Να γίνονται ανώνυμες οι διευθύνσεις IP των επισκεπτών

en: Tell Google Analytics to anonymize the information sent by the tracker objects by removing the last octet of the IP address prior to its storage. Note that this will slightly reduce the accuracy of geographic reporting. In some countries it is not allowed to collect personally identifying information for privacy reasons and this setting may help you to comply with the local laws.
el: Να δοθεί η οδηγία το Google Analytics να κάνει ανώνυμη την πληροφορία που στέλνουν τα αντικείμενα παρακολούθησης αφαιρώντας την τελευταία οκτάδα της διεύθυνσης IP πριν την αποθήκευσή της. Πρέπει να σημειωθεί ότι αυτό θα μειώσει λίγο την ακρίβεια της γεωγραφικής αναφοράς. Σε ορισμένες χώρες δεν επιτρέπεται η συλλογή προσωπικών πληροφοριών αναγνώρισης για λόγους ιδιωτικότητας και η ρύθμιση αυτή σας βοηθά να συμμορφωθείτε με την τοπική νομοθεσία.

en: Locally cache tracking code file
el: Αποθήκευση στην τοπική λανθάνουσα μνήμη του αρχείου παρακολούθησης

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed that site tracking is working!
el: Αν είναι τσεκαρισμένο, ο κώδικας παρακολούθησης ανακτάται από το Google Analytics και αποθηκεύεται στην τοπική λανθάνουσα μνήμη. Ενημερώνεται σε καθημερινή βάση από τους διακομιστές του Google ώστε τυχόν ενημερώσεις στον κώδικα παρακολούθησης να αποθηκεύονται στο τοπικό αντίγραφο. Μην ενεργοποιήσετε την επιλογή αυτή προτού το Google Analytics επιβεβαιώσει ότι η παρακολούθηση του ιστοτόπου δουλεύει κανονικά!

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _gaq.push(['_trackPageview']).
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>πριν</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']).

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _gaq.push(['_trackPageview']). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>μετά</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']). Αυτό χρησιμεύει στην περίπτωση που θέλετε να παρακολουθείτε ένα ιστοτόπο από δύο λογαριασμούς.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free (registration required) website traffic and marketing effectiveness service.
el: Το <a href="@ga_url">Google Analytics</a> είναι μια δωρεάν (απαιτείται εγγραφή) υπηρεσία κίνησης ιστοτόπων και αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες

en: %name: you have specified an invalid customer profile for this reference field.
el: %name: έχετε ορίσει ένα μη έγκυρο προφίλ πελάτη για αυτό το πεδίο αναφοράς

en: Customer profile display
el: Προβολή προφίλ πελάτη

en: Display the customer profile.
el: Προβολή του προφίλ πελάτη

en: @profile: User @user
el: @profile: Χρήστης @user

en: Delete this profile
el: Διαγραφή αυτού του προφίλ

en: Profile @profile_id
el: Προφίλ @profile_id

en: The current status of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας

en: Failure
el: Αποτυχία

en: Transaction @transaction_id
el: Συναλλαγή @transaction_id

en: Add payment
el: Προσθήκη πληρωμής

en: No payment methods available to add payments.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τρόποι πληρωμής για να προσθέσετε πληρωμή.

en: Order balance
el: Υπόλοιπο παραγγελίας

en: Currency symbol
el: Σύμβολο νομίσματος

en: Specify a numeric amount to subtract from the price.
el: Ορίστε ένα ποσό για να αφαιρεθεί από την τιμή.

en: Specify the numeric amount by which to multiply the price.
el: Ορίστε ένα ποσό με το οποίο θα πολλαπλασιαστεί η τιμή.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Peso
el: Πέσο

en: Argentine Peso
el: Πέσο Αργεντινής

en: Dinar
el: Δηνάριο

en: Franc
el: Φράγκο

en: Brunei Dollar
el: Δολλάριο Μπρουνέι

en: Brazilian Real
el: Ρεάλ Βραζιλίας

en: Surinamese Dollar
el: Δολλάριο Σουρινάμ

en: Turkish Lira
el: Τουρκική Λίρα

en: New Dollar
el: Νέο Δολλάριο

en: United States Dollar
el: Δολλάριο Η.Π.Α.

en: Default quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα

en: Default quantity: @quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα: @quantity

en: The human readable name of the order type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου παραγγελίας

en: To @title
el: Προς @title

en: Owned by @name
el: Ανήκει στον @name

en: Created @date
el: Δημιουργήθηκε την @date

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Updated @date
el: Ενημερώθηκε την @date

en: The type of the order.
el: Ο τύπος της παραγγελίας.

en: Allows users to create new payments for orders.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να δημιουργούν πληρωμές για τις παραγγελίες.

en: Update payments
el: Ενημέρωση πληρωμών

en: Allows users to delete payments on orders they can access.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να διαγράφουν πληρωμές σε παραγγελίες στις οποίες μπορούν να έχουν πρόσβαση.

en: You have entered an expired credit card.
el: Έχετε εισάγει μία πιστωτική κάρτα που έχει λήξει.

en: You have entered an invalid card security code.
el: Έχετε εισάγει έναν λανθασμένο κωδικό ασφαλείας για την πιστωτική κάρτα.

en: Your have entered an invalid start date.
el: Έχετε εισάγει μία λανθασμένη ημερομηνία έναρξης.

en: Example payment
el: Παράδειγμα πληρωμής

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Before adding a product to the cart
el: Πριν από την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: After adding a product to the cart
el: Μετά την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: The user the customer profile belongs to.
el: Ο χρήστης στον οποίο ανήκει το προφίλ πελάτη.

en: The date the line item was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Add an amount to the unit price
el: Προσθήκη ενός ποσού στην τιμή μονάδας

en: Specify a numeric amount to add to the unit price.
el: Ορισμός ενός ποσού που θα προστεθεί στην τιμή μονάδας.

en: Subtract an amount from the unit price
el: Αφαίρεση ενός ποσού από την τιμή μονάδας

en: Multiply the unit price by some amount
el: Πολλαπλασιασμός της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Divide the unit price by some amount
el: Διαίρεση της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Set the unit price to a specific amount
el: Ορισμός της τιμής μονάδας σε ένα συγκεκριμένο ποσό

en: The unique ID of the user who created the transaction.
el: Ο μοναδικός Α/Α του χρήστη που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: The type of the product.
el: Ο τύπος του προϊόντος.

en: Deleting this product cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προϊόντος δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Calculating the sell price of a product
el: Υπολογισμός της τιμής πώλησης ενός προϊόντος

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: Custom variables
el: Προσαρμοσμένες μεταβλητές

en: Slot number
el: Αριθμός σχισμής

en: The custom variable name.
el: Το όνομα της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable value.
el: Η τιμή της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The scope for the custom variable.
el: Η εμβέλεια της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί μια <em>Τιμή</em> αν έχει δοθεί <em>Όνομα</em>.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί ένα <em>Όνομα</em> αν έχει δοθεί <em>Τιμή</em>.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα παρακάτω απαγορευμένα σύμβολα αντικατάστασης με αναγνωριστικές προσωπικές πληροφορίες: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα ονόματα των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα αναγνωριστικά των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης ενημερώθηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης αποθηκεύτηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Every page except the listed pages
el: Κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω

en: The listed pages only
el: Οι παρακάτω σελίδες μόνο

en: Links and downloads
el: Σύνδεσμοι και κατεβάσματα

en: Track clicks on mailto links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς συνδέσμους ηλ. ταχυδρομείου

en: Track downloads (clicks on file links) for the following extensions
el: Παρακολούθηση των κατεβασμάτων (κλικ στους συνδέσμους) για τις παρακάτω επεκτάσεις

en: List of download file extensions
el: Λίστα επεκτάσεων αρχείων για κατέβασμα

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
el: Μια λίστα επεκτάσεων αρχείων διαχωρισμένη με το χαρακτήρα | που θα παρακολουθείται για κατέβασμα όταν γίνεται κλικ. Υποστηρίζονται οι κανονικές εκφράσεις. Για παράδειγμα: !extensions

en: Custom variable slot #@slot
el: Προσαρμοσμένη σχισμή μεταβλητής #@slot

en: Custom variable name #@slot
el: Προσαρμοσμένο όνομα μεταβλητής #@slot

en: Custom variable value #@slot
el: Προσαρμοσμένη τιμή μεταβλητής #@slot

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added every time tracking is in effect. Before you add your custom code, you should read the <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
el: Μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένα <a href="@snippets">κομμάτια κώδικα</a> για το Google Analytics εδώ. Αυτά θα προστίθενται κάθε φορά που η παρακολούθηση είναι ενεργή. Προτού προσθέσετε το δικό σας κομμάτι κώδικα, θα πρέπει να διαβάσετε την τεκμηρίωση για το <a href="@ga_concepts_overview">Κώδικας Παρακολούθησης του Google Analytics - Λειτουργική Σύνοψη</a> και το <a href="@ga_js_api">API Παρακολούθησης του Google Analytics</a>.<strong>Μην συμπεριλαμβάνετε τις σημάνσεις &lt;script&gt;</strong> και ο κώδικας πάντα να τελειώνει με ερωτηματικό (;).

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
el: Ένα έγκυρο αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού του Google Analytics διακρίνει σε κεφαλαία-πεζά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy.

en: User role names
el: Ονόματα ρόλων χρηστών

en: User role ids
el: Αναγνωριστικά ρόλων χρηστών

en: Administer Google Analytics
el: Διαχείριση του Google Analytics

en: Perform maintenance tasks for Google Analytics.
el: Διενέργεια εργασιών συντήρησης για το Google Analytics.

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αποφασίζουν αν θα εισάγεται ο κώδικας παρακολούθησης στις σελίδες ή όχι.

en: Use PHP for tracking visibility
el: Χρήση της PHP για την παρακολούθηση της ορατότητας

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
el: Διευθέτηση της συμπεριφοράς παρακολούθησης για να λάβετε γνώση της κίνησης του ιστοτόπου σας και της αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: Updated download tracking file extensions.
el: Έγινε ενημέρωση των παρακολουθούμενων επεκτάσεων αρχείων.

en: Added page tracking to every page except the listed pages: @pages.
el: Προστέθηκε παρακολούθηση σελίδων για κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω: @pages.

en: Enabled page tracking for role: @name.
el: Ενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση για το ρόλο: @name.

en: Disabled page tracking for role: @name.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση σελίδων για το ρόλο: @name.

en: Disabled user specific page tracking for site administrator.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση από το χρήστη καθορισμένων σελίδων για το διαχειριστή ιστοτόπου.

en: Menu has been rebuild.
el: Το μενού χτίστηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "user*" to "user/*/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου ορατότητας άλλαξε από "user*" σε "user/'*/*".

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
el: Βρέθηκε ρύθμιση για φίλτρο προσαρμοσμένης ορατότητας. Η ενημέρωση παραλήφθηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin" and "admin/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου προσαρμοσμένης ορατότητας άλλαξε από "admin*" σε "admin" και "admin/*".

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
el: Αναβαθμίστηκε η ρύθμιση για το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα javascript.

en: Removed "User identifier" and "User name" from segmentation fields.
el: Αφαιρέθηκαν τα "αναγνωριστικό χρήστη" και "όνομα χρήστη" από τα πεδία κατάτμησης.

en: Removed outdated legacy tracker stuff.
el: Αφαιρέθηκαν παλιά κομμάτια παρακολούθησης.

en: The default extensions for download tracking have been updated.
el: Ενημερώθηκε η παρακολούθηση για τις προκαθορισμένες επεκτάσεις αρχείων για κατέβασμα.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
el: Αναβαθμίστηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "πριν".

en: Skipped custom "after" code snippet.
el: Παραλήφθηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "μετά".

en: Google tracking code has been moved to header.
el: Ο κώδικας παρακολούθησης του Google μεταφέρθηκε στην κεφαλίδα.

en: The D6 token placeholder [user-role-names] used in the custom variable 'User roles' has been replaced with [current-user:role-names].
el: Το D6 σύμβολο αντικατάστασης [user-role-names] που χρησιμοποιείται στην προσαρμοσμένη μεταβλητή 'Ρόλοι χρηστών' αντικαταστάθηκε με το [current-user:role-names].

en: The default country in your regional settings is Germany. Anonymizing of IP addresses has been enabled for privacy reasons.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις είναι η Γερμανία. Η ανωνυμία των διευθύνσεων IP ενεργοποιήθηκε για λόγους ιδιωτικότητας.

en: The default country in your regional settings is <em>not</em> Germany. The anonymizing of IP addresses setting has not been changed. Make sure your site settings comply with the local privacy rules.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις <em>δεν</em> είναι η Γερμανία. Η ρύθμιση για την ανωνυμία των διευθύνσεων IP δεν άλλαξε. Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις του ιστοτόπου σας συμφωνούν με τους τοπικούς κανόνες ιδιωτικότητας.

en: Allows your site to be tracked by Google Analytics by adding a Javascript tracking code to every page.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση του ιστοτόπου σας από το Google Analytics με την προσθήκη κώδικα παρακολούθησης σε Javascript σε κάθε σελίδα.

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Not tracked
el: Δεν παρακολουθείται

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
el: Δε βρέθηκε προσαρμοσμένος κώδικας. Δεν υπάρχει κάτι να γίνει.

en: Russian Ruble
el: Ρωσικά Ρούβλια

en: After removing a product from the cart
el: Μετά την αφαίρεση ενός προϊόντος από το καλάθι αγορών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
el: Ολοκληρωμένη παραγγελία

en: E-mail type
el: Τύπος e-mail

en: Customer profile ID
el: Α/Α προφίλ πελάτη

en: The unique numeric ID of the customer profile.
el: Ο μοναδικός Α/Α του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile type
el: Τύπος προφίλ πελάτη

en: The type of the customer profile.
el: Ο τύπος του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ πελάτη

en: The date the customer profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ πελάτη.

en: The date the customer profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ πελάτη.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
el: Α/Α παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
el: Παραγγελία

en: The type of the line item.
el: Ο τύπος του στοιχείου γραμμής

en: Line items saved.
el: Τα στοιχεία γραμμής αποθηκεύτηκαν.

en: Order contents View
el: Προβολή των περιεχομένων της παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Update the order state
el: Ενημέρωση της κατάστασης παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
el: Παραγγελίες

en: The current state of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
el: Αποθήκευση παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order history
el: Ιστορικό παραγγελιών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Order Balance
el: Yπόλοιπο παραγγελίας

en: @code - !name - @symbol
el: @code - !name - @symbol
    Show related projects

en: The date the product was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προϊόντος.

en: Enabled sell price calculation rules
el: Ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: There are no active sell price calculation rules.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης.

en: Disabled sell price calculation rules
el: Απενεργοποιήθηκαν οι κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: Delete product sell prices
el: Διαγραφή τιμών πωλήσεων προϊόντων

en: Batch calculate prices now
el: Άμεσος μαζικός υπολογισμός τιμών

en: Sell price pre-calculation method
el: Μέθοδος προ-υπολογισμού τιμής πώλησης

en: If pre-calculation is disabled, code that integrates calculated prices into queries and price displays will ignore any existing calculated prices.
el: Εάν ο προ-υπολογισμός είναι απενεργοποιημένος, ο κώδικας που ενσωματώνει τις υπολογισμένες τιμές στα ερωτήματα και στις προβολές τιμών θα αγνοήσει τυχόν υπάρχουσες υπολογισμένες τιμές.

en: Manual batch calculation
el: Χειροκίνητος μαζικός υπολογισμός

en: Apply a tax rate to a line item
el: Εφαρμογή ενός ποσοστού φόρου σε ένα στοιχείο γραμμής

en: Calculate taxes for a line item
el: Υπολογισμός φόρου για ένα στοιχείο γραμμής

en: Tax type
el: Τύπος φόρου

en: Calculate @title
el: Υπολογισμός @title

en: Calculate taxes: @title
el: Υπολογισμός φόρων: @title

en: What are you tracking?
el: Τι παρακολουθείτε;

en: A single domain (default)
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου (προεπιλογή)

en: Domain: @domain
el: Όνομα χώρου: @domain

en: One domain with multiple subdomains
el: Ένα όνομα χώρου με πολλαπλά υποονόματα

en: Examples: @domains
el: Παραδείγματα: @domains

en: Multiple top-level domains
el: Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου

en: List of top-level domains
el: Λίστα των ονομάτων χώρου πρώτου επιπέδου

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: Track clicks on outbound links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς εξωτερικούς συνδέσμους

en: Google recommends adding the external JavaScript files to the header for performance reasons. If <em>Multiple top-level domains</em> has been selected, this setting will be forced to header.
el: Το Google προτείνει την προσθήκη των εξωτερικών αρχείων JavaScript στην κεφαλίδα για λόγους απόδοσης. Αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>, η ρύθμιση αυτή θα τεθεί για την κεφαλίδα.

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
el: Απαιτείται μια λίστα πρώτου επιπέδου ονομάτων χώρου αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>.

en: The deprecated profile segmentation setting for "User roles" has been added to custom variables. You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Η παρωχημένη ρύθμιση της κατάτμησης προφίλ για τους "Ρόλους χρηστών" έχει προστεθεί στις προσαρμοσμένες μεταβλητές. Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">Ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά θα χάσετε δεδομένα παρακολούθησης στο μέλλον! Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε τα άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά μπορεί να χάσετε στο μέλλον δεδομένα παρακολούθησης. Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες μεταβλητές</a> του Google Analytics για περισσότερες πληροφορίες.

en: Renamed "googleanalytics_trackoutgoing" settings variable to googleanalytics_trackoutbound.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_trackoutgoing" μετονομάστηκε σε googleanalytics_trackoutbound.

en: Renamed "googleanalytics_visibility" settings variable to googleanalytics_visibility_pages.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_visibility" μετονομάστηκε σε googleanalytics_visibility_pages.

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: A single domain
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου

en: Delete custom link
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Universal web tracking opt-out
el: Καθολική επιλογή χωρίς παρακολούθηση

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
el: Προστέθηκε το "μαζικός" στο φίλτρο ρύθμισης ορατότητας της διαδρομής.

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: @items enabled
el: Ενεργά @items

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
el: Έχετε οριστεί εκτός από την παρακολούθηση από τις ρυθμίσεις ιδιωτικότητας του προγράμματος πλοήγησης.

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Administer @entity_type
el: Διαχείριση @entity_type

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: Continue to next step
el: Επόμενο βήμα

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Outbound links
el: Εξερχόμενοι σύνδεσμοι

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
el: Ο δείκτης προόδου "throbber" δε δείχνει την πρόοδο της αποστολής αλλά καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Η μπάρα προόδου είναι χρήσιμη για την παρακολούθηση αποστολής μεγάλων αρχείων.

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Value to convert
el: Τιμή για μετατροπή

en: Rounding behavior
el: Συμπεριφορά για στρογγυλοποίηση

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">Setting Up Site Search for a Profile</a>.
el: Αν είναι ενεργό, θα γίνεται παρακολούθηση των λέξεων κλειδιών αναζήτησης. Θα πρέπει να ρυθμίσετε το λογαριασμό του Google σας να χρησιμοποιεί την εσωτερική παράμετρο ερωτήματος <strong>search</strong>. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε <a href="@url">τη ρύθμιση της αναζήτησης ιστοτόπου για ένα προφίλ</a>.

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
el: Εισάγετε κώδικα PHP στο πεδίο για τη ρύθμιση ορατότητας της παρακολούθησης.

en: Google Analytics module form element.
el: Στοιχείο φόρμας της μονάδας Google Analytics.

en: Deleted obsolete trackOutboundAsPageview variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή trackOutboundAsPageview.

en: Deleted obsolete googleanalytics_trackpageloadtime variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή googleanalytics_trackpageloadtime.

en: Mailto links
el: Σύνδεσμοι mailto

en: AdSense ads
el: Διαφημίσεις AdSense

en: Anonymize IP
el: Ανωνυμία των IP

en: If you selected "Multiple top-level domains" above, enter all related top-level domains. Add one domain per line. By default, the data in your reports only includes the path and name of the page, and not the domain name. For more information see section <em>Show separate domain names</em> in <a href="@url">Tracking Multiple Domains</a>.
el: Αν επιλέξατε "Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου" παραπάνω, εισάγετε όλα τα σχετιζόμενα ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου. Εισάγετε ένα όνομα ανά γραμμή. Εξ' ορισμού, τα δεδομένα στις αναφορές σας περιλαμβάνουν μόνο τη διαδρομή και το όνομα της σελίδας και όχι το όνομα χώρου. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το τμήμα <em>Εμφάνιση ξεχωριστών ονομάτων χώρου</em> στην <a href="@url">Παρακολούθηση Πολλαπλών Ονομάτων Χώρου</a>.

en: If enabled and your server receives the <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> header from the client browser, the Google Analytics module will not embed any tracking code into your site. Compliance with Do Not Track could be purely voluntary, enforced by industry self-regulation, or mandated by state or federal law. Please accept your visitors privacy. If they have opt-out from tracking and advertising, you should accept their personal decision. This feature is currently limited to logged in users and disabled page caching.
el: Αν είναι ενεργό και ο διακομιστής σας λάβεις μια κεφαλίδα <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> από το πρόγραμμα πλοήγησης του πελάτη, το Google Analytics δε θα συμπεριλάβει κώδικα παρακολούθησης στον ιστοτόπο σας. Η συμμόρφωση με το Do Not Track είναι καθαρά εθελοντική, επιβαλλόμενη από τον αυτο-κανονισμό της βιομηχανίας ή επιβάλλεται από πολιτειακή ή ομοσπονδιακή νομοθεσία. Παρακαλούμε αποδεχτείτε την ιδιωτικότητα των επισκεπτών σας. Αν έχουν επιλέξει να είναι εκτός παρακολούθησης και διαφήμισης, θα πρέπει να δεχτείτε την προσωπική τους αυτή απόφαση. Το χαρακτηριστικό αυτό αυτή τη στιγμή περιορίζεται μόνο για τους πιστοποιημένους χρήστες και για απενεργοποιημένη λανθάνουσα μνήμη σελίδων.

en: You can add Google Analytics <a href="@custom_var_documentation">Custom Variables</a> here. These will be added to every page that Google Analytics tracking code appears on. Google Analytics will only accept custom variables if the <em>name</em> and <em>value</em> combined are less than 128 bytes after URL encoding. Keep the names as short as possible and expect long values to get trimmed. You may use tokens in custom variable names and values. Global and user tokens are always available; on node pages, node tokens are also available.
el: Μπορείτε να προσθέσετε εδώ τις <a href="!custom_var_documentation">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> του Google Analytics. Αυτές θα προστίθενται σε κάθε σελίδα που υπάρχει ο κώδικας παρακολούθησης του Google Analytics. Το Analytics δέχεται προσαρμοσμένες μεταβλητές μόνο αν το <em>όνομα</em> και η <em>τιμή</em> τους συνδυασμένα είναι λιγότερο από 128 χαρακτήρες μετά την κωδικοποίηση URL. Βάλετε όσο πιο μικρά ονόματα γίνεται και να περιμένετε μεγάλες τιμές να περικόβονται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύμβολα αντικατάστασης στις τιμές των προσαρμοσμένων μεταβλητών. Τα καθολικά και του χρήστη σύμβολα αντικατάστασης είναι πάντοτε διαθέσιμα. Στις σελίδες κόμβων, τα σύμβολα αντικατάστασης κόμβων είναι επίσης διαθέσιμα.

en: You can supplement Google Analytics' basic IP address tracking of visitors by segmenting users based on custom variables. Section 7 of the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of service</a> requires that You will not (and will not allow any third party to) use the Service to track, collect or upload any data that personally identifies an individual (such as a name, email address or billing information), or other data which can be reasonably linked to such information by Google. You will have and abide by an appropriate Privacy Policy and will comply with all applicable laws and regulations relating to the collection of information from Visitors. You must post a Privacy Policy and that Privacy Policy must provide notice of Your use of cookies that are used to collect traffic data, and You must not circumvent any privacy features (e.g., an opt-out) that are part of the Service.
el: Μπορείτε να συμπληρώσετε τη βασική παρακολούθηση με διεύθυνση IP του Google με την κατάτμηση των χρηστών βάσει προσαρμοσμένων μεταβλητών. Το τμήμα 7 των <a href="@ga_tos">όρων χρήσης του Google Analytics</a> απαιτεί εσάς (ή να μην επιτρέπετε τρίτους) να χρησιμοποιείτε την υπηρεσία για την παρακολούθηση, συλλογή ή ανέβασμα οποιονδήποτε δεδομένων που ταυτοποιούν με προσωπικό τρόπο ένα άτομο (πληροφορίες όπως όνομα, διεύθυνση e-mail ή πληροφορίες αγοράς) ή άλλων δεδομένων με τα οποία το Google μπορεί να συνδέσει με τέτοιες πληροφορίες. Θα πρέπει να έχετε και να εμμένετε σε μια κατάλληλη Πολιτική Ιδιωτικότητας και να συμμορφώνεστε με όλη τη νομοθεσία και τους κανονισμούς που σχετίζονται με τη συλλογή πληροφοριών των επισκεπτών. Θα πρέπει να καταχωρήσετε μια Πολιτική Ιδιωτικότητας και αυτή θα πρέπει να έχει μια σημείωση για τη χρήση των cookies από μέρους σας που χρησιμοποιούνται για τη συλλογή δεδομένων κίνησης και δεν πρέπει να παρακάμψετε οποιαδήποτε χαρακτηριστικά για την ιδιωτικότητα (όπως η εκτός συμπερίληψη) που είναι μέρος της υπηρεσίας.

en: Track messages of type
el: Παρακολούθηση μηνυμάτων του τύπου

en: This will track the selected message types shown to users. Tracking of form validation errors may help you identifying usability issues in your site. Keep in mind that Google allows a maximum of 500 events per session only and every message is tracked as one individual event. If the limit has been exceeded no further events are tracked, but normal page tracking is not effected. Messages from excluded pages cannot tracked.
el: Αυτό θα παρακολουθεί τους επιλεγμένους τύπους μηνυμάτων που θα εμφανίζονται στους χρήστες. Η παρακολούθηση μηνυμάτων επαλήθευσης φορμών μπορεί να βοηθήσει στην αναγνώριση προβλημάτων χρηστικότητας στον ιστοτόπο. Έχετε κατά νου ότι το Google επιτρέπει μόνο το 500 ως μέγιστο αριθμό συμβάντων ανά σύνοδο και κάθε μήνυμα παρακολουθείται ως ξεχωριστό συμβάν. Αν το όριο ξεπεραστεί, περαιτέρω συμβάντα δεν παρακολουθούνται, αλλά η κανονική παρακολούθηση σελίδων δεν επηρεάζεται. Δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση μηνυμάτων από σελίδες εκτός παρακολούθησης.

en: Search and Advertising
el: Αναζήτηση και διαφήμιση

en: Track DoubleClick data
el: Παρακολούθηση των δεδομένων DoubleClick

en: If checked, the alternative Google <a href="@doubleclick">DoubleClick data tracking</a> is used to enable AdWords remarketing features. If you choose this option you will need to <a href="@privacy">update your privacy policy</a>.
el: Αν είναι ενεργό, η εναλλακτική <a href="@doubleclick">παρακολούθηση δεδομένων DoubleClick</a> του Google χρησιμοποιείται για την ενεργοποίηση χαρακτηριστικών προώθησης του AdWords. Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, θα πρέπει να <a href="@privacy">ενημερώσετε την πολιτική ιδιωτικότητάς σας</a>.

en: DoubleClick data
el: Δεδομένα DoubleClick
