OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: User
ja: ユーザー

en: Profile
ja: プロフィール

en: Session closed for %name.
ja: %name さんのセッションが終了しました。

en: Log out
ja: ログアウト

en: Account
ja: アカウント

en: This will override any other link you have set.
ja: 他に設定したリンクがあれば、それによって上書きされます。

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ja: 管理者による承認が必要な場合に、登録と同時に新しいユーザーへ送信するウェルカムメールのメッセージを編集してください。

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ja: 管理者による承認が不要の場合に、登録と同時に新しいユーザーへ送信するウェルカムメールのメッセージを編集してください。

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ja: アカウントが有効になった際のメッセージを有効にしたり編集することができます（管理者の承認が必要で、登録済みユーザーを管理者が有効にした場合）

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ja: 利用可能な変数は以下です： [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
