OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: user
sv: användare

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: User
sv: Användare

en: Realm
sv: Sfär

en: Profile
sv: Profil

en: Session closed for %name.
sv: Sessionen avslutad för %name.

en: Log out
sv: Logga ut

en: Account
sv: Konto

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sv: Redigera texten i det välkomstbrev som skickas till nya medlemmar vid registrering då en administratörs godkännande krävs.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sv: Redigera texten i det välkomstbrev som sänds till nya medlemmar vid registrering då inget godkännande från en administratör krävs.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sv: Aktivera och redigera e-postmeddelanden som skickas till användare då kontot aktiveras (då en administratör aktiverar ett konto för en användare som redan har registrerat sig, på en webbplats där det krävs godkännande av administratör).

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Enter the context type
sv: Ange typen av kontext

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sv: Tillgängliga variabler är: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Please provide a valid URL.
sv: Ange en giltig URL.
