OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: User
fr: Utilisateur

en: Realm
fr: Domaine

en: Profile
fr: Profil

en: Session closed for %name.
fr: Session fermée pour %name.

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Account
fr: Compte

en: This will override any other link you have set.
fr: Ceci supplantera tout autre lien que vous avez défini.

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
fr: Le module Page Manager est incapable d'activer la page de contact parce qu'un autre module l'a déjà supplanté avec %callback.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
fr: Modifier les courriels de bienvenue envoyés aux nouveaux membres lors de leur inscription, lorsqu'une approbation administrative est requise.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
fr: Modifier les courriels de bienvenue envoyés aux nouveaux membres lors de leur inscription, lorsqu'aucune approbation administrative n'est requise.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
fr: Activer et modifier les courriels envoyés aux utilisateurs à l'activation de leur compte (lorsqu'un administrateur active le compte d'un utilisateur qui s'est inscrit sur un site où l'approbation administrative est requise).

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Enter the context type
fr: Saisir le type de contexte

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
fr: Les variables disponibles sont : [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: You must select an entity.
fr: Vous devez choisir une entité.

en: Invalid entity selected.
fr: Entité choisie invalide.
