OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: User
ru: Пользователь

en: Realm
ru: Область

en: Profile
ru: Профиль

en: Session closed for %name.
ru: Для %name сессия закрыта.

en: Log out
ru: Выход

en: Account
ru: Учётная запись

en: This will override any other link you have set.
ru: Если выше было выбрано "Выводить это поле в виде ссылки", при активации данного флажка она будет заменена ссылкой на материал, к которому относится текущее значение поля.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ru: Редактировать приветственные email-сообщения, отсылаемые новым пользователям в случаях, когда на сайте требуется подтверждение регистрации администратором.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ru: Редактировать приветственные email-сообщения, отсылаемые новым пользователям в случаях, когда на сайте не требуется подтверждения регистрации администратором.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ru: Редактировать email-сообщения, отсылаемые пользователям в случаях, когда их учётные записи активируются (администратором).

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ru: Доступные переменные: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
