OpenID Single Sign On Provider (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: User
fa: کاربر

en: Realm
fa: ناحیه

en: Profile
fa: نمایه

en: Session closed for %name.
fa: نشست برای %name بسته شد.

en: Log out
fa: خروج

en: Account
fa: حساب

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
fa: پیغام نامه خوش آمد الکترونیکی ارسالی به کاربران جدید بعد از ثبت نام هنگامی که موافقت مدیر لازم باشد را ویرایش کنید.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
fa: پیغام خوش‌آمدگویی الکترونیکی ارسالی به کاربران جدید بعد از ثبت نام هنگامی که موافقت مدیر نیاز نباشد را ویرایش کنید.

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
fa: پیغام نامه الکترونیک ارسالی به کاربران بعد از فعال نمودن حساب (هنگامی که یک مدیر حساب کاربرانی را که ثبت نام نموده‌اند را فعال می‌کند, در سایتی که موافقت مدیر اجباری است) را فعال و ویرایش کنید.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
fa: مقادیر مجاز عبارتند از:: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
