OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: User
hr: Korisnik

en: Profile
hr: Profil

en: Session closed for %name.
hr: Sesija zatvorena za %name.

en: Log out
hr: Odjava

en: Account
hr: Račun

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hr: Uredite e-poruku poslanu novim članovima po registraciji, kada je potrebno odobrenje administratora.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hr: Uredite e-poruku poslanu novim članovima po registraciji, kada nije potrebno odobrenje administratora.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hr: Omogućite i uredite e-poruku poslanu korisnicima po aktivaciji računa (kada administrator aktivira račun korisnika koji se registrirao u slučaju kada je nužno odobrenje administratora).

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
