OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: user
da: bruger

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: User
da: Bruger

en: Realm
da: Område

en: Profile
da: Profil

en: Session closed for %name.
da: Session lukket for %name.

en: Log out
da: Log ud

en: Account
da: Konto

en: This will override any other link you have set.
da: Tilsidesætter alle andre links du har angivet.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
da: Page manager-modulet kan ikke aktivere contact fordi et andet modul allerede svarer med %callback.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
da: Redigér velkomstbeskeden der sendes til nye medlemmer, når godkendelse fra administrator er påkrævet.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
da: Redigér velkomstbeskeden der sendes til nye medlemmer, når godkendelse fra administrator ikke er påkrævet.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
da: Aktivér og redigér e-mail-beskeder som sendes til brugerne når en konto aktiveres (når en administrator aktiverer kontoen for en bruger, som allerede er tilmeldt, på et site hvor administratorens godkendelse er påkrævet).

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Enter the context type
da: Indtast konteksttypen

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
da: Tilgængelige variable er: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: You must select an entity.
da: Du skal vælge en entitet.

en: Invalid entity selected.
da: Ugyldig entitet valgt.
