OpenID Provider (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Blacklist
fr: Liste noire (blacklist)

en: Identity
fr: Identité

en: Enable debugging
fr: Activer le débogage

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: Session expired
fr: La session est expirée

en: This is the OpenID page for %user.
fr: Ceci est la page OpenID de %user.

en: Auto release
fr: Déclenchement automatique

en: You may login to other OpenID enabled sites using %url
fr: Vous pouvez vous connecter aux autres sites utilisant OpenID avec %url

en: More information about this issue.
fr: Plus d'informations sur cette demande.

en: You are being logged into %site, would you like to continue?
fr: Vous allez être connecté(e) à %site, souhaitez-vous continuer ?

en: Yes; just this once
fr: Oui, juste cette fois.

en: Yes; always
fr: Oui, toujours.

en: OpenID Provider settings
fr: Options de fournisseur OpenID

en: administer openid provider
fr: administrer fournisseur OpenId

en: OpenID Provider
fr: Fournisseur OpenID

en: OpenID login
fr: Connexion OpenID

en: OpenID Page
fr: Page OpenID

en: OpenID sites
fr: Sites OpenID

en: Openid Provider
fr: Fournisseur OpenID

en: manage own openid sites
fr: gérer mes propre sites openid
