OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Default
nl: Standaard

en: User
nl: Gebruiker

en: Profile
nl: Profiel

en: Session closed for %name.
nl: Sessie gesloten voor %name.

en: Log out
nl: Uitloggen

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
nl: De welkomstboodschap bewerken die wordt verstuurd na registratie waarbij een goedkeuring door de beheerder is vereist.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
nl: De welkomstboodschap bewerken die wordt verstuurd na registratie waarbij geen goedkeuring door de beheerder is vereist.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
nl: Activeer en bewerk de e-mailberichten die verstuurd worden bij het activeren van een gebruikersaccount.

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
nl: Beschikbare variabelen: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
