OpenID ClaveUnica (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: User ID cannot be identified.
it: L'ID dell'utente non può essere identificato.

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Log in
it: Accedi

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
it: Un indirizzo e-mail valido. Il sistema invierà tutte le e-mail a questo indirizzo. L'indirizzo e-mail non sarà pubblico e verrà utilizzato soltanto se desideri ricevere una nuova password o se vuoi ricevere notizie e avvisi via e-mail.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
it: L'indirizzo e-mail %email è già stato registrato. <a href="@password">Hai dimenticato la password?</a>

en: Log out
it: Esci

en: Complete
it: Completo

en: The e-mail address %email is already taken.
it: L'indirizzo e-mail %email è già in uso.
