Open Hotel (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (63 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Menu
fi: Valikko

en: Total
fi: Yhteensä

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Price
fi: Hinta

en: Address
fi: Osoite

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Product
fi: Tuote

en: Photo
fi: Valokuva

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Apply
fi: Käytä

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: About
fi: Tietoja

en: Line items
fi: Tuoterivit

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: Preface First
fi: Esipuhe (ensimmäinen)

en: Postscript First
fi: Jälkikirjoitus (ensimmäinen)

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Menu items for any enabled features.
fi: Valikkolinkit kaikille käytössäoleville ominaisuuksille.

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: User menu
fi: Käyttäjävalikko

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
fi: <em>Navigointi</em> valikko sisältää sivuston käyttäjille tarkoitettuja linkkejä. Jotkut moduulit lisäävät automaattisesti linkkejä <em>Navigointi</em> valikkoon.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fi: <em>Käyttäjävalikko</em> sisältää käyttäjätileihin liittyvät valikkolinkit samoin kuin "kirjaudu ulos" linkin.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fi: <em>Ylläpitovalikko</em> sisältää valikkolinkit ylläpitotehtäville.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Branding
fi: Brändäys

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: Header First
fi: Ylätunniste (ensimmäinen)

en: Header Second
fi: Ylätunniste (toinen)

en: Preface Second
fi: Esipuhe (toinen)

en: Preface Third
fi: Esipuhe (kolmas)

en: Postscript Second
fi: Jälkikirjoitus (toinen)

en: Postscript Third
fi: Jälkikirjoitus (kolmas)

en: Postscript Fourth
fi: Jälkikirjoitus (neljäs)

en: Footer First
fi: Alatunniste (ensimmäinen)

en: Footer Second
fi: Alatunniste (toinen)

en: User Bar First
fi: Käyttäjän palkki (ensimmäinen)

en: User Bar Second
fi: Käyttäjän palkki (toinen)

en: Master
fi: Isäntä

en: Management
fi: Hallinta
