OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: User
tr: Kullanıcı

en: Realm
tr: Alan

en: Profile
tr: Profil

en: Session closed for %name.
tr: %name oturumu kapatıldı.

en: Log out
tr: Çıkış

en: Account
tr: Hesap

en: This will override any other link you have set.
tr: Bu, ayarladığınız diğer tüm bağlantıları geçersiz kılacaktır.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
tr: Yönetim onayı gerektiren yeni üye kayıtlarında kullanıcılara gönderilen hoşgeldin e-posta iletisini düzenleyin.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
tr: Yönetim onayı gerekmeyen yeni üye kayıtlarında kullanıcılara gönderilen hoşgeldin e-posta iletisini düzenleyin.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
tr: Hesapları etkinleştirildiğinde (yönetim onayı gerektiren sitelerde, kayıt olmuş kullanıcının hesabını bir yönetici etkinleştirdiğinde) kullanıcılara gönderilen e-posta iletilerini etkinleştirin ve düzenleyin.

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
tr: Kullanılabilir değişkenler: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
