OpenID ClaveUnica (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: User ID cannot be identified.
ja: ユーザーIDが識別できませんでした。

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ja: 受信可能な、あなたのメールアドレスを入力してください。 サイトからのすべてのメールは、このアドレス宛に送信されます。 入力されたメールアドレスは非公開にされ、特定のニュースや通知をメールで受け取りたい場合や、管理者からの連絡、あるいはパスワード再発行メールの送信にのみ使用されます。

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。<br /><a href="@password">パスワードをお忘れですか？ 再発行を希望する場合はここをクリックしてください。</a>

en: Complete
ja: 完了

en: The e-mail address %email is already taken.
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。
