OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: user
uk: користувач

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: User
uk: Користувач

en: Profile
uk: Профіль

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Log out
uk: Вихід

en: OpenID
uk: Служба OpenID

en: Account
uk: Обліковий запис

en: This will override any other link you have set.
uk: Це перевизначить будь-яке інше встановлене посилання.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
uk: Модуль Менеджер сторінок не може увімкнути шлях contact оскільки якийсь інший модуль вже перевизначений за допомогою %callback.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
uk: Відредагуйте вітальні електронні листи до користувачів нових облікових записів, яким необхідне схвалення адміністрації.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
uk: Відредагуйте вітальні електронні листи до користувачів нових облікових записів, які не потребують схвалення адміністрації.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
uk: Увімкніть та відредагуйте електронні листи до користувачів при активації їх облікових записів (якщо адміністратор активує обліковий запис користувача, що зареєструвався, на сайті з вимогою схвалення облікових записів).

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Enter the context type
uk: Введіть тип контексту

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
uk: Доступні змінні: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: You must select an entity.
uk: Необхідно обрати сутність.

en: Invalid entity selected.
uk: Обрано неприпустиму сутність.

en: Trusted
uk: Довірені

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site OpenID provider page at <em>/openid/provider</em>.
uk: Якщо увімкнено, це перевизначить базову поведінку Друпалу для сторінки постачальника OpenID за адресою <em>/openid/provider</em>.
