OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: User
cs: Uživatel

en: Profile
cs: Profil

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Account
cs: Účet

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
cs: Upravte uvítací e-mailové zprávy zaslané novým uživatelům po registraci, když administrátor požaduje schválení nových účtů.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
cs: Upravte uvítací e-mailové zprávy zaslané novým uživatelům po registraci, když administrátor nepožaduje schválení nových účtů.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
cs: Povolte a upravte mailové zprávy zaslané uživatelům po aktivaci účtu (když administrátor aktivuje účet již registrovaného uživatele na webu, kde je vyžadováno schválení administrátora).

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Enter the context type
cs: Zadejte typ kontextu

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
cs: Dostupné proměnné jsou: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Invalid entity selected.
cs: Vybrána neplatná entita.
