Opening hours (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: closed
kn: ಮುಚ್ಚಿದೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Week
kn: ವಾರ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Start time
kn: ಆರಂಭದ ಸಮಯ
