OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: user
pt: usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: User
pt: Usuário

en: Profile
pt: Perfil

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: Log out
pt: Sair

en: Account
pt: Conta

en: This will override any other link you have set.
pt: Esta configuração vai sobrescrever qualquer outro link que você tenha configurado.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pt: Editar a mensagem de boas-vindas enviada por e-mail a novos membros que estão se registrando com a necessidade de aprovação do administrador.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pt: Editar a mensagem de boas-vindas enviada por e-mail a novos membros que estão se registrando sem a necessidade de aprovação do administrador.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pt: Habilitar e editar mensagens de e-mail enviadas aos usuários após a ativação da conta (quando um administrador ativa uma conta de um usuário que já se registrou, em um site onde é necessária autorização administrativa).

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Enter the context type
pt: Insira o tipo de contexto

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
pt: As variáveis disponíveis são: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
