OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Session closed for %name.
hi: सदस्य %name के लिये सेशन बंद किया गया है।

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: OpenID
hi: ओपेन-आईडी

en: Account
hi: खाता

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hi: उपलब्ध चर (variables) हैं:[site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
